Facet na telefon

Okładka książki Facet na telefon A.J. Gabryel
Okładka książki Facet na telefon
A.J. Gabryel Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Facet na telefon (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Facet na telefon (tom 1)
Wielka Litera
2023-08-09
2012-07-11
blog powieść facet telefon seks kobiety pragnienia erotyka klientki mężczyzna kobieciarz australia polak

Okładka książki Eksplozje Igor Brejdygant, A.J. Gabryel, Tomasz Jastrun, Jacek Melchior, Daniel Odija, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan, Alek Rogoziński, Janusz Leon Wiśniewski
Eksplozje Igor Brejdygant, A....

OMG jakie to było słabe i nudne. Seksu tam jak na lekarstwo, takie pitu pitu tylko. To już Grey był bardziej emocjonujacy, choc flakami trzepalo, jak glowna bohaterka wiecznie sie rozpadala na milion kawalkow.

Po tej książce na pewno nie spodziewałam się tego co dostałam. I ostatecznie naprawdę jestem pod wrażeniem. Obawiałam się, że ta książka będzie głupia i będzie stratą czasu, a jednak była ciekawą rozrywką. No może nie ambitną lekturą, ale na pewno nie stratą czasu.
Z grubsza jest to historia o profesji męskiej prostytutki z, podejrzewam, częściowym wyobrażeniem autora na temat klientek. Podoba mi się styl historii. Jest w pewnym sensie reporterski, nie oceniający. Jest to opis wydarzeń, zleceń z jakimi spotyka się Adam. A ma doświadczenie z naprawdę wieloma rodzajami seksu i fetyszy swoich klientek. Wiadomo, czasami wtrąca swoje refleksje, co nadaje tylko naturalności. Chyba nie mam więcej do powiedzenia na temat tej historii. Nie ma tu głębi, drugiego dna, czuć jednak że bohater ma jeszcze nie do końca poukładaną relację ze sobą i tym co robi, a czuć to w kilku zdaniach które wypowiada.
Moim zdaniem książka jest warta przeczytania i nie jest stratą czasu. Jest naprawdę ciekawa i przyjemnie mi się ją czytało.

Autor opisuje historię Adama, który spełnia marzenia i tajemne pragnienia swoich klientek. Fabuła w tej książce wydaje się być uboga i pozbawiona głębszych emocji. Brakuje również wstępu, który wyjaśniłby, dlaczego główny bohater wybrał takie nietypowe zajęcie.

Książka ukazuje różnorodność życiowych sytuacji kobiet korzystających z usług Adama.
Sceny erotyczne są centralnym motywem książki i stanowią nieodłączną część życia głównych bohaterów. Dla Adama jest to profesja, która pozornie wydaje się nie mieć wpływu na jego życie osobiste.

Mimo że książka wciąga czytelnika w świat erotycznych doznań i ukazuje różnorodność pragnień kobiet, brakuje tu głębszej fabuły oraz wstępu wyjaśniającego wybór życiowy Adama.
Dlaczego zdecydował się na tę profesję? Jakie doświadczenia skłoniły go do tego wyboru? To pytania, które pozostają niewiadomą.

„Facet na telefon” to lektura, która porusza trudne tematy i eksploruje złożone relacje między ludźmi. Jest ona napisana w dość prosty sposób dzięki czemu całość czyta się przyjemnie i lekko.
Pamiętajcie jednak, że to jest moja prywatna opinia, która wcale nie powinna zniechęcać Was do jej przeczytania. Jak wiadomo nie od dziś każdy ma swój gust. 🧡

Sceny erotyczne są...

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem.

Przyznam się całkiem szczerze, że ze względu na tematykę nasunęło mi się porównanie z Greyem E.L.James. Jest to zdecydowanie błędne porównanie, gdyż pomimo tematyki (seks) to jednak Grey jest nieco bardziej bajkowy.

Głównym bohaterem jest Adam. Nie jest on takim zwykłym mężczyzną, a zawód, który uprawia zdecydowanie go wyróżnia. Adam jest facetem, który uprawia seks z kobietami. One umawiają się z nim, płacą mu za seks.

W dość młodym wieku, Adam został wprowadzony przez pewną kobietę w arkany erotyczne. Był pilnym uczniem, później sam zaczął dorabiać w tym zawodzie.

Przez książkę przewija się wiele bohaterów - i kobiet, i mężczyzn. Autor pokazuje nam, że pomimo, iż wszyscy uważają niektórych za szczęśliwe małżeństwo - to jednak się mylą. Dowiadujemy się, dlaczego kobiety decydują się korzystać z usług takiej osoby jak Adam. I są trzy wyjaśnienia: albo facet jest tak chory, że nie może spełnić tego obowiązku, albo jest gejem i ożenił się dla niepoznaki i ma swojego partnera na boku, albo faceci nie chcą spełnić fantazji swoich kobiet.

Pomimo tematu seksu, który uważany jest za temat tabu, albo raczej temat delikatnej natury, o którym ludzie nie wiedzą jak rozmawiać, to przyznam, że książka mi się podobała. Autor pisze konkretnie, na temat, nie koloryzuje za bardzo rzeczywistości, ukazuje nam portrety kobiet i mężczyzn, autor zna się na temacie, gdyż książka jest oparta na doświadczeniach autora. Książkę czyta się szybko, nie ma tu wątków miłosnych. Polecam i mężczyznom i kobietom.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem.

Nie sądzę aby istniał powód, żeby pisać elaboraty na temat tego dzieła. Jest to raczej prymitywna lektura bez większej głębi, opierająca się na pieprznych kawałkach, krótkich, urwanych historyjkach.

Brakuje temu jakiegoś większego sensu i celu. Zaś samo epatowanie seksem jest modne i pod to skrojony jest ten produkt. Bo tym to dla mnie jest produktem, który jedni będą czytali lekko zawstydzeni z wypiekami na twarzy, a inni po przeczytaniu połowy przewrócą oczami, wzruszą ramionami i rzucą książkę w kąt. Pewnie też powinnam tak zrobić, z szacunku dla własnego czasu, lecz wytrwałam do końca. Choćby po to, ażeby móc napisać pełnoprawną opinię.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Nie często, ba sporadycznie, na palcach jednej ręki z czystym sumieniem muszę przyznać, że to jest pierwszy erotyk w moim życiu. Jakoś nigdy nie było okazji, by trafić na książki o podobnej tematyce. Lecz rekomendację dostałem od zaufanej mi osoby, kobiety, która była ciekawa mojej opinii na temat tej książki więc był to silny afrodyzjak, by zatopić się w lekturze i wpaść w otchłań słów mówiących tak dogłębnie o ludzkich namiętnościach, emocjach, słabościach, pragnieniach, marzeniach, szaleństwach i innych podobnych stanach umysłu.

Bardzo podoba mi się w tej książce przede wszystkim to, że została napisana przez mężczyznę oraz to, że nie wszystko kręci się w niej wokół seksu, którego nasza wyobraźnia doświadczy tu w rozmaitych odcieniach, w dużych ilościach, bez cenury na słowa, ale za to bez zbędnej wulgarności. Poza scenami, które aż kipią od seksualnego napięcia, czytający znajdzie w tej papierowej głębii, głębię ludzkich emocji od tych najsmutniejszych, po te najbardziej ekscytujące.
Gabryel porusza w tej książce bardzo poważne problemy związane w szczególności z damsko-męskimi relacjami. Jednak przesłanie tej książki i wszelkie wskazówki dotyczą nie tylko związków. Od toczących się w ludzkich umysłach namiętności, potrzeb i pragnień, przez uczucia pustki, osamotnienia, bezradności, zazdrości, po totalne zagubienie duszy.
Już na samym początku książki, bo po kilkudziesięciu stronach, na powierzchnię wychodzą fundamentalne błędy, które prędzej czy później potrafią zniszczyć każdą relację. A mianowicie to, co wydaje się mężczyznom, odnośnie tego, co myślą ich partnerki, nijak ma się do tego, jak patrzął na to wszystko one same. Następuje zgrzyt i rodzą się nieporozumienia. Nie rozumiejąc potrzeb, pragnień, uczuć, czy zastrzeżeń swojego partnera/partnerki nigdy nie będziemy zdolni, by taką relację popychać we właściwym kierunku. A skąd bierze się niezrozumienie? Oczywiście, winą jej największą jest nieumiejętność rozmowy, prowadzenia dialogu, zwyczajna komunikcja.
Często nie tylko nieumiejętność, a w większości przypadku unikanie rozmowy i omijania w codziennym życiu najtrudniejszych kwestii, które powinny być przedystkutowywane każdego dnia, na codzień, a nie tylko od święta. Rozmowa o pożyciu seksualnym pozwala udoskonalić scenerię łóżkową każdej relacji. Trzeba mówić, że się kocha ( bo ważne rzeczy i słowa powinny być utrwalane i pewien sposób celebrowane. W związku powinno się mówić też o tym, że coś robi nam partner sprawia nam przyjemność, czy to dotyczy seksu, czy życia codziennego, ale również koniecznością jest informowanie o tym co nas boli, czego nam brakuje, co chcielibyśmy zmienić, ukształtować na nowo w relacji.
Jak mam zrozumieć swojego partnera, jeśli nie potrafię z nim rozmawiać, jeśli mu nie ufam, a on nie ufa mi. Zaufanie jest podstawą każdego związku. Zaufanie otwiera w nas swobodę oraz poczucie bycia wolnym w związku, a to z kolei otwiera nam usta, gdy nasze myśli, chcą się wydostać z naszego umysłu i o czymś zakomunikować. Dlatego zanim wejdziemy i zaangażujemy się w jakąś relację tak na poważnie, upewnijmy się, że ten drugi ktoś, to osoba, w której obecności czujemy się swobodnie, z którą możemy porozmawiać bez zahamowań o wszystkim, która nas słucha, a nie tylko słyszy oraz kiedy każda rozmowa z nią jest kompletnym odcięciem od otaczającej nas rzeczywistości. Gdy wpadamy w spiralę rozmowy, która nas całkowcie pochłania, która sprawia, że czujemy się przyjemnie i atrakcyjnie w czyichś oczach, gdy co chwilę się uśmiechamy, wówczas przyglądajmy się uważnie, bo być może jest to ktoś, przy kim w końcu poczujemy się prawdziwie szczęśliwie. Bo by dać komuś szczęście, trzeba tę osobę zrozumieć, zajrzeć jej w duszę, w mniejszy czy większy chaos jej myśli i umysłu i znaleźć tam dla siebie wygodną przestrzeń i chcieć tam zostać. Podstawą szczęśliwej relacji jest pozbycie się wszelkich pokładów egozimu i myślenie przede wszystkim o dobru drugiej osoby, by było jej z nami dobrze.
Seks jest bardzo ważny i stanowi kluczową rolę w pielęgnowaniu relacji, ale każda wyjątkowa i normalnie myśląca kobieta, potrzebuje również emocjonalnego zaangażowania swojego partnera. Nie wystarczy same ciało. Kobieta nie pragnie jedynie mechanicznego seksu. Ona chce też umysłu mężczyzny, jego uwagi, chce być w centrum jego myśli, chce powierzyć swoje serce pod opiekę dobremu, empatycznemu, podobnemu wrażliwością, poczuciem estetyki człowiekowi, który zajrzy jej w duszę i będzie potrafił ją zrozumieć, który pozwoli również zajrzeć jej we własne wnętrze i tylko ona będzie miała do niego pełen dostęp, klucz do każdego zakamarka jego duszy.
W takiej kompletnej relacji dopóki będzie istniało to wzajemne zaglądanie w duszę, dopóki płonąć będzie troska o dobra swojego partnera/partnerki, dopóki seks będzie stałym elementem codzienności oraz dopóki to wszystkie będzie robione i czynione z przyjemnością, z potrzebu serca, ku chwale wolności, dopóty ogień w związku nigdy nie zgaśnie, ten emocjonalny i ten fizyczny.
Nie wiem czy ta perspektywa z jaką patrzę na to jest właściwa, ale w tym momencie taki jest stan moim myśli. Czy odbiega on znacznie od tego, jak jest na prawdę? Nie wiem. Każdy człowiek jest indywidualnością, ale mam nadzieję, że sposób mojego rozumowaniu krąży blisko właściwej prawdy.

Gabryel porusza też ciekawy temat oddawania swojego ciała za pieniądze. Wskazuje różnicę w podejściu, bo zupełnie inaczej postrzegana przez ogół społeczeństwa jest kobieta, która oddaje swoje ciało za pieniądze, a jeszcze inaczej patrzą na to, jeśli chodzi o mężczyzn. Moim zdaniem te różnice nie powinny być aż tak widoczne. Uważam też, że całkowitą niesprawidliwością jest to, jak niewielki jest stopień zrozumienia kobiety, która z różnych często przyczyn losowych, decyduje się w taki sposób zarabiać na życie. Natomiast mężczyznę po drugiej stronie barykady traktuje się inaczej, bardziej ulgowo.
Te różnice widać również w tym jak mężczyźni traktują kobiety, które oddają im się za pieniędze. Traktują je niczym mięso, całkowicie uprzedmiotawiając i nie dając przy tym żadnego szacunku dla niej jako człowieka. Często są wulgarni i zachowują jak prostaki, jak totalne bydło. Na myśl o takich gościach, aż mnie skręca ze złości i wstyd mi, że należę do tej samej płci, tego samego gatunku.
Kobiety kupujące seks są zupełnie inne, tak mi się przynajmniej wydaje, a lektura tej książki jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziła. W tej materii pokazują wyższość intelektualną i mentalną. Są kulturalne, mają całkowity szacunek dla mężczyzny jako człowieka i często decydują się na taką bliskość z naturalnych potrzeb, które tkwią w każdym człowieku. Najczęściej są to kobiety, które nie są usatysfkacjonowana swoim życiem seksualnym, które potrzebują fizycznej bliskości i zaspokojenia potrzeb, które niejednokronie nie dostają od swoich mężczyzn, tego, czego naprawdę potrzebują, które trafiają w swym życiu na mężczyzn osłych, pozbawionych czułości, którzy nie mają tak naprawdę pojęcia o tym, że oprócz samego aktu, stosunku, kobieta potrzebuje również innych rzeczy w tej fizczynej bliskości. Seks powinien służyć przyjemności przede wszystkim i nie może być pozbawiony swojej głębii.
Te wszystkie różnice, w lekturze tej książki Gabryel naszkicował bardzo dobrze. Widzi i dostrzega tak wiele rzeczy. Bierze pod lupę mnóstwo różnych kombinacji, rozmaitych ludzkich ścieżek i splątanych w pomieszany sposób okoliczności.

Ujął mnie też i chwycił za serducho wątek Alicji i jej męża, o którym nie chcę zbyt wiele zdradzać, by nie zniszczyć ciekawości potencjalnych chętnych na lekturę tej książki. W skróci mówić autor z niezwykłą wrażliwością i wyczuciem ukazał problem, gdy mąż Alicji pogrążony w chorobie, degradującej ciało, wyniszczającej powoli aczkolwiek skutecznie ludzki orgaznim, prosi swoją żonę, by oddała się innemu. Nie dlatego, że on nie chce wywiązać z małżeńskich powinności, ale dlatego, że przez wzgląd na jej dobro, robi to po to, by mogła choć przez chwilę raz na jakiś czas poczuć się kobietą. Głębia z jaką ukazał ten problem zarówno jednej, jak i drugiej strony powaliła mnie na kolana. Tutaj też warto zaznaczyć, że brak komunikacji i szczerość wprowadziła w tę małżeńską relację mnósto niedomówień, których nigdy by nie było, gdyby w obliczu tragedii jaką była ta choroba, porozmawiali sobie od serca zarówno Alicja, jak i jej mąż. Całą resztę znaleźć można wewnątrz treści.

Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest słuszne, czy myśli czasem o tym, w ten sposób większość z nas, ale mam wrażenie, że seksualność, poczucie fizycznej bliskości i więzi z choćby tylko jedną osobą w ciągu całego życia ( pokrewną duszą ) jest tak integralną częścią ludzkiego ciała i umysłu, tak potrzebną, że bez względu na stan bogactwa materialnego, bez względu na to, co ktoś osiągnął, jakie sukcesy znalazły się w jego dorobku, to jeśli nie będzie spełniony we własnej seksualności, jeśli nie będzie mógł jej z kimś dzielić w tak prawdziwej formie, zgodnej z naznaczoną mu przez naturę wrażliwością i potrzebami, to nigdy w swym życiu nie poczuje takiego prawdziwego szczęścia. Seks oraz mentalna bliskość, wzajemne rozumienie, podobna wrażliwość, spojrzenie na świat, na ludzi. Tylko takie połączenie daje pełnię szczęścia. Tylko wtedy seks smakuje najprzyjemniej. Jeśli człowiek nie dostaje takie seksu jakiego by chciał, to nawet jeśli trwa w szcześliwej relacji, to i tak będzie szukał tych seksualnych wrażeń gdzieś indziej i istnieją szanse, że ta relacja długo nie przetrwa. Jeśli zaś w łóżko człowiek czuje się spełniony i zaspokajany przez partnera, ale seks jest mechaniczny, rutynowy, pozbawiony głębii i mentalnej bliskości, to też ta osoba, której będzie tej głębii brakowało, będzie tego szukać w ramionach innej osoby. Natura ludzkiej seksualności rządzi decyzjami i wyborami człowieka i wodzi go nieustannie na pokuszenie.

I jak widać, zwyczajny z pozoru erotyk i potrafi w czytelniku takim jak ja wyzwolić tak mnóstwo przemyśleń, ale nie tylko nowych. Ta powieść sprawiła też, że wyciągnąłem na powierzchnię myśli, które były w mojej głowie już od dawna i czasami pozwalałem im się wydostać w mniejszej bądź większej formie, rozmiarze. Teraz pojawiła się okazja, by znowu szepnąć o tym słów kilka i sprawdzić jak te moje myśli wyglądają, gdy wyrzeźbię je w swoim słowach.

Gość, a mianowicie autor tej książki pisze bloga, więc śmiem twierdzić, częściowo opierając swoją wiedzę na tylnej okładce, że zostawił w tej powieści dość dużą część swojej codzienności, a więc pisząc o tym wszystkim, pisał z potrzeby duszy. Prawdę można odnaleźć tylko w takich książkach, napisanych z duszy. Nie ważne czy jakość słowa powala na kolana. Ważne, aby dana opowieść była częścią jestestwa piszącego, w mniejszym, czy większym stopniu.
Takie książki z reguły czytają kobiety. Moim zdaniem powinni je czytać również mężczyźni, by zrefelktować swoje podejście do tematu, z tym jakie jest w książce i te swoje, trochę zaktualizować. Wiedza i świadomość tego, czego pragną kobiety, jeśli chodzi o ich życie erotyczne powinna interesować mężczyzn tak samo. Jestem pewien, że ich relacje, po lekturze takich książek jak ta, uległyby zdecydowanej poprawie. Z korzyścią dla ich partnerek:))

Nawet erotyk może być literaturą piękną w oczach części czytelników. Dlaczego piękną? Bo prawdziwą. A czyż prawda bijąca z ludzkiej duszy nie jest piękna. Stąd moja wysoka ocena i pragnienie sięgnięcia po tom drugi.

P.S.
Kurczę..., jeszcze kilka takich książek, i ja zacznę pisać bloga o relacjach damsko-męskich. Chociaż, co ja mogę o tym wiedzieć heh. Są ludzie bardziej kompetentni i doświadczeni w tej materii :))

*******************************

Wpływ na wyobraźnię *** 8/10
Pokarm dla świadomości; Przesłanie i ogólna problematyka *** 10/10
Płynność czytania *** 10/10
Portrety psychologiczne bohaterów *** 8/10

Czasami zastanawiam się nad reaktywacją CENZURY, ale nie takiej politycznie poprawnej, tylko takiej, która uniemożliwiałaby wydawnictwo tego typu miernotom. Po prostu żałość mnie ogarnia jak mogłam w ogóle sięgnąć po tego gniota i poświęcić mu choć 15 minut, a teraz zęby zaczynają mnie boleć. Omijajcie z daleka.

Lekka wakacyjna lektura. To nie jest powieść, to zapis zwykłych dni męskiej prostytutki na telefon.
Zetknęłam się już z autorem czytając „Kusiciela”. I kolejny raz mam wrażenie, że ten znany bloger pisze o sobie.
Zdradza swoje wynaturzone sekrety. Opisuje jak wygląda jego rozpustne, lubieżne, zdemoralizowane życie. Opisuje jak zaspokaja erotyczny głód kobiet, dla których seks z nim jest substytutem czegoś, czego z różnych powodów nie mogą mieć.
Facet ma bardzo lekkie pióro i niewątpliwie talent.
Odważny, bo książka jest ponad wszelką wątpliwość autobiograficzna.

Pamiętnik męskiej prostytutki. Czyta się lekko i dość przyjemnie. Ksiazka ukazuje różnorodność pragnień, "dewiacji", zboczeń jak i różnorodność codziennych problemów i przeszkód, ,które niejednokrotnie skłaniają do poszukiwań "nowego-nieznanego".
Polecam.

Polecam.

Seks.
Jest dla nich fantazją, potrzebą, grzeszną przyjemnością. Dla Adama jest profesją.
Julita
Pierwsza kobieta Adama, przewodniczka po świecie erotycznych doznań. Zmieniła niedoświadczonego chłopca w kochanka doskonałego.
Marta
Jej mąż widzi w niej delikatną i wrażliwą kobietę. Tak też ją kocha. Nie domyśla się, że Marta potrzebuje mocniejszych wrażeń. Z Adamem.
Alicja
Na prośbę chorego męża szuka sobie kochanka. Dzięki subtelności Adama ich spotkania nie mają gorzkiego posmaku zdrady.

Seks.
Julita