Dylematy światopogladowe młodzieży

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-3-837
Puma

Trzy lata po ukazaniu się książki "JP II. Pokolenie czy mozaika wartości?", będącej świeżą i gorącą jeszcze wówczas refleksją socjologiczną nad stanem świadomości młodzieży, wywołaną odejściem Jana Pawła II, dotychczasowy zespół badawczy, wzmocniony tym razem o prof. Jadwigę Koralewicz, prezentuje wyniki pogłębionych badań socjologicznych dotyczących systemu wartości młodzieży po śmierci Jana Pawła II. Wydaje się, że obecna publikacja, także z racji upływu kilku lat, z większym dystansem odnosi się do problemu i zawiera w sobie znacznie więcej elementów syntetycznych aniżeli analitycznych. Książka Pokolenie JP II. Dylematy światopoglądowe młodzieży oznacza ważne wzmocnienie nurtu badań nad młodzieżą, może to więc być pozycja istotna nie tylko dla zawodowo zajmujących się tą problematyką socjologów, psychologów czy politologów, ale także analizujących problem kondycji młodzieży polskiej dziennikarzy, terapeutów czy pedagogów.

źródło opisu: http://www.matras.pl/dylematy-swiatopogladowe-mlodziezy.html#

źródło okładki: http://www.ksiazki.ie/okladki/978-83-7506-383-7.jpg