Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety

Wydawnictwo: Bellona
978-83-111-2329-8
joly_fh

Czy można zrozumieć kobietę? Czy można przedawkować randki? Czy technologiczne gadżety i serwisy randkowe mogą nam pomóc w wyborze idealnej partnerki/partnera?. Milion nieuświadomionych pytań w drodze do jednej uniwersalnej odpowiedzi, którą każdy znajdzie dla siebie w książce Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety. Jest to zabawna historia człowieka, który poznał język kobiet, ale nie...

Jest to zabawna historia człowieka, który poznał język kobiet, ale nie potrafił ich zrozumieć. To opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości i zatraceniu się w tym poszukiwaniu. To także refleksja nad światem uzależnionym od nowych technologii oraz modzie na serwisy randkowe. Jack Kotowski chciałby uporządkować swoje życie. Czuje, że ma nad sobą szklany sufit, którego nie może się przebić. W relacjach z kobietami - fajtłapa. Podczas rozmowy z nowo poznanymi dziewczynami zatyka go, dostaje palpitacji serca, blokuje się. W najlepszym przypadku traktowany jest jak powietrze. Niewidzialny dla kobiet.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Przy_kawie_z_ksiazka | 2014-06-07

Dlaczego tak wielu mężczyzn uważa, że kobiety to skomplikowany gatunek ludzki?
Czy naprawdę tak ciężko mężczyznom, jest zrozumieć kobiety? Niektórzy mężczyźni nawet twierdzą, że kobiety mówią jakimś specjalnym kodem, który nie każdy z nich jest w stanie rozszyfrować.

Jak więc zrozumieć, o co kobietom tak naprawdę chodzi?
Zmienność nastrojów, przekręcanie znaczeń wymawianych słów przy rozmowach, ciągłe upominanie się o uczucia i miłe słówka, nie jednemu mężczyźnie dają w kość, nie jednemu przestaje się to podobać, nie jeden ma ochotę zostawić taką kobietę i odejść a sprawa jest tak prosta.

„Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety” jest tą książką, która rzuciła mi się w oczy po tytule i okładce. Od razu postanowiłem poznać sekret głównego bohatera – Jack`a, który jest programistą. Jego życie jest totalną porażką, tak jak jego relacje z kobietami, których praktycznie nie ma. Do tego praca nie daje mu możliwości rozwoju. Wpada na ciekawy pomysł, otóż odkrywa portale randkowe i...

"Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety", to historia o Jack'u, programiście, któremu nie układa się w życiu. Ciężko mu po ostatnim rozstaniu, dodatkowo nie czuje się dobrze, ponieważ co róż dostaje różnorakie projekty. Pewnego dnia odpowiada na ogłoszenie zamieszczone w internecie, gdzie dwaj koledzy szukają programisty, który pomógłby im założyć/zamieścić portal randkowy, który byłby "inne niż wszystkie". I od tego się zaczyna...

Książka całkiem przyjemna, szybko się ją czyta. Generalnie rozczarował mnie sam koniec, gdzie pojawiła się u mnie niechęć do głównego bohatera. Jego wynalazek, tzw. "translator języka kobiet" całkowicie zawrócił mu w głowie.
Zapowiadało się nieźle, a wyszło na odwrót.

Temat świetny. Po pierwszych kilku stronach zapowiadała się wspaniała uczta czytelnicza, ale końcówka przyniosła jedynie zgagę;/ Mogło być tak pięknie...

Karolina Chmielowiec | 2014-11-07
Przeczytana: 07 października 2014

Książka mnie bardzo zawiodła, niesprawiedliwie oceniłam ją po dobrej, jak dla mnie, okładce. Jeśli jej nie przeczytasz-nic nie stracisz.

Joanka | 2012-07-25
Przeczytana: 18 lipca 2012

Jack Kotowski jest życiowym nieudacznikiem. Nie układa mu się nie tylko w relacjach z kobietami, ale także w pracy i w zwykłym, codziennym życiu. Zawsze jest stroną uległą, jeszcze nigdy nie odważył się nikomu postawić. Wszystko się zmienia, kiedy Jack dostaje propozycję pracy jako programista nowego serwisu randkowego. Zamiast poznawać wszystkie takie serwisy z punktu widzenia użytkownika, Jack zaczyna wykorzystywać jeden z nich – Click for love – do swoich celów – do znalezienia wśród wirtualnej rzeczywistości „tej jedynej”. Jednak to, co na początku jest tylko niewinnym poszukiwaniem przeradza się w obsesyjną pogoń za kolejnymi randkami. A wszystko przez translator języka kobiet.

czytaj dalej na >> www.klubrecenzentaksiazki.yoyo.pl/32.html

Doriss | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Świetna książka opowiadająca o perypetiach wstydliwego mężczyzny, który za cel stawia sobie poznanie"języka kobiet". Jeśli chcecie wiedzieć jak postrzegają nas faceci, to polecam tę pozycję. Napisana z przymrużeniem oka, niepozbawiona dowcipnych porównań jest idealna na pochmurne dni.

Tomasz Żylewicz | 2017-12-17

Temat bardzo ciekawy i zapowiadało się naprawdę interesująco...i to by było na tyle plusów. Książka bazuje na strasznych stereotypach...można nie polubić jej za wszystko. Płycizna, prostota, ignorancja...za pomysł i momenty początkowe ta ocena, wahałem się między 3 a 4 - książki w takich sytuacjach zawsze ciągnę w górę. Osobiście posiadam (wygrałem w jakimś konkursie), jednak gdy zabraknie miejsca - oddam bez żalu do biblioteki.

natkand | 2017-11-16
Przeczytana: 25 listopada 2017