83-7298-955-9
socjologia
o77

Jest to książka napisana w formule "gorącej socjologii", tzn. ukazującej obraz aktualnych wydarzeń i towarzyszących im procesów, w sposób popularny, ale mieszczący się w ramach standardów naukowych socjologii. Hasło "Pokolenie JP2" powstało na długo przed kwietniem 2005 roku. Jednak dopiero po śmierci Papieża pojecie to znalazło się w powszechnym użyciu i stało się niejako symbolem wydarzeń...

Hasło "Pokolenie JP2" powstało na długo przed kwietniem 2005 roku. Jednak dopiero po śmierci Papieża pojecie to znalazło się w powszechnym użyciu i stało się niejako symbolem wydarzeń związanych z chorobą, śmiercią Jana Pawła II i żałobą po Nim. Popularność tego hasła każe jednak zastanowić się, na ile było to autentyczne doświadczenie konkretnych młodych ludzi, a na ile iluzja medialna.
Prezentowane w tej książce teksty są wynikiem badań socjologicznych poświęconych zjawisku "Pokolenia JP II". Autorzy zastanawiają się, jakim doświadczeniem była dla młodych Polaków śmierć Jana Pawła II i jak należy interpretować ich ówczesne i późniejsze reakcje.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/jp-ii-pokolenie-czy-mozaika-wartosci.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/jp-ii-pokolenie-czy-mozaika-wartosci.html

Przemyslaw | 2018-02-05
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać