Princess

Okładka książki Princess Gaelen Foley
Okładka książki Princess
Gaelen Foley Wydawnictwo: Ivy Press Cykl: Trylogia Ascencion (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Ascencion (tom 2)
Ivy Press
1999-06-28
1999-06-28
978-0449002469

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Szukałam lekkiego, nieprzesadnie głupiego romansidła i się nie zawiodłam. Dobre postaci mają swoje ułomności, a z tych złych nie każdy to chodzący potwór. Konflikty są w dużej części niewydumane i oparte na sytuacji politycznej oraz wystarczająco solidnej charakterystyce bohaterów. Tło historyczne nakreślone naiwnie, ale nie porażająco. Główni bohaterowie są najpiękniejszymi istotami na świecie, ale przynajmniej nie wszyscy ich za to ubóstwiają. Mam wrażenie, że autorka inspirowała się luźno "Wichrowymi Wzgórzami". Czego chcieć więcej?

Dużo historycznych i politycznych, suchych informacji na temat Napoleona. Romans w stylu "zakazanej miłości": kochają się od iluś tam lat, ale nie mogą ze sobą być, bo ona jest córką króla, a on jest jego sługą (pomimo arystokratycznego tytułu) i ma ją chronić. Król zaręcza córkę z rosyjskim księciem, aby w ten sposób zdobyć sprzymierzeńca do obrony królestwa przed Napoleonem. A sam Napoleon jest zainteresowany małym królestwem z uwagi na jego potężną flotę i nie uśmiecha mu się układ tegoż królestwa z Rosją. Dlatego postanawia nie dopuścić do mariażu i nastaje na życie księżniczki.

super książka dla lubiących romanse historyczne Cała seria autorki mnie wchłonęła polecam

Szkoda słów... Zawiodłam się na pani Foley. Bardzo słaba książka.

Szkoda słów... Zawiodłam się na pani Foley. Bardzo słaba książka.

Jeden z najlepszych romansów jakie czytałam;) Rozwinięta akcja, świetne dialogi, nie powiewa nudą, cud malina;)

Książka ta na pewno trafiła do pierwszej 10tki moich ulubionych książek.

Książka ta na pewno trafiła do pierwszej 10tki moich ulubionych książek.

Serdecznie polecam jeżeli ktoś jest wielbicielem romansów historycznych ;)

Serdecznie polecam jeżeli ktoś jest wielbicielem romansów historycznych ;)

Jak na romans historyczny zaskakuje, co prawda jest tam wplecione kilka fałszów historycznych jak choćby napaść na Napoleona ale czy nie wyobraźnia się tu liczy. Czyta się szybko, a człowiek jest ciekawy następnych perypetii bohaterów.

Romans w czasach Napoleona. Akcja dzieje się na wymyślonej wyspie, która obawia się ataku Francuza. Duży plus dla bohaterki, która choć księżniczka, nie jest omdlewającą mimozą (jakich pełno w romansach),a on nie jest kryształowo czystym dżentelmenem.

• Romans historyczny
  • Gaelen Foley