6,62 (125 ocen i 39 opinii) Zobacz oceny
10
9
9
5
8
23
7
36
6
29
5
11
4
1
3
5
2
3
1
3
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788380321403
liczba stron
352
słowa kluczowe
literatura polska
język
polski
dodała
Ag2S

Ekskluzywny literacki podarunek dla wszystkich kobiet. Takiego pojedynku jeszcze nie było. Autor, który wie, jak mówić o kobietach i ośmiu wrażliwych mężczyzn, którzy weszli z nim w dialog: Tomasz Jastrun, Daniel Odija, A J Gabryel, Alek Rogoziński, Igor Brejdygant, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan. Opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem zaskakujących na nie...

Ekskluzywny literacki podarunek dla wszystkich kobiet. Takiego pojedynku jeszcze nie było. Autor, który wie, jak mówić o kobietach i ośmiu wrażliwych mężczyzn, którzy weszli z nim w dialog: Tomasz Jastrun, Daniel Odija, A J Gabryel, Alek Rogoziński, Igor Brejdygant, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan.

Opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem zaskakujących na nie odpowiedzi. Kontynuacja bestsellerowych Kulminacji i tym razem zaskoczy czytelniczki. Przede wszystkim tym, w jaki sposób nowi autorzy opowiedzieli historie, które znaleźli w opowiadaniach Wiśniewskiego. Te same literackie bohaterki stają się zupełnie innymi osobami, ich sekrety, czasem jedynie zarysowane w opowiadaniach Janusza Wiśniewskiego, stają się pretekstem do ciągu kolejnych zazębiających się opowieści. Z tej niecodziennej reakcji łańcuchowej zrodziła się opowieść, która przypomina nam, co kiedyś czuliśmy, co nadal przeżywamy i czego ciągle pragniemy.

 

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,154/eksplozje.html

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,154/eksplozje.html

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (450)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 664
Anna | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane

Jeśli myślicie, że znajdziecie w tym tomie nowe opowiadania Leona Janusza Wiśniewskiego, bardzo się pomylicie. Opublikowane teksty widziałam już w innym jego zbiorze (i żeby to jednym!). Nazwisko ,,Wiśniewski” - jedyny wabik na potencjalnych klientów. Szkoda tylko, że osoba kupująca może nie przekartkować zawartości i wyjść z egzemplarzem opowiadania, które już posiada...

Rozumiem, że to praca zbiorowa i są też inne teksty, nieznane czytelnikowi. Ale co z tego, skoro - nie oszukujmy się - większość osób kupi tę książkę właśnie dla Wiśniewskiego?

Moim zdaniem mało uczciwy zabieg ze strony Wydawcy.

książek: 670
CuriousSoul | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Książka dla kobiet. Nie tylko.
O kobietach - silnych, wytrwałych i niezłomnych.
O kobietach, które trwają, mimo przeciwności losu.
Spisana w ośmiu opowiadaniach, a każde z nich jest odrębną eksplozją.
Lecz nie eksplozją uczuć, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.
Każde z opowiadań jest raczej swoistym wybuchem życiowym, zwykle katastrofalnym w skutkach.
Po takiej eksplozji w życiu, nic już nie jest takie samo.
Bohaterki muszą zbierać się w całość kawałek po kawałku, dzień po dniu...
Zupełnie jak w życiu.
Każda kobieta jest niepodległym okrętem.
Każde opowiadanie jest sui generis.

książek: 1481
Nelyt | 2017-03-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Książka składa się z ośmiu opowiadań i ośmiu odpowiedzi na nie. Reguły gry są takie: najpierw jest opowiadanie Wiśniewskiego, potem wersja innego autora. Każde opowiadanie jest różne. Są tu przedstawione przeróżne historie, nie wszystkie miłosne jakby się mogło spodziewać. Początkowo trochę się bałam, że dostanę taki typowy romans, że każde opowiadanie będzie przedstawiało zbliżoną do siebie historię, ale książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Takim skrajnym przykładem może być historia kochanki, a odpowiedzią jest wersja kochanka, ale to tylko jedno takie opowiadanie. Możecie się nawet nie spodziewać, że znajdziecie tu opowiadanie o... Magdzie Goebbels.

Po pierwsze mistrzowskie wykonanie Wiśniewskiego. Chyba nikt tak nie umie pisać o uczuciach jak on. Co więcej, żaden mężczyzna nie umie wcielić się w umysł kobiety tak jak on. Zawsze kiedy książkę pisze mężczyzna i główną bohaterką jest kobieta to od razu widać, że coś jest nie tak. W tym przypadku często się zastanawiałam,...

książek: 2457
jeke | 2017-02-02
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2017

,,Eksplozje" zawierają szesnaście opowiadań o przeróżnych relacjach damsko-męskich. Tekstami wyjściowymi są opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego, których wątki rozbudowują lub dopowiadają Daniel Odija, Igor Brejdygant, Alek Rogoziński, Tomasz Jastrun, Ahsan Ridha Hassan, A.J. Gabryel, Paweł Paliński i Jacek Melchior.

Do opowiadania ,,Arytmia" o młodej kobiecie, która dowiaduje się, że jej ukochany mężczyzna jest bardzo chory Daniel Odija dopisał prawie lustrzaną historię pokazującą, że nie tylko śmierć może przekreślić związek kobiety i mężczyzny, ale także wyniszczająca choroba psychiczna. Do ,,Syndromu przekleństwa Undine" o dziewczynce, która jest świadkiem awantur rodziców, gdy ojciec, oficer STASI, wraca pijany z pracy, Igor Brejdygant dopisał uzupełniającą relację z punktu widzenia ojca, który załamuje się po upadku Muru Berlińskiego. ,,Nie ma systemu, nie ma NRD, nie ma kliniki, nic już nie ma, a to wszystko dlatego, że on nie ma już siły zmieścić tego w sobie, utrzymać...

książek: 732
EratoCzyta | 2017-01-29
Przeczytana: styczeń 2017

Czy jest ktoś, kto nie zna Janusza L. Wiśniewskiego i nie czytał chociażby jednej jego książki?
Mam nadzieję, że nie ma takiej osoby, a jeśli nawet to liczę na to, iż uda mi się Was przekonać do zapoznania się z twórczością tego Pana.
Książka "Eksplozje' może być dobrym ku temu początkiem, ponieważ jest to zbiór szesnastu opowiadań. Autorem połowy z nich jest wyżej już wspomniany pan Wiśniewski, druga połowa opowiadań to odpowiedź ośmiu innych autorów (Tomasz Jastrun, Daniel Odija, Alek Rogoziński, A.J. Gabryel, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Igor Brejdygant i Ahsan Ridha Hassan) na jego historie. Niektóre przedstawione są jako kontynuacja opowieści pana Janusza, część z nich jest odmienną ich interpretacją, a pozostałe to ta sama historia, lecz opowiedziana z innego punktu widzenia.

Czy jest jeszcze coś co je łączy?
Owszem.
Każda z nich porusza temat kobiet, relacji męsko- damskich, uczuć i emocji.
Znajdziemy w nich dużo smutku, cierpienia i tęsknoty, ale zarazem niektóre z...

książek: 1879

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim. I odpuść nam nasze... było udaną lekturą, jednak po tak sławnym autorze spodziewałam się czegoś więcej. Postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę, a premiera Eksplozji trafiła się w idealnym momencie. Przerwa na studiach, więcej czasu na czytanie... Z lekką obawą wzięłam się więc za ten zbiorek. Doskonale znam swoje podejście do opowiadań, więc to był trochę skok na głęboką wodę bez umiejętności pływania. Utonę, albo nie utonę. Pół na pół. Okazało się, że ja i autor mamy całkiem inne podejście do życia. Wychodzi na to, że powinnam unikać jego twórczości, bo to po prostu... nie to.

Ośmiu różnych mężczyzn i Janusz Leon Wiśniewski stworzyli zbiór opowiadań, który mógłby być literackim prezentem dla większości kobiet. Wiśniewski gra tutaj główną rolę, a każdy z pozostałych autorów wyciąga z jednego jego opowiadania to, co - według niego - jest najważniejsze i kontynuuje całą historię po swojemu. Opisuje ją z innego punktu...

książek: 201
szpilka | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Bardzo lubię takie nieoczywiste oczywistości. Mnóstwo emocji. Wiele odcieni stanów ducha, w które autorzy ubierają swoich bohaterów. Uwielbiam takie książki, które plączą mi się po myślach.

książek: 403
Katarzyna | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2017

„… Gdy się płacze, serce kurczy się i rozszerza inaczej …”

Z czym kojarzy Wam się eksplozja? Na pewno z gwałtownym wybuchem, powodującym powstanie jakiejś fali uderzeniowej. Tytuł tej publikacji, posiada metaforyczne, ukryte znaczenie.

Znajdziecie tu teksty kilku autorów. Przed czytelnikiem ujawnią się: Janusz Leon Wiśniewski, Jacek Melchior, Ahsan Ridha Hassan, Daniel Odija, Igor Brejdygant, Tomasz Jastrun, Alek Rogoziński, Paweł Paliński, czy A.J Gabryel. Ich książki i publikacje, są doceniane przez ludzi kultury i świat mediów.

Cieszę się, że mogłam przeczytać książkę. Tym samym, że pokonała trasę Frankfurt – Końskie i zawiera autograf Janusza Leona Wiśniewskiego. Jest dla mnie bardzo cenna. Ktoś zapytał mnie kiedyś, dlaczego „zbieram” książki z podpisami. Już odpowiadam. Dlatego, że stają się bliższe i są taką pamiątką, danego czasu w moim życiu.

Przed Wami opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem odpowiedzi. Kontynuacja bestsellerowych Kulminacji i tym razem...

książek: 471

Do dnia dzisiejszego pamiętam moje pierwsze spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim. Jego debiutancka powieść Samotność w sieci zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie spodziewałam się wtedy tak dobrej, mocnej i emocjonalnej historii napisanej przez mężczyznę. Autor ma na swoim koncie wiele znanych publikacji, między innymi: Bikini, Na fejsie z moim synem, Miłość i inne dysonanse oraz Grand. Niestety z żadną z nich nie było dane mi się poznać.

Eksplozje to zbiór szesnastu opowiadań, z których osiem napisał Wiśniewski, a pozostałe są odpowiedzią zaproszonych do dialogu autorów. Eksplozje to bliźniacza siostra Kulminacji, które zostały wydane kilka lat temu. W tej pierwszej odpowiedzi udzieliły panie, a tym razem panowie: Tomasz Jasturn, Daniel Odija, A J Garyel, Alek Rogoziński, Igor Brejdygant, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassa. Zapraszając innych autorów do wydania jednej wspólnej książki Janusz Leon Wiśniewski musiał liczyć się z tym, że nie będą one...

książek: 388
Demismo | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane

Janusz L. Wiśniewski – człowiek orkiestra, bestsellerowy autor powieści, opowiadań i felietonów dla kobiet. Doktor informatyki i chemii, magister fizyki, rybak dalekomorski, autor między innymi "S@motności w sieci", "Na fejsie z moim synem", "Łóżko" czy też "Miłość oraz inne dysonanse". "Eksplozje" to wspólny projekt literacki – pisarze Jastrun, Odija, Gabryel, Rogoziński, Brejdygant, Melchior, Paliński oraz Hassan stworzyli literackie odpowiedzi na opowiadania Wiśniewskiego (z którymi czytelniczki mogły już się jednak zapoznać wcześniej, ponieważ zostały opublikowane np. w "Zespołach napięć"). I muszę przyznać, że to odgrzewanie tego co już było... podczas lektury "Eksplozji" trochę mnie do tego tomu zniechęciło. A jednak... ta mieszanka emocjonalnych opowiadań Wiśniewskiego i nowe aranżacje świetnych polskich pisarzy, w tym literackim pojedynku tworzą ekscytującą i rewelacyjną całość. "Eksplozje" to zbiór nietuzinkowy, zbiór niesamowicie przejmujący – zbiór opowiadań o...

zobacz kolejne z 440 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Powiązane treści
Antyporadnik pisania - część pierwsza

Prezentujemy pierwszą część nowego cyklu, autorstwa Ahsana Sadika Ridhy Hassana - pisarza, autora opowiadań i finalisty Kreatywnego Kursu Pisania organizowanego przez krakowskie Biuro Festiwalowe. Przygotowany przeze niego cykl porad Kurs NIE pisania, jest swoistym antyporadnikiem. Tym, co autor może obiecać jest sekretna wiedza, dzięki której nie napiszecie ani jednej linijki sensownego tekstu!  


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd