Pierwszy powojenny zbiór podań, legend i opowieści o Wałbrzychu i jego okolicach inspirowany wątkami z regionalnej literatury przedwojennej naszego regionu łączy w sobie dziedzictwo dwóch narodów: niemieckiego i polskiego oraz stanowi pomost między dwoma kulturami na Wałbrzyskiej Ziemi. Tom niezwykle cenny, ponieważ wypełnia lukę, jaka miała miejsce w literaturze regionalnej od 83 lat, od wydanej w 1925 roku pracy W. Reimanna. Bogaty język, obrazowość, ludowa sprawiedliwość oraz wartka akcja są niewątpliwie zaletą książki i wpływają na wyobraźnię nie tylko najmłodszych czytelników. Dlaczego warto nocą udać się nad Pełcznicę? Skąd wziął się węgiel w Wałbrzychu i jaki wpływ na jego powstanie miała woda? Odpowiedzi na te oraz inne pytania związane z Ziemią Wałbrzyską zawiera ta książka.

źródło opisu: okładka książki - nota wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Cytrus200 | 2015-10-25