angielski
Karin

Four of the bestselling names in romance and fantasy come together in this collection of thrilling novellas featuring powerful women who know how to handle a hex or two... New York Times bestselling author Ilona Andrews spins "Magic Dreams." Shapeshifting tigress Dali Harimau finds herself in deep waters when she must challenge a dark being to a battle of wits or risk losing the man for whom...

New York Times bestselling author Ilona Andrews spins "Magic Dreams." Shapeshifting tigress Dali Harimau finds herself in deep waters when she must challenge a dark being to a battle of wits or risk losing the man for whom she secretly longs.
In "Ice Shards," New York Times bestselling author Yasmine Galenorn returns to the Otherworld as Iris Kuusi, a Finnish house sprite, journeys to the frozen Northlands to confront the crazed shadow of her former lover and break the curse that is keeping her from marrying the man she loves.
National bestselling author Allyson James takes you to Magellan, Arizona, where Stormwalker Janet Begay and her friends are trapped by a powerful curse. It will take every bit of magic simmering beneath her skin for the Stormwalker to survive being "Double Hexed."
From national bestselling author Jeanne C. Stein comes "Blood Debt," in which bounty-hunter-turned-vampire Anna Strong is visited by three witches who ask her to right an old magical wrong. Anna will have to live up to her last name to make it through alive.

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com

yohoho | 2013-11-21
Przeczytana: 16 listopada 2013

Retribution Clause Kate Daniels 5.6. Opowiadanie o Adamie, kuzynie Saimana , niezwiązane z serią.

Meggie95 | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Romans