Batman: Black and White I #1

Batman: Black and White I, vol.1
batman, wydanie specjalne, komiks
komiksy
Camillos

Zbiór krótkich historii z Mrocznym Rycerzem, stworzonych przez znanych scenarzystów i rysowników.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

welesxxi | 2018-11-20

Wybitni światowi twórcy komiksu zostali zaproszeni do stworzenia krótkich 8-stronicowych historii o Batmanie wyłącznie w czerni i bieli. Postać ta inspiruje rysowników na wszystkich kontynentach i wielu marzy o pokazaniu własnej autorskiej wizji bohatera Gotham. Przyjęta koncepcja stała się do tego świetną okazją. Mamy tu głównie prace doskonale znanych Amerykanów (np. undergroundowy Richard Corben), ale również Kubańczyka (José Muñoz), Argentyńczyka (Jorge Zaffino), Amerykanina urodzonego w Polsce (Joe Kubert), czy Brytyjczyka, którego matka była Polką (Simon Bisley).

Dziesięć opowieści, które czytamy są raczej refleksyjne, zdystansowane, sam Batman pojawia się nieraz gdzieś dopiero na trzecim planie. Autorzy patrzą na niego najczęściej przez pryzmat legendy lub konfrontują go z codziennością. Znajdziemy tu wersje alternatywne Gotham, zaś klasyczny kryminał trafia się z rzadka.

Przeciwnikiem Batmana staje się np. "dobry obywatel", który zabija za drobne, lecz irytujące...

Beremis | 2018-09-04
Na półkach: Przeczytane, EBooki, Komiks
Przeczytana: 04 września 2018

Na comixology.eu można pobrać (po zalogowaniu) 5 historii z tej serii za free.
Pojedyncze historie (w sumie chyba najciekawsze) ;-) z zeszytów, które w polsce wydane zostały w 1 tomie. Taką też edycję można kupić na wspomnianej stronie.
"A Black & White World" - Written by Neil Gaiman, art by Simon Bisley
Jest Lobo, jest zabawa, szkoda, że tylko na jeden kadr ;-) Ale kreska Bisley nadająca szalony charakter w sumie prostej historii Gaimana, daję tak piorunującą mieszankę, że ciężko koło tego przejść obojętnie.
"An Innocent Guy" - By Brian Bolland.
Jestem zwykłym nastolatkiem. Dobrym człowiekiem. I trafię do nieba. Ale zanim skończę studia, ożenię się, będę miał gromadkę kochających dzieciaków, zrobię coś na prawdę złego. Bo lepiej jest być złym, który się kontroluje i robi dobro, niż być dobrym przez strach przed konsekwencjami. A co można zrobić złego w Gotham? Zabić Batmana.
"Good Evening, Midnight" - By Klaus Janson
W sumie nie wiem o czym, nie zainteresowało mnie.
Alfred czyta...