Z głębi serca

Okładka książki Z głębi serca Juliette Fay
Okładka książki Z głębi serca
Juliette Fay Wydawnictwo: Otwarte Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans literatura piękna
Otwarte dla Ciebie. Romans
Deep down true
Otwarte
2012-07-11
2012-07-11
9788375152029
Tatiana Szurlej

Świat Dany legł w gruzach, rozpadł się na małe kawałki rozwiodła się z mężem, ma problemy finansowe, rodzinne...nie radzi sobie z niczym, jest na skraju załamania nerwowego brak wiary jej we wszystko, wychowuje samotnie dzieci.
Wzruszająca, chwytająca za serce książka dostarczyła mi wzruszeń, mnóstwo emocji podczas czytania zapewniła przeżywałam razem z główną bohaterką wzloty i upadki,gdy czytałam się wzruszyłam, wspaniała literatura i na prawdziwych faktach.
Zaskoczyła mnie pozytywnie,przeczytałam z zapartym tchem łzy mi poleciały emocjonalna,poruszająca bardzo.
Powieść przyjemnie się czyta, przy kubku gorącej kawy pod kocem ciepłym odpłynęłam przy książce pochłonęłam każdą stronę.

Niesamowita książka, świetnie napisana. Czytałam i nie mogłam się oderwać. Poruszyła tyle ważnych tematów! Główna bohaterka niezwykle imponująca madrością, opanowaniem. Bardzo spodobała mi się ta historia i tematyka, tak bliska codziennym problemom. Bardzo polecam!

Książka o prawdziwym życiu, rozwód, dwójka dzieci i problemy z tym związane.Można się utożsamić niestety mnie nie zaciekawiła,ale czyta sie dobrze więc dobrnęłam do końca.

Jullette Fay ukończyła studia na Uniwersytecie Harvarda, działa na rzecz osób bezdomnych. Wierzy w magiczną moc domowych wypieków. Mieszka w Massachusettes razem z mężem i czwórką dzieci. Jest autorką powieści pt. ,, Z głębi serca” oraz ,,Weranda pełna słońca”.

Powieść, którą pokochają wszystkie kobiety.
Uwielbiam sposób, w jaki Fay buduje świat tak blisko życia.
Strona po stronie można tu odnaleźć cząstkę siebie.
Emily Giffin

Wydaje się, że każda kobieta powinna być szczęśliwa w swoim życiu. Życie jednak niektórym damom pisze całkiem inną historię, w której w jednej chwili tracą coś na czym im zawsze zależało. Ułożone życie ulega rozpadowi. Dzieje się tak, gdy ukochany mąż zapragnia rozwodu, by móc rozpocząć życie z nową kobietą, najczęściej młodszą. Wtedy to niedawna żona przeżywa coś czego nawet słowami nie można opisać. Na jej głowe zwala się bardzo wiele problemów, z którymi musi poradzić sobie sama.

Nie buduj swojego szczęścia na nieszczęściu innych.

Główną bohaterką jest Dana, która jest świeżą rozwódką oraz matką dwójki dzieci dwunastoletniej Morgan i siedmioletniego Grady’ego. Po wielu latach szczęścia mąż w pewnej chwili zostawia ją dla młodszej kobiety. Dana zostaje sama z dwójką dziecki, które mają swoje własne potrzeby. Nie ma już co marzyć o dawnym szczęśliwym życiu. Rozwód powoduje wilekie problemy, z którymi Dana musi się zmierzyć. W jej życiu pojawia się siostrzenica Alder, która potrzebuje jej pomocy. Morgan popada w bulimie. Zach czuje się zaniedbany przez ojca, z którym by chciał więcej czasu spędzać. Na domiar wszystkiego ojciec dzieci zmiejsza alimenty. Dana teraz musi szybko znaleźć pracę. Poza tym w jej życiu pojawia się trener Grady`ego, który bardzo interesuje się Daną. Kiedy Dana myśli, że wszystkie kłomoty ma za sobą, wtedy właśnie odkrywa, jak fałszywa może być przyjaźń. Najgorsze jest dla niej to, że przez to cierpi jej córka, która niczemu nie jest winna. Na domiar wszystkiego dowiaduje się, że młodsza kobieta męża spodziewa się dziecka a do jej domu przyjeżdża jej siostra Connie, matka Alder.

A gdyby tak oślepnąć i nic już nie widzieć
Oślepnąć na kontrast ostrej walki barw
Oślepnąć na odważną grę światła i cienia
Oślepnąć na rękę gotową by tworzyć
Odciąć się od piękna

Ale też oślepnąć bardziej miłosiernie
Na brudne podobieństwo moczących się pędzli
Na gryzący zapach zużytej palety
Na brutalne wtargnięcie w dziewiczą biel płótna
Dar wzroku jest moim największym przekleństwem

Książkę posiadałam już od bardzo dawna na półkach, ale niestety zawsze ją omijałam. Możliwe, że musiałam trochę dorosnąć by po nią sięgnąć, przeczytać i zrozumieć. To nie jest fantastyka, tylko powieść o prawdziwym życiu, która może kiedyś gdzieś się naprawdę wydażyła. Może znajdą się tacy, dla których 416 stron będzie za dużo. Napisze im tylko jedno, że w tej książce jest zawarte wszystko a nawet więcej. Uczucia, opisy, dialogi oraz wiele więcej. Czytając tą książkę można się poczuć tak, jakby ktoś opowiadał nam to, co go spotkało. Jest bardzo realną historią.

Tylu rzeczy nie mogę nazwać moimi […]
Wszystko, co posiadam istnieje po to, żeby sobie pożyczać.

Okładka książki skupia wzrok, ale dla niektórych może nie być wystarczająca przyciągająca. Tyłem odwrócona kobieta w niebieskiej sukience otwiarająca okno. Zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że nie ocenia się książki po okładce, poniważ to w sam raz pasuje do tego dzieła. Należy jednak zwrócić uwagę też na cenę. Jak na tak cudowną książkę jest bardzo tania, moim zdaniem nawet za bardzo.
Książke polecam wszystkim tym, którzy lubią prawdziwe historie i nie boją się poświęcić czasu na to dzieło. Na pewno będziecie zadowoleni z przeczytania jej.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Otwarte.

Ocena:5/5

klara203.blogspot.com

Powieść, którą pokochają wszystkie kobiety.
Uwielbiam sposób, w jaki Fay buduje świat tak blisko życia.
Strona po...

Dana jest matką samotnie wychowującą dwójkę dorastających dzieci, zdradzona i porzucona przez męża nie może otrząsnąć się z szoku porozwodowego i przyzwyczaić do nowej, nie łatwej sytuacji. Kobieta żyjąca do tej pory w bezpiecznym i zdawałoby się, idealnym świecie, zmaga się teraz z problemami finansowymi, wiecznym zmęczeniem i kłopotami wychowawczymi. Dzieci dają popalić, a były mąż stawia swoje wygórowane warunki, nie biorąc pod uwagę zdania żony.
Ale czy nie jest tak, że do każdej sytuacji trzeba przywyknąć?
Czy to co kiedyś wydawało się końcem świata nie może sprawić by nasze życie diametralnie odmieniło się na lepsze?
Każdy, nawet najbardziej błahy problem sprawia, że ludzie stają się silniejsi. Uczymy się przecież na błędach, a trudne sytuacje dodają nam tylko siły i napędzają do działania.
Tak też jest z Daną, pomimo problemów nie poddaje się, stara się z całych sił by ułożyć życie od nowa i funkcjonować tak jak do tej pory.

„Z głębi serca” nie jest tanim, nudnym romansem z typowym przebiegiem i przewidywalnym zakończeniem. To historia kobiety jakich wiele, zdradzonej, zmagającą się z przykrą rzeczywistością i jej próby uporządkowania zawalonego świata.
Z historią Dany może utożsamiać się wiele kobiet, dlatego opowieść ta staje się bliska nie jednemu sercu. Z zapartym tchem obserwujemy poczynania bohaterki, wczytujemy się w karty czekając na decyzje jakie podejmie, kibicujemy by wreszcie jej się udało.

Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Napisana prostym, płynnym językiem sprawia, że czyta się ją znakomicie. Styl pisania Pani Fay niezwykle przypadł mi do gustu.
Lektura budzi emocje, od śmiechu po złość i irytację. Niektóre poczynania Dany denerwują, inne sprawiają, że chciałoby się ją przytulić i pocieszyć.

„Z głębi serca” to książka skierowana głównie do kobiet, ale i mężczyźni mogą odnaleźć tu małą cząstkę siebie. Każdy polubi tą sympatyczną rodziną z Daną na czele. Ciężko było się rozstać z bohaterami i myślę, że jeszcze nie raz wrócę do lektury by na nowo przeżyć tą budzącą nadzieje na lepsze jutro historią.

Gdy otrzymałem ofertę zrecenzowania tej powieści, przyznaję się bez bicia i szczerze...pomyślałem sobie, że to kolejny tani romansik dla kobiet. Takie babskie czytadło. Ale zgodziłem się. Na tylnej okładce zobaczyłem cenę detaliczną. Całe 14,90 złotych. Tym bardziej byłem o tym przekonany. Ale od początku. Książka zawiera 416 stron, więc do najcieńszych nie należy.

O czym opowiada nam Juliette Fay? Nie będę ukrywał, że bardzo mnie autorka zaskoczyła. Zaskoczyła mnie pozytywnie. Wbrew pozorom nie jest to "tani romansik". Napiszę więcej - to nie jest romans. "Z głębi serca" opowiada losy kobiety o imieniu Dana, która musi zacząć organizować swoje życie od nowa. I od początku nie jest jej lekko, a gdy dowiaduję się że córka cierpi na...O tym przeczytajcie już sami. O tym i o innych trudnych wyborach kobiety, która boryka się z wieloma problemami na różnych płaszczyznach swojego życia. Wbrew moim dziwnym uprzedzeniom książka mnie niesamowicie głęboko wciągnęła. Ta historia mogła się autentycznie zdarzyć. Lubię książki, w których nie jestem pewien autentyczności historii, ale które również tego, że takowa się zdarzyła. To bardzo mądra opowieść, która niesie w sobie optymizm i nadzieję. Mógłbym o niej wiele dobrego pisać, ale co bym nie napisał nie będzie wystarczające. Juliette Fay buduje postacie zwykłe, podobne do tych, które znamy. Dziwnie się czuję po lekturze "Z głębi serca". Będę tęsknił za tymi, z którymi przez kilka dni się zżyłem.

Komu polecę lekturę? Myślę, że każdy w niej znajdzie coś dla siebie, ale niech szczególnie po nią sięgną ludzie ze złamanym sercem i malkontenci życiowi. Nie twierdzę, ze to komedia, ale historia Dany uwrażliwia i otwiera oczy na innych. To książka z tych, w których odnajdziemy kawałek siebie. Jak dla mnie rewelacja i serdecznie zachęcam do sięgnięcia po "Z głębi serca".

O...

Po książkę sięgnęłam zaciekawiona okładką i dobrą recenzją na którymś blogu. Lektura, która nie wymaga od czytelnika czytania między wierszami, lecz pomaga się zrelaksować, wydawała mi się idealna na tę porę roku. Taka właśnie jest książka Juliette Fay "Z głębi serca".

"Po rozwodzie świat Dany rozpada się na drobne kawałki. Musi zmierzyć się ona z samotnością, kłopotami finansowymi i problemami dorastających dzieci. Czy uda jej się odzyskać wiarę nie tylko w ludzi, ale i w samą siebie?"

Juliette Fay postawiła na historię kobiety po przejściach. Zdradzona kobieta nie ma łatwo, zwłaszcza, kiedy mąż oczekuje rozwodu, a do wychowania jest dwójka dzieci. Początkowo z główną bohaterką nie jest dobrze, trudno jest jej pogodzić się z faktem, że została zdradzona, rozwiodła się z mężem, który był dla niej całym światem, a dodatkowo ten mąż wkrótce ponownie zostanie ojcem i się ożeni. Oliwy do ognia dolewa niespodziewana wizyta siostrzenicy, która po dość burzliwych przeżyciach postanawia na pewien czas wprowadzić się do ciotki. Co z tego wyniknie? Czy będą z tego kłopoty? Na domiar tego wszystkiego, Dana romansuje z własnym szefem i trenerem drużyny własnego syna. Jaki będzie rezultat flirtów?

Autorka ma lekkie pióro, które nie sprawia problemów podczas czytania. Proste sformułowania, brak wyszukanego słownictwa. Historia życia jednej z kobiet, która nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych. Została źle potraktowana przez najbliższych, ale na samym końcu pojawia się happy end. Jest on przewidywalny w pewien sposób. Powieść typowa dla tego typu "babskich powieści". Lekka, niewymagająca, relaksująca.

Momentami wkrada się nuda, ale postać siostrzenicy Dany wprowadza wiele świeżości w tą historię. Poza zwykłym relaksem, książka porusza dość ważny temat - bulimię. Cierpi na nią sporo osób, choć bliscy nie zdają sobie z tego sprawy. Taka pozycja, jak "Z głębi serca" otwiera oczy i uświadamia, że nawet na pozór szczęśliwa osoba potrafi załamać się do tego stopnia, aby popaść w paranoję.

Książka dobra na chłodne wieczory, a także na plażowanie. Spodoba się miłośniczkom romansów, lekkich pozycji. Zwolennikom mocnych wrażeń i szybkich akcji odradzam.

• Wymienię
  • Prawdziwe Historie
  • Przeczytane 2017
  • W mojej biblioteczce
  • Na wymianę/sprzedaż
  • Domowa biblioteczka Agi :-)
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Z głębi serca