Gwiazdko, gdzie jesteś?

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Seria: Zaopiekuj się mną!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Alone in the night

Jadzia jest zachwycona, gdy sąsiedzi proszą ją o opiekę nad ich kotką podczas swojego wyjazdu. Dziewczynka cieszy się, że będzie mogła spędzić z piękną Gwiazdką całe ferie świąteczne! Gwiazdka uwielbia zabawy z Jadzią i wkrótce stają się nierozłączne. Dziewczynka nie wie jednak, że Gwiazdka skrywa pewną tajemnicę. Pewnego dnia, mimo że na dworze było zimno i ciemno, kotka opuściła Jadzię oraz...

Gwiazdka uwielbia zabawy z Jadzią i wkrótce stają się nierozłączne. Dziewczynka nie wie jednak, że Gwiazdka skrywa pewną tajemnicę. Pewnego dnia, mimo że na dworze było zimno i ciemno, kotka opuściła Jadzię oraz jej ciepły, bezpieczny dom, i postanowiła znaleźć sobie jakąś kryjówkę. Ale dokąd ma pójść?

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Evik | 2013-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gwiazdka jest młodą koteczką. Ma kochający domek. Niestety, jej właściciele wyjeżdżają na trzy tygodnie. Opiekę nad Gwiazdką powierzają sąsiadom, w tym Małej Jadzi.
Jadwiga lubi koty. Niestety, jej rodzice nie zgadzają się na wzięcie zwierzaka. Zaprzyjaźniła się z mieszkającą w sąsiednim domu Gwiazdką.
Gdy państwo Murańscy wyjeżdżają rodzice Jadzi pozwalają zabrać Gwiazdkę do ich domu.
Jadzia opiekuje się Gwiazdką.
Rodzice ulegają urokowi Gwiazdki.
Gwiazdka dobrze czuje się w domu Jadzi. Domownicy zauważają, że kotka przybrała na wadze. Nikt nie domyśla się przyczyn.
Pewnego dnia Gwiazdka zaczyna dziwnie się zachowywać. Szuka kryjówki, a dziewczynkę drapie. Potem znika z domu. Jadzia nie wie dlaczego.
Po pewnym czasie cała rodzina zaczyna szukać Gwiazdki. Znajdują ją w pustym domu państwa Murańskich. Gwiazdka nie jest sama. Towarzyszą jej dwa kocięta.
Książka kończy się happy endem – państwo Murańscy i rodzice Jadzi zgadzają się, by dziewczynka wzięła do domu kociaka....

Marta Ginter | 2016-01-26
Przeczytana: 2015 rok

"Gwiazko, gdzie jesteś" to miła książeczka, którą czytałam na głos mojemu bratu. Bardzo mu się spodobała, może dlatego że uwielbia kotki.
Czytajmy dzieciom, one naprawdę to lubią i doceniają. To najprzyjemniejszy sposób, by uspokoić nawet największe rozrabiaki. Wypróbowałam to już na sporej ilości dzieci.

emik84 | 2016-09-14

"Gwiazdko, gdzie jesteś?" to historia opowiadająca o losach młodej kotki o imieniu Gwiazdka oraz dziewczynki Jadzi, która pomimo że nie jest jej właścicielką, bardzo kocha ślicznego kociaka. Jadzia nie ma swojego zwierzaka gdyż jej rodzice stanowczo się temu sprzeciwiają. Dziewczynka jest wielką miłośniczką kotów. Znają ją wszystkie kociaki w okolicy i co najważniejsze bardzo lubią. Gdy pewnego dnia w oknie sąsiedniego domu pojawia się nowy mały kociak Jadzia nie może oderwać od niego oczu. Zwierzak zaprzyjaźnia się z dziewczynką i często odwiedza ją przychodząc do ogrodu dziewczynki. Wtedy właśnie sąsiedzi postanawiają wyjechać na kilka tygodni i Jadzię proszą o opiekę nad zwierzakiem. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa i z niecierpliwością oczekuje na Gwiazdkę we własnym domu. Czy jednak podoła opiece nad kociakiem, który pewnego dnia znika gdzieś bez śladu?

Autorka na kartach książki opowiada dzieciom ciepłą i uroczą historię dlatego najmłodsi przeczytają ją z uwagą i uśmiechem...

Gwen | 2015-07-11

Super!Polecam!!!Moja siostra zadałam mi pytanie "Czy koty naprawdę są takie mądre?".Powiedziałam jej że tak

wikiimikiiii | 2015-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2015

Książka pt ,,Gwiazdko gdzie jesteś?'' opowiada O pewnym osiedlu . Pewnego razu obok Jadzi domu wprowadziło się pewne małżeństwo.Kiedy Jadzia szła do szkoły z mamą zawsze patrzyła oraz witała się z wszystkimi kotami z okolicy. Ale w oknie sąsiadów nagle zauważyła nowego kota , wręcz pięknego. Jadzia zawsze ale to zawsze chciała mieć takiego kotka.Chciała zostać chwile przy kotku ale mama powiedziała że i tak już się spóźnimy.Jadzia przez parę dobrych tygodni myślała o pięknej kotce. Po szkole dziewczynka wróciła do domu , kiedy nagle zobaczyła piękne kocie na swoim podwórku. Byłą bardzo spokojna lecz podekscytowana , ale jej nagły ruch mógł spowodować ucieczkę zwierzątka przynajmniej tak dziewczynka wyczytała w czasopismach o kotach. Z pewnym czasem kotka zaczeła przebywać z dziewczynką więcej czasu , były sobie bardzo bliskie. Potem Jadzia dowiedziała się dużo o kotce Gwiazdce i o jej właścicielu. Pewnego razu właściciele zapukali do dzrzwi Jadzi.Oświadczyli że wyjerzdzają i nie...

LenaU | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

bardzo przyjemna książka z dziewczynek. Opowieść o kotku, o przywiązaniu, o obowiązkach ale też o poszanowaniu innych. Mądra, spokojna powieść akurat na dobranoc. Moja córka się w tej serii zakochała (syn nie - woli dinozaury)

agutek | 2012-07-14

Fajowe!!!

To moja druga książka, którą miałam okazje przeczytać z serii "Zaopiekuj się mną" i po raz kolejny jestem pod wrażeniem.

Autorka w rewelacyjny sposób oddaje potrzeby i oczekiwania naszych czworonogów. Opisując daną historię z punktu widzenia dziecka i zwierzaka łatwiej jest nam zrozumieć tych małych pupili dzięki czemu maluch po takiej lekturze nabiera więcej doświadczenia i wiedzy o opiece nad nimi.

Ta książka to krótkie i ciekawe opowiadanie utrzymane w bardzo ciepłym nastroju. Tym razem jego bohaterka jest mała kotka Gwiazdeczka, która szybko zaskarbiła sobie serduszko pewnej małej dziewczynki z sąsiedztwa.

Ich przyjaźń rozwijała się bardzo powoli i po pewnym czasie Jadzia i Gwiazdeczka rozumiały się idealnie. Spędzały ze sobą każdą wolną chwilę, a dziewczynka uwielbiała opiekować się swoim małym czworonożnym przyjacielem. Gdy więc właściciele kotki zaplanowali wyjazd bez obaw zostawili ja pod opieką sąsiadki.

Jadzia nie posiadała się ze szczęścia. Zawsze pragnęła mieć...

Aslan | 2015-11-12

Historia o kocie, który uciekł z domu Jadzi do swojego domu. Gwiazdka tam rodzi śliczne kociaki.

Gwiazdka10 | 2016-12-10
Przeczytana: 2014 rok

Najlepsza książka z serii "zaopiekuj się mną"!