Eland

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tales of the Shareem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ellora's Cave
angielski
Karin

Like many Bor Nargan women, Jeanne has never had sex. The planet publically shuns intercourse, branding women as wicked for even talking about sexual urges. Then a man unlike any she’s ever seen stumbles through her door—literally. Even his disheveled appearance doesn’t stop her from wanting to strip bare and place her body in his talented hands. Created solely for pleasure, Eland is a...

Created solely for pleasure, Eland is a level-three Shareem. Rough, edgy, commanding. Oh, the things he could teach Jeanne…if he can stay alive long enough.

źródło opisu: https://www.ellorascave.com

źródło okładki: https://www.ellorascave.com