Kucharz polski

Wydawnictwo: Olimp Media
mantra

Reprint jednej z najbardziej popularnych przed wojną książek kucharskich z imponującą liczbą 1635 przepisów! Zupy, potrawy z rozmaitych gatunków mięs oraz ryb, dania z mąki i jaj, przystawki oraz przekąski, sosy, leguminy, wypieki, przetwory... Obok dań na codzienne posiłki autorka podaje propozycje na wystawne obiady i kolacje, jak np. indyk nadziewany rodzynkami czy cielęcina z cytryną. Zdradza również przepisy na farsze do mięsa oraz sekrety, które powinna znać „każda dobra i skrzętna gospodyni”. Niespotykane bogactwo kulinarnych pomysłów z pewnością zadziwi współczesnych amatorów dobrej kuchni, a rady sprzed lat okażą się przydatne i dzisiaj.

źródło opisu: Olimp Media, 2012

źródło okładki: http://olimpmedia.pl/