Piękna przyjaźń

źródło opisu: http://merlin.pl/Piekna-przyjazn_Rebis/browse/prod...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Piekna-przyjazn_Rebis/browse/prod...»

Morgoth | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Weber trochę inny. Żadnej wojny, bitew kosmicznych ani nic takiego. Aż było mi trochę nieswojo, że nikt nikogo nie rozp*** na atomy :) Do tego główną bohaterką jest dziewczyna w wieku...gimnazjalnym. Mimo tego wszystkiego czyta się świetnie. Znajdziemy tu doskonale znany z przygód Honor Harrington zwięzły a konkretny styl bez rozwlekłości "opisowo-uczuciowych" oraz zwykłą u Mistrza Webera aferę z udziałem graczy dużego kalibru (w tle nawet Manpower). To zaś, że główną bohaterką jest "dziewczyna w wieku gimnazjalnym" też nie świadczy źle o tej pozycji. Otóż bohaterka jest zupełnie różna od swoich odpowiedniczek z "literatury" "zmierzchopodobnej". Jest to raczej jeden z tych błyskotliwych dzieciaków przed którymi świat stoi otworem. Dlatego na okładce tej książki powinien figurowac zakaz wstępu wielbicielkom majtek z Pattinsonem :)

Regule | 2016-01-25

Jest to powieść różniąca się wyraźnie od głównego cyklu Honorverse i muszę przyznać że wychodzi jej to na dobre. Pozbawiony możliwości opisów długich scen batalistycznych autor więcej czasu poświęca postaciom.
Generalnie cykl poświęcony Stephanie (Stefci :) ) Harrington sprawia wrażenie staranniej napisanego niż ten poświęcony Honor.

Pomimo braku starć flot gwiezdnych jest to powieść warta polecenia dla miłośników twórczości Webera ale także może być polecona ludziom którym poprzednie powieści tego autora nie przypadły do gustu właśnie ze względu na militarny charakter.

Daniel Taberski | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Kolejna fajna książka Webera na poziomie. Minus jedna gwiazdka za to, że to kolejny prequel, a nie ciąg dalszy głównego nurtu Honorverse ;)

Paulina Kwiatkowska | 2012-10-21

,,Honor Harrington nie była pierwszą w swojej rodzinie osobą adoptowaną przez Treecata - ten zaszczyt spotkał już jej prapraprababkę Stephanie Harrington. Powieść Piękna przyjaźń, rozwinięcie opowiadania ze zbioru Więcej niż honor, jest pierwszym tomem nowego podcyklu Honorverse. Przedstawia nie tylko dramatyczne spotkanie dwunastoletniej Stephanie z Lionheartem, jej treecatem, ale też rozwój kontaktów pomiędzy obiema rasami i wysiłki przyjaciół treecatów zmierzające do objęcia ich gatunku pełną ochroną. Odkrycie inteligentnej rasy na zasiedlonej już przez ludzi planecie rodzi bowiem szereg problemów, w tym ksenofobiczną niechęć do nieznanych stworzeń, które okazują się nie tylko rozumne, ale i zdolne do telepatii." Tekst z okładki

David Weber uznawany jest powszechnie za klasyka militarnej SF, jest równocześnie wszechstronnym twórcą fantastyki naukowej oraz fantasy.13 tytułów jego autorstwa znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.

Stephanie Harrington po...

Blair | 2012-08-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, *2012*
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

"Blask umysłu"

„Piękna przyjaźń” to rozwinięcie opowiadania ze zbioru "Więcej niż honor", jest pierwszym tomem nowego podcyklu Honorverse. Już od jakiegoś czasu przymierzałam się do przeczytania powieści z serii o Honor. Gdy zauważyłam premierę książki pana Webera, osądziłam, że dobry będzie taki początek niż żaden. Powieść z miejsca wciąga w niewiarygodnie wykreowany świat, a historia, którą przedstawia, to tylko początek czegoś wielkiego.

David Weber uznawany jest powszechnie za klasyka militarnej SF, jest równocześnie wszechstronnym twórcą fantastyki naukowej oraz fantasy. Samodzielnie i we współpracy z innymi autorami napisał dotychczas 60 książek wydanych w ponad 6,5 mln egz., tłumaczonych na wiele języków świata. 13 tytułów jego autorstwa znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.

O różnorakich powieściach i opowiadaniach pana Webera słyszałam dużo, ale z racji, że niewiele jego pozycji było dostępnych w mojej bibliotece, na dłuższy czas odpuściłam pragnienie...

Rybka | 2016-02-06
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Kciuk w górę dla Webera. Niezła powieść dla młodzieży. Mądra i zdecydowana bohaterka, ciekawie opisany świat na planecie porośniętej wysokimi drzewami, z inteligentnymi kotowatymi. Jeden z nich, smakosz selera, zaprzyjaźnia się z bohaterką, która walczy w obronie jego gromady. Dlaczego nie wydaje się u nas takich powieści, powieści polskich autorów?

moria | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Pierwsze spotkanie ludzi i treecatów na Sphinksie, czyli historia Stephanie Harrington i Lionheart.
Książka zdecydowanie utrzymana w schemacie Honorverse i w głównej bohaterce odnajdziemy bardzo dużo z Honor (czy też może to w Honor odnajdziemy dużo z jej pra-prababki Stephanie ;) ), ale jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników treecatów :)

Miroslaw Kowalski | 2012-07-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 21 lipca 2012

Bardzo przyjemna w lekturze w sumie młodzieżowa książka o tym, że warto stawać w obronie inteligentnych istot. Trudno się tu taj doszukiwać rzeczy specjalnie odkrywczych i wyjątkowych jednak styl Webera sprawia, że książkę połyka się jak zwykle z niezwykłą przymemnością.

kajkosz | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

W porządku książka. Nie lubię SF, ale ta nawet mi się podobała. Społeczność treecatów przywodzi na myśl Indian w czasach pojawienia się pierwszych kolonizatorów w Ameryce.

darekm70 | 2012-12-19

No cóż, fajnie się czyta ale dość płytkie. Takie cuś na dwie godziny