The Rake

Okładka książki The Rake Suzanne Enoch
Okładka książki The Rake
Suzanne Enoch Wydawnictwo: Avon Cykl: Lekcje miłości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Lekcje miłości (tom 1)
Avon
2002-06-04
2002-06-04
9780380820825
romans literatura dla kobiet uczucia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Kronika towarzyska lady Whistledown Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Kronika towarz... Suzanne Enoch, Kare...

Georgianę i Tristana łączy przeszłość, która ich podzieliła. On ją uwiódł, ona nie mogła mu tego wybaczyć. W efekcie podzieliła ich wzajemna niechęć.
Teraz jednak Georgiana postanawia odpłacić mu za jego zachowanie - pokazać, jak nie należy traktować kobiet. Czy jej się uda?

Przeczytałam, a właściwie wchłonęłam. W sumie za bardzo nie mam co się rozpisywać bo było baaardzo przyjemnie. A jak wiadomo najczęściej jest tak, że o tym co się podobało pisze się trudniej niż o tym co zawiodło.

Takich pierwszych razów z autorką to bym sobie częściej życzyła.
I humor i się dzieje dużo i nie ma hot scenek co dwie strony, a właściwie nie ma wcale, mimo że między bohaterami iskrzy. Ba łózko też jest, ale nie jesteśmy jego świadkami. To takie przyjemne, nowe i wcale nie częste w romansach. Mamy trochę zazdrości, zaborczego ale świetnego bohatera, który napsocił ale wyrzuty sumienia go gryzą. mamy bohaterkę z charakterem i pazurem... Czegóż tu chcieć więcej? ;)
Takie miałam luźne skojarzenie - Georgie troszeczkę mi przypominała Scarlett O'Hara. Żeby nie było, uwielbiam Scarlett ;) Georgie miała jej powodzenie, jej kokieterię, ale była pozbawiona złośliwości i egocentryzmu ;)
Żeby nie było tak słodko to teraz coś co mi przeszkadzało :P
- Po kija Tristan co chwila całuje swoje ciotki w policzek?? Rozumiem że chce w ten sposób okazać przywiązanie do nich, ale autorka mogłaby to trochę inaczej, bo wydawało mi się to nienaturalne. A szczyt osiągnął całując w policzek żonę przyjaciela a zarazem bratową Georgie. Po hugo?
- Georgie miała chwilowy spadek formy. Niemal całą książkę jest dziewczyną charakterną, z ikrą, biglem i iskrą. Po ucieczce z domu Carrowayów coś się w niej chwilowo popsuło. Zrobiła się jakaś taka jak nie ona, przyciszona i bez werwy. Na szczęście to mija ;)
- Trzecia rzecz co jest moją osobistą fanaberią, ale przecież marudzić mi wolno :P Dlaczego Tristan nie może być co najmniej hrabią? Lubię wysoko urodzonych i nic na to nie poradzę, wicehrabia mimo że cudowny nie zaspokoił moich potrzeb. Ale coraz mocniej zaczynam lubić łowców posagów. Takich z sumieniem i honorem oczywiście.

Ale mimo tych trzech minusów było cudownie. Książkę pochłonęłam, na pewno też pójdę dalej z autorką.
Ta lektura to był strzał w dyszkę ;) i tylko do siebie mogę mieć pretensje że się tak ociągałam...

Takich pierwszych razów z autorką to bym sobie częściej życzyła.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne