Kusiciel

A.J. Gabryel Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2015-01-14
2015-01-14
erotyka pożądanie namiętność seks miłość

DNF 64%.

Myślę nad tym od dwóch dni i nie, nie mam w ogóle ochoty tego kończyć. "Facet na telefon" był czymś odświeżającym, nowym na tamte czasy, dlatego nic dziwnego, że spodziewałam się czegoś w temacie, albo chociaż na poziomie.

Raz, że akcja zaczyna z dupy - jesteśmy wrzuceni w sam środek wydarzeń i mimo, że dobrnęłam do prawie 3/4 to wciąż nie wiem, jaki to ma sens i o co w tym wszystkim chodzi. Nie czuję tego, męczy mnie ta książka i w ogóle mnie nie obchodzi, jak to się skończy. Poza tym przypadkowo zaspoilerowałam sobie zakończenie i kompletnie odebrało mi to ochotę na dalsze czytanie.

DNF 64%.

Zarówno okładka jak i tytuł wskazują na mocno erotyczny charakter tej książki. Dlatego świadomie sięgnęłam po tę pozycję, chcąc zafundować sobie chwilę relaksu i odpocząć od trudniejszych tematów. Liczyłam na słodką, lekką wręcz banalną bajeczkę o nieskomplikowanej fabule.
Szybko zorientowałam się, że książka nie należy do łatwych i przyjemnych. Nawet nie wiem czy można ją zakwalifikować jako erotyk. Myślę, że to bardzo krzywdzące dla tej pozycji.
Chciałabym napisać , że jest to historia miłosna. Bardzo specyficzna historia miłosna opowiedziana z punku widzenia mężczyzny. Nie jestem pewna jednak, czy jest to właściwe określenie. Można by się pokusić o stwierdzenie ,że jest to relacja dwojga idealnie nieidealnych kochanków, oparta na dzikim, brudnym seksie. Relacja, która niesie ze sobą sporo doznań, emocji i uczuć. Skomplikowana, brutalna a jednak tak pięknie ubrana w słowa, że odbiera czytelnikowi oddech, ściska żołądek , dogłębnie porusza, wbija się jak zadra pod skórę i zostawia w sercu rysę.
Książka od innych - inna. Moim zdaniem najlepsza książka tego autora. Czuję ogromny niedosyt.

Szybko się czytało, powieść realistyczna, ponura, lecz chwytająca za serce. Pozostawia wiele refleksji polecam przeczytać

Ciężko mi się czytało, chociaż był to ciekawy pomysł.

Ciężko mi się czytało, chociaż był to ciekawy pomysł.

Nie umiem opisać tej książki, z pewnością jest nietuzinkowa, momentami zaskakująca, ale nie jestem pewna czy są to zalety. Zastanawiająca historia toksycznej relacji.

jedna z pierwszych książek,która mnie totalnie zaskoczyła. zaczęłam ja czytac przez przypadek, z tzw braku laku...ot kolejna blanka l (której nie dałam rady przeczytać ponad 20 str)...a tu...TAKA niespodzianka. książka do bólu realistyczna, brutalna, szkaradna...a jednak wciągająca, intrygująca....Nie polecę jej nikomu ze względu na opis scen (niczym z pisma "dla doroslych", a jednak korci mnie bardzo by o niej opowiadac (genialny opis psychiki). i co ja mam zrobić z ta pozycja? kochać czy nienawidzić? a może jedno idzie w parze z drugim? mamy tu Ja...zwiewna a jednak śmiertelnie niebezpieczna niczym narkotyk...I Jego...ogiera,KUSICIELA...O ludzkich uczuciach?...Kto tu jest kusicielem? kto jest łowca a kto zwierzyna? bezwzględnie prawdziwe! polecam.

Miałem w życiu wiele kobiet, zbyt wiele, by je wszystkie tu wymienić. Zresztą większości z nich i tak nie pamiętam, a gdybym pamiętał, to i tak nie chciałbym o nich pisać. Teraz w moim życiu jest Ona. Powinienem żałować, że ją poznałem, lecz nie żałuję. Powinienem zapomnieć, a rozpamiętuję smak jej niebezpiecznie czerwonych ust, dotyk niecierpliwych dłoni, zapach jej podniecenia i to, jak trudno było mi przy niej trzymać moją zachłanność na wodzy. Powinienem zapomnieć, a jestem opętany. Opętany pomimo tego, że obdarowywała mnie jedynie kłamstwami, że zniszczyła mój świat,że podjęła za mnie decyzję, że odebrała mi wszystko. Więcej niż wiedziałem, że mam. Kiedyś łączyło nas wiele, dzisiaj łączy nas tylko sekret. Do teraz wiedzieliśmy o nich tylko Ona i ja. Do teraz.

Ta książka wywołała u mnie strasznie mieszane uczucia . To nie jest ten typ erotyka,którego oczekiwałam po tytule, którego lubię czytać. Nie oceniam bohaterki ani bohatera, to wybrali taki a nie inny sposób na upust emocji. Brak zaangażowania,brak uczuć . Ona trochę przypomina mnie ,pod względem tego że sama nie wie czego chce, nie wie co czuje, nie umie tego powiedzieć , nie umie opowiedzieć o tym nikomu, potrafi tylko wylać to na papier . Do samego końca była niezdecydowana , zdrada męża , potem dziecko . Za dużo w tej książce opisów uczuć , wszystko dzieje się szybko , lata lecą i tylko tyle. Niedosyt , straszny niedosyt , brakowało rozmów , zatrzymania się dłużej przy danej chwili. Pomimo poleceń i dobrych ocen to nie jest to czego szukałam.

Na jeden wieczor,szalu nie robi

Na jeden wieczor,szalu nie robi

Nawet fajna, ale Facet na telefon lepsza.

Nawet fajna, ale Facet na telefon lepsza.

• 2015
  • 2015