Z głębi serca

9788375152029
ZuzAnka

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2012

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/z-glebi-serca/

Świat Dany legł w gruzach, rozpadł się na małe kawałki rozwiodła się z mężem, ma problemy finansowe, rodzinne...nie radzi sobie z niczym, jest na skraju załamania nerwowego brak wiary jej we wszystko, wychowuje samotnie dzieci.
Wzruszająca, chwytająca za serce książka dostarczyła mi wzruszeń, mnóstwo emocji podczas czytania zapewniła przeżywałam razem z główną bohaterką wzloty i upadki,gdy czytałam się wzruszyłam, wspaniała literatura i na prawdziwych faktach.
Zaskoczyła mnie pozytywnie,przeczytałam z zapartym tchem łzy mi poleciały emocjonalna,poruszająca bardzo.
Powieść przyjemnie się czyta, przy kubku gorącej kawy pod kocem ciepłym odpłynęłam przy książce pochłonęłam każdą stronę.

Piotr | 2012-09-14

Gdy otrzymałem ofertę zrecenzowania tej powieści, przyznaję się bez bicia i szczerze...pomyślałem sobie, że to kolejny tani romansik dla kobiet. Takie babskie czytadło. Ale zgodziłem się. Na tylnej okładce zobaczyłem cenę detaliczną. Całe 14,90 złotych. Tym bardziej byłem o tym przekonany. Ale od początku. Książka zawiera 416 stron, więc do najcieńszych nie należy.

O czym opowiada nam Juliette Fay? Nie będę ukrywał, że bardzo mnie autorka zaskoczyła. Zaskoczyła mnie pozytywnie. Wbrew pozorom nie jest to "tani romansik". Napiszę więcej - to nie jest romans. "Z głębi serca" opowiada losy kobiety o imieniu Dana, która musi zacząć organizować swoje życie od nowa. I od początku nie jest jej lekko, a gdy dowiaduję się że córka cierpi na...O tym przeczytajcie już sami. O tym i o innych trudnych wyborach kobiety, która boryka się z wieloma problemami na różnych płaszczyznach swojego życia. Wbrew moim dziwnym uprzedzeniom książka mnie niesamowicie głęboko wciągnęła. Ta historia mogła się...

książek: 2002
Katee | 2012-10-29
Przeczytana: październik 2012

Dana jest matką samotnie wychowującą dwójkę dorastających dzieci, zdradzona i porzucona przez męża nie może otrząsnąć się z szoku porozwodowego i przyzwyczaić do nowej, nie łatwej sytuacji. Kobieta żyjąca do tej pory w bezpiecznym i zdawałoby się, idealnym świecie, zmaga się teraz z problemami finansowymi, wiecznym zmęczeniem i kłopotami wychowawczymi. Dzieci dają popalić, a były mąż stawia swoje wygórowane warunki, nie biorąc pod uwagę zdania żony.
Ale czy nie jest tak, że do każdej sytuacji trzeba przywyknąć?
Czy to co kiedyś wydawało się końcem świata nie może sprawić by nasze życie diametralnie odmieniło się na lepsze?
Każdy, nawet najbardziej błahy problem sprawia, że ludzie stają się silniejsi. Uczymy się przecież na błędach, a trudne sytuacje dodają nam tylko siły i napędzają do działania.
Tak też jest z Daną, pomimo problemów nie poddaje się, stara się z całych sił by ułożyć życie od nowa i funkcjonować tak jak do tej pory.

„Z głębi serca” nie jest tanim, nudnym romansem z...

nightmoth | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Jullette Fay ukończyła studia na Uniwersytecie Harvarda, działa na rzecz osób bezdomnych. Wierzy w magiczną moc domowych wypieków. Mieszka w Massachusettes razem z mężem i czwórką dzieci. Jest autorką powieści pt. ,, Z głębi serca” oraz ,,Weranda pełna słońca”.

Powieść, którą pokochają wszystkie kobiety.
Uwielbiam sposób, w jaki Fay buduje świat tak blisko życia.
Strona po stronie można tu odnaleźć cząstkę siebie.
Emily Giffin

Wydaje się, że każda kobieta powinna być szczęśliwa w swoim życiu. Życie jednak niektórym damom pisze całkiem inną historię, w której w jednej chwili tracą coś na czym im zawsze zależało. Ułożone życie ulega rozpadowi. Dzieje się tak, gdy ukochany mąż zapragnia rozwodu, by móc rozpocząć życie z nową kobietą, najczęściej młodszą. Wtedy to niedawna żona przeżywa coś czego nawet słowami nie można opisać. Na jej głowe zwala się bardzo wiele problemów, z którymi musi...

Aneta | 2012-08-17

Po książkę sięgnęłam zaciekawiona okładką i dobrą recenzją na którymś blogu. Lektura, która nie wymaga od czytelnika czytania między wierszami, lecz pomaga się zrelaksować, wydawała mi się idealna na tę porę roku. Taka właśnie jest książka Juliette Fay "Z głębi serca".

"Po rozwodzie świat Dany rozpada się na drobne kawałki. Musi zmierzyć się ona z samotnością, kłopotami finansowymi i problemami dorastających dzieci. Czy uda jej się odzyskać wiarę nie tylko w ludzi, ale i w samą siebie?"

Juliette Fay postawiła na historię kobiety po przejściach. Zdradzona kobieta nie ma łatwo, zwłaszcza, kiedy mąż oczekuje rozwodu, a do wychowania jest dwójka dzieci. Początkowo z główną bohaterką nie jest dobrze, trudno jest jej pogodzić się z faktem, że została zdradzona, rozwiodła się z mężem, który był dla niej całym światem, a dodatkowo ten mąż wkrótce ponownie zostanie ojcem i się ożeni. Oliwy do ognia dolewa niespodziewana wizyta siostrzenicy, która po dość burzliwych przeżyciach...

zefirek0509 | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Niesamowita książka, świetnie napisana. Czytałam i nie mogłam się oderwać. Poruszyła tyle ważnych tematów! Główna bohaterka niezwykle imponująca madrością, opanowaniem. Bardzo spodobała mi się ta historia i tematyka, tak bliska codziennym problemom. Bardzo polecam!

Justyna | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Książka o prawdziwym życiu, rozwód, dwójka dzieci i problemy z tym związane.Można się utożsamić niestety mnie nie zaciekawiła,ale czyta sie dobrze więc dobrnęłam do końca.

zuzanna bębnowicz | 2016-09-24
Paulina Maciak | 2016-08-15