Harry Truman. Pogromca komunizmu

Wydawnictwo: Alfa - Wero
Truman
83-7179-110-0
Rafał

Truman dość przypadkowo zaczął robić karierę prowincjonalnego polityka: dzięki poparciu wpływowych ludzi, szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, ale także imponującej wierze we własne siły, pracowitości i energii wybrany został senatorem, następnie zdobył u boku Roosevelta stanowisko wiceprezydenta i wreszcie, ku zaskoczeniu całego politycznego świata i wbrew wszystkim ankietom, w 1948 roku wygrał wybory prezydenckie.
Temu właśnie człowiekowi przyszło stać na czele świata zachodniego w chwili, gdy ważyły się losy Europy. To Doktryna Trumana legła u podstaw polityki pohamowania ekspansji ZSRR, to on przeforsował w Kongresie Plan Marshalla i pilotował Pakt Atlantycki, to Truman podjął odważną decyzję o obronie Korei Południowej ogromnym kosztem ludzkim.

ailatan | 2018-04-04
Malgosia09 | 2014-11-17