Facet na telefon

Cykl: Facet na telefon (tom 1)
Wydawnictwo: Wielka Litera
Aniutka90

Facet na telefon wie, czego pragnie każda kobieta. Potwierdzają to dwa miliony czytelniczek, które śledzą blog erotyczny Adama. Prowadzony przez Polaka mieszkającego w Australii blog stał się fenomenem – kobiety, które w ciągu dnia pracują, zajmują się dziećmi i domem, w których sypialniana rutyna już dawno zabiła kobiecość, znajdują w Adamie kochanka doskonałego – bez zobowiązań, bez...

Prowadzony przez Polaka mieszkającego w Australii blog stał się fenomenem – kobiety, które w ciągu dnia pracują, zajmują się dziećmi i domem, w których sypialniana rutyna już dawno zabiła kobiecość, znajdują w Adamie kochanka doskonałego – bez zobowiązań, bez zahamowań, idealnie wsłuchanego w ciało kobiety.
Na podstawie bloga powstała powieść o Adamie, męskiej prostytutce, który opowiada o swoich klientkach i odważnie opisuje erotyczne zlecenia, wyrafinowane scenariusze schadzek. Jego klientkami są kobiety, których nikt o to by nie podejrzewał.

Marta - jej mąż, zamożny biznesmen, widzi w niej delikatną i subtelną kobietę. Tak też ją kocha. Nawet się nie domyśla, że Marta potrzebuje mocniejszych wrażeń.

Alicja - jej szczęśliwe małżeństwo zniszczyła choroba męża. To na jego prośbę szuka kochanka, który za niego wypełniałby małżeńskie obowiązki. Dzięki subtelności Adama ich spotkania nie mają gorzkiego posmaku zdrady.

Barbara - dojrzała, atrakcyjna, inteligentna kobieta. W oczach męża tylko żona. W czasie spotkań z Adamem budzi się w niej gorąca bogini seksu.

Edyta – odnosząca sukcesy, atrakcyjna młoda kobieta nie może na imprezach pokazywać się sama. Adam jest idealnym towarzystwem. Tym bardziej, że wszystkie koleżanki patrzą na niego z pożądaniem.

Julita – pierwsza kobieta Adama, przewodniczka w świecie erotycznych doznań, to ona zmieniła młodego niedoświadczonego chłopca w kochanka doskonałego.

Seks jest ważną częścią ich życia. Ich obsesją, fantazją, potrzebą, sensem. Dla Adama jest profesją..

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

Oficjalna recenzja
Monika książek: 942

Chwile szczęścia do wynajęcia

Prostytucja to ponoć najstarszy zawód świata. Skoro tak, to czemu dziwią nas, a niekiedy nawet szokują mężczyźni sprzedający swoje wdzięki? Cóż, prawdopodobnie dlatego, że zaspokajanie seksualnych potrzeb kobiet stało się czymś wartym uwagi dopiero po emancypacji płci pięknej. Zarówno jednak wtedy, jak i obecnie uważa się, że nie istnieje wielkie zapotrzebowanie na zaspokajanie kobiecych potrzeb seksualnych. Głównie pogląd taki funkcjonuje z prostej przyczyny – kobiety zazwyczaj nie mają przecież problemów ze znalezieniem partnera do łóżka. Wystarczy rozkrzyczeć wszem i wobec swoją chęć, a tabuny mężczyzn ustawią się w kolejce. Ponadto kobietę zaspokaja zawsze jej mężczyzna, bo przecież światopoglądowo nie można nadwyrężać męskiego ego, wprowadzając przekonanie, że nie każdy partner seksualnie wystarcza.

W książce „Facet na telefon”, powstałej na podstawie sławnego bloga grzesznikadam.blog.onet.pl, pisanego przez Adama, możemy wyraźnie zaobserwować, że potrzeby erotyczne kobiet, to coś więcej, niż męski wypad do „domów rozkoszy”, a także że przyczyna takich potrzeb leży zupełnie gdzie indziej.

Zwyczajowo rzecz ujmując prostytutka, to osoba, która pełni standardowe usługi. Męskie fantazje erotyczne oczywiście mogą nie mieć końca, jednak wszystko sprowadza się do obrania jakieś pozycji i dokonania aktu penetracji. W przypadku męskiej prostytutki sprawa już nie wygląda tak łatwo. Mężczyzna pełniący usługi erotyczne i będący w tym dobry, musi rozumieć kobietę, wsłuchiwać się w nią, znać i spełniać jej wszystkie potrzeby. Adam właśnie taki jest i to czyni go ekskluzywnym. Adam wsłuchuje się w fantazje swoich klientek i pozostawia je w pełni usatysfakcjonowane, nawet jeśli wieczór wcale nie kończy się seksem.

Adam gości w łóżkach wielu kobiet. Na kartach książki poznajemy różne klientki, z różnymi problemami i różnymi fantazjami. Każdą do szukania pociechy w ramionach męskiej prostytutki skłoniło coś innego. Marta jest niespełniona w swoim na pozór idealnym małżeństwie z bogatym biznesmenem, pewnym, że w sypialni ofiaruje jej pełnię satysfakcji. Katarzyna leczy w ramionach Adama złamane serce po nieudanym małżeństwie. Alicja zaspokaja jedynie potrzeby seksualne, których śmiertelnie chory mąż nie jest w stanie jej dać. Edyta, typowa singielka, od czasu do czasu po prostu potrzebuje partner, który nie zawiedzie jej potrzeb i z którym będzie mogła pokazać się na imprezach.

Dla czytelników bloga Adama wiele postaci i wątków jest już znanych. Narracja jest jednak poprowadzona na tyle ciekawie, że mamy możliwość zaobserwowania bohaterów nie tylko z pozycji Adama. Częste zderzenia punktów widzenia poszczególnych postaci, szczególnie w scenach łóżkowych, pozwalają nam dowiedzieć się więcej o zaspokajanych potrzebach lub braku satysfakcji – dotyczy to zarówno kontaktów małżeńskich, jak i aktów między Adamem a jego klientkami.

W miarę upływu akcji o samym Adamie dowiadujemy się coraz więcej. Jak wyglądał jego pierwszy raz, jak wyglądały jego początki w owej profesji. Dowiadujemy się czegoś o jego życiu, przeszłych związkach i miłościach. Ta wiedza jednak nie jest zbyt rozwijana i sprawia wrażenie, że do żadnego wielkiego finału nas nie doprowadza. Poszczególne klientki próbują „nawracać” Adama, ale czytelnik szybko rozumie, że o powrocie z tej obranej drogi nie może być mowy. Może kiedyś, za ileś lat, gdy nie będzie już w stanie wyglądem i witalnością uchodzić za „ekskluzywny towar”. Ale na razie i w to nam trudno uwierzyć.

Rozmowy i przemyślenia bohaterów oscylują głównie wokół pojęcia szczęścia – tak naprawdę wcale nie seksualności. Seks jest jedynie sposobem dla uzyskania choć trochę radości w życiu. Dla Adama jest źródłem utrzymania, dobrobytu finansowego. Dla jego klientek jest sposobem na odskocznię od banału życia, jest kilkoma chwilami rozkosznej ułudy. Ale po chwilach rozkoszy nadchodzą również momenty moralnego kaca i każda z tych osób uświadamia sobie, że wcale nie jest szczęśliwa. Czasem tylko bywa.

Książka, choć napisana zadziwiająco dobrze, jak na utwór powstały z blogowych wpisów, choć czyta się ją szybko, przyjemnie i z ekscytacją, pod koniec zaczyna niestety nużyć. Klientki, choć różne, a fantazje seksualne, choć wyszukane, wydają się być coraz bardziej podobne do siebie. Czytelnika dopada ta monotonia profesji Adama, która uświadamia ostatecznie, że codzienna zawodowa ekscytacja nawet i w tej pracy nie może mieć miejsca. Seks, mimo iż wzniecający fajerwerki, powszednieje i pozostawia duże plamy pustki, pomiędzy chwilami, gdy tylko bywa się szczęśliwym.

Monika Samitowska-Adamczyk

Modliszeg | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 lutego 2015

"Prawdą jest, że czasami widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć"

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nie mogę twierdzić, że jest totalnym dnem- to byłoby nieprawdą. Książka jest specyficzna. Mimo, że czasami bardzo mnie nudziła, nie dostrzegałam nic prócz seksu, to w następnym momencie całkiem mnie zainteresowała. Dostrzegam w niej te pozytywne szczegóły, starałam się czytać w niej między wierszami- to ma sens. Zachwycały mnie niejednokrotnie trafne spostrzeżenia. Myślę, że jest dla ludzi negatywna ze względu na ogólną niechęć wykreowaną przy pierwszych stronach. Staram się odnaleźć w każdej książce jakiś potencjał- ta również go ma.
Bohater jest profesjonalistą, który w dużej mierze zwraca uwagę na kobiece charaktery, ich cechy. Jest dobrym obserwatorem i wysuwa celne wnioski. To jego codzienność, profesja toteż trudno znaleźć w tej powieści coś wyjątkowego, chwytającego za serce. Absurdalny jest fakt, że jeden człowiek łączy tak wiele osobowości, w taki sposób, jak różne...

Beata | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Bezpruderyjna autobiografia męskiej prostytutki. Zaciekawionym polecam, napisana ładnym językiem, bez wulgaryzmów. Zawiera kilka celnych uwag dotyczących związków i potrzeb kobiet (które, co tu ukrywać, różnią się znacząco od męskich). Doskonałe czytadełko na długie popołudnie w kolejce u lekarza:). Bardzo podobało mi się wieloogniskowe ujęcie spraw - opowiada Adam (główny bohater), jego klientki, ich mężowie i partnerzy - to pozwala na ujrzenie szerszego spektrum zagadnień.

eMMali | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Pamiętnik męskiej dziwki...
Warszawa...

Kurcze podobała mi się ta książka. Zaskakujący, gorący erotyk. :)
Adam różnie traktuje każdą swoją klientkę, a ma ich bardzo wiele. Ale każda z tych kobiet jest osobną historią, jest inną duszą i innym ciałem... Po przeczytaniu tego "pamiętnika" uświadomiłam sobie jaka tak naprawdę jest ludzka natura. Mimo kochających mężów, bogactw i szczęśliwych domów, światem jednak rządzi seks. Książka daje do myślenia.

Polecam.

szaraczek | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 31 lipca 2014

elyria | 2015-02-09
Na półkach: Przeczytane, 52 (2015 rok)

Miłość za pieniądze. Szczęście na chwilę. Prostytucja, jedna z najstarszych profesji świata, bez wątpienia szokuje. Tym bardziej, jeśli jest to nierząd w męskiej odsłonie. Nie będę ukrywać, że moje zainteresowanie autorem, wiąże się z jego nową książką Kusicielem, której nie miałam jeszcze okazji przeczytać. Tym samym wchodząc w wirtualny katalog miejscowej biblioteki, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam dwie poprzednie powieści autora. Byłam zdumiona. A propo samego autora. A.J. Gabryel to pseudonim mieszkającego w Australii polskiego blogera o imieniu Adam. Blog bije rekordy popularności, a jego główną tematyką są historie erotycznych doświadczeń i przeżyć Adama G. I to właśnie na jego podstawie powstała opowieść o facecie na telefon…

Nie bardzo wierzę, że ludzie się zmieniają, ale możliwe, że z czasem stajemy się sobą, dojrzalszą wersją tego, kim byliśmy kiedyś.*

To historia mężczyzny o imieniu Adam, męskiej prostytutki. Facet na telefon doskonale wyczuwa, czego pragnie każda...

Magdalena | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwszy tom Facet na telefon, chociaż dla mnie drugi, bo odwróciłam sobie kolejność czytania. Może i dobrze, bo druga część była dużo ciekawsza i bardziej zachęcała do czytania niż ta. Pierwsza jest słabiej napisana, a autor jakby postanowił zignorować opisy pikantniejszych scenek, czego nie robił już w 2 tomie.
Dobrze, że zaczęłam czytać od tomu 2, bo tak to pewnie nigdy bym do niego nie zajrzała.

Piotr | 2012-09-14
Na półkach: Ebooki, Przeczytane, Posiadam

Nie często sięgam po książki tego typu. Ale kiedy wszedłem do empiku i zobaczyłem w nowościach tę pozycję, bez zastanowienia ją zakupiłem. O autorze wcześniej nie słyszałem,ale wystarczyła mi notatka na okładce książki. Nie zraziło mnie nawet dziwne spojrzenie sprzedawczyni, która popatrzyła na okładkę i tytuł, a potem wzrok skierowała na mnie.

O prostytucji wśród mężczyzn jest coraz głośniej. Ale obawiam się, że ta książka pokazująca łatwy sposób na duże pieniądze może to zjawisko rozreklamować. Autorem książki jest Adam, mężczyzna mieszkający w Australii i piszący w sieci bloga, na których opisuje swoje doświadczenia z kobietami, z którymi się spotyka. Trudno mnie jest tę książkę jednoznacznie zdefiniować. Autor pokazuje to co widzi ze swojego punktu widzenia i z punktu widzenia klientek. Dzisiaj po raz pierwszy wszedłem na jego bloga. ostatni wpis widnieje z 11 lutego. Być może ten blog, na który wchodzi podobno 2,5 miliona kobiet miał być tanim chwytem marketingowym? I z...

książek: 2063
Monika | 2014-02-06
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Szczęście sprzedawane na godziny.

Temat prostytucji wydaje się być już tak przetarty przez wszystkie możliwe media: książki, telewizję, kino, prasę, internet, że ciężko uwierzyć, że znalazłam w całym tym ogromie, świeżość. W każdym z nich prostytucja jest, zazwyczaj czymś złym, czymś co powinno się potępiać (i, oczywiście, w większości przypadków tak jest). Prostytuujące się dzieci czy nastolatki są ofiarami biedy i złych rządów, porywane kobiety wywożone do obcych państw, zmuszane są do oddawania swojego ciała za marne pieniądze. Tylko by przeżyć. Prawie nigdy nie słyszy się o prostytucji mężczyzn (a jeśli się słyszy są to tylko echa, nic pełnego, plotka, iluzja). Nie mówi się o prostytucji bez emocji, zawsze jest nasączona agresją, złem, brakiem wyboru. Sensacja i ludzkie cierpienie najlepiej się sprzedają, to prawda znana w świecie tak samo jak to, że słońce świeci w dzień a księżyc w nocy. Książka ta jest, jednak całkiem inna. Nie sprzedaje sensacji. Mimo, że budzi...

ForeverYoung | 2013-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Coś w stylu pamiętnika/dziennika "mężczyzny do towarzystwa" oraz jego klientek. Książka nudna, mało ambitna i płytka, jedyne co mi się w niej spodobało to styl pisania - jednak nie wiem jakim cudem przebrnęłam do końca. Moim zdaniem szkoda tracić na nią czas.

Bardzo ciekawa książka .Czyta się szybko i lekko ,interesująca narracja.
Są ostre sceny seksu ,ale nie one stanowią treść książki ,większą wagę mają emocje .
Polubiłam bohatera- myślę ,że jest szczery w opisie swojego grzesznego życia i absolutnie bezwstydny w tym co robi.
I nie zgadzam z twierdzeniem jaki to on jest biedny, zagubiony ,zeszmacony . Śmieszne jest to nawracanie go na siłę .
Przecież z tym swoim libido , aparycją i odpornością na miłość ,facet i tak by zaliczał kobiety, tyle że za darmo ,a tak ma z tego środki na utrzymanie . Adam jest typowym Casanową ,kobiety są mu niezbędne,kocha je wszystkie ;doskonale odgaduje ich życzenia ;stara się je zrozumieć ,jest perfekcjonistą w swym zawodzie i absolutnie ich nie krzywdzi- one są już skrzywdzone .
To one są tu najbardziej interesujące , niekochane, lub jeszcze gorzej - nie kochające ,zaniedbywane ,samotne ,udające na co dzień kogoś ,kim nie są.
Na co dzień szefowe, żonusie, nobliwe mamuśki –duszą się w tym...

Kusiciel
    A.J. Gabryel
    Grzesznik
    A.J. Gabryel
    Eksplozje
    Paweł Paliński, Janusz Leon Wiśniewski, Tomasz Jastrun, A.J. Gabryel, Ahsan Ri...