Propozycja uwodziciela

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Rake's reward
Avadoro

Anglia, okres regencji. Marina chętnie podjęła pracę u lady Luce w charakterze damy do towarzystwa. Okazało się, że jej głównym zadaniem będzie dopilnowanie, by starsza pani, która uwielbiała hazard, nie zasiadła do kart. Samowolna i inteligentna lady Luce wyprowadziła w pole niedoświadczoną Marinę i przegrała olbrzymią kwotę do Kita Strattona, znanego londyńskiego dandysa i uwodziciela....

Anglia, okres regencji.

Marina chętnie podjęła pracę u lady Luce w charakterze damy do towarzystwa. Okazało się, że jej głównym zadaniem będzie dopilnowanie, by starsza pani, która uwielbiała hazard, nie zasiadła do kart. Samowolna i inteligentna lady Luce wyprowadziła w pole niedoświadczoną Marinę i przegrała olbrzymią kwotę do Kita Strattona, znanego londyńskiego dandysa i uwodziciela. Marina wpadła w popłoch. Jeśli straciłaby posadę, jej zubożała po śmierci ojca rodzina zostałaby bez środków do życia! Potajemnie odwiedziła więc Kita Strattona i poprosiła o zrzeczenie się wygranej. Ku jej zaskoczeniu, Kit się zgodził, jednak pod pewnymi warunkami...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

Staruszka uzależniona od hazardowych gierek przegrywa dwanaście tysięcy funtów z Kitem Strattonem, mężczyzną niebezpiecznym (o czym wedle autorki świadczy błysk w oku, cokolwiek to jest).
Jej dama do towarzystwa, uboga, cnotliwa (na tyle, że postanowiła sprzedać swoje ciało nie w powozie, a w łóżku) i zdesperowana panna Beaumont prosi Kita o darowanie długu.
Żeby się jej szybko pozbyć, dżentelmen (w tym przypadku z nazwy) rzuca propozycję, w której walutą przetargową jest jej ciało, a ona bierze to na poważnie i się zgadza, bo ktoś musi utrzymać mamusię i opłacić szkołę bratu (uwielbiam pełne poświęcenia, jakże święte bohaterki, które dla dobra sprawy i przecież nie z własnej woli, ale pod presją sytuacji, sprzedają się za pieniądze).
Gdy dochodzi do momentu decydującego, Kit wspaniałomyślnie daruje zadłużenie i puszcza dziewczynę wolno.
Tak mija połowa książki, która zakresla jeszcze związek panny Beaumont z rodziną Strattonów.
Dalej się nie męczę, bo nic mnie tu nie trzyma....

Izka | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Pierwsze strony książki nie zachęcają, ale jeśli się je przebrnie.. historia wciąga, jest zabawna i lekko i przyjemnie się czyta. Dobre na krótką podróż lub popołudnie na plaży.

Pati | 2014-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Zaczęło się monotonnie, ale im dalej w las... ;-). Czytałam z ciekawością bo bardzo wciągnęły mnie zabawne przepychanki głównych bohaterów. Skojarzenia i dwuznaczne wypowiedzi po prostu mnie rozkładały na łopatki. Nie każdy romans historyczny może tak rozbawić, ale to tylko moje zdanie.

anta_a | 2017-05-29
Przeczytana: 24 maja 2017

Gwiazdki przyznawałam w danej kategorii. Jak na romans historyczny jest dobra. Główna bohaterka nie mdleje, nie ma waporów, tylko charakterek, nie jest też zagubioną niezaradną, bezradną sierotką. Co prawda, jak to w kanonie, potrzebuje męskiej pomocy... ale też jakoś niezbyt typowo i nie nachalnie.
Czytałam e-booka i dobrze, bo okładka i wydawca wystraszyłaby mnie.

Joanna | 2018-05-02
maneki_neko | 2017-04-24