Ach, ten Emil

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Cykl: Emil ze Smalandii (tom 4)
Wydawnictwo: Zakamarki
Den där Emil
Dareks1000

Ach, ten Emil i jego ciągłe psoty! Mieszkańcy Lönnebergi na pewno nie mogą narzekać na nudę. A przecież Emil nigdy nie ma złych zamiarów, tak mu tylko po prostu dziwnie wszystko wychodzi... Astrid Lindgren zebrała w tej książce jego najśmieszniejsze psoty, znane ze zbiorów opowiadań o Emilu. Nadała im zwięzłą formę, a całość zilustrował oczywiście Björn Berg. Przypomnimy sobie między innymi,...

Astrid Lindgren zebrała w tej książce jego najśmieszniejsze psoty, znane ze zbiorów opowiadań o Emilu. Nadała im zwięzłą formę, a całość zilustrował oczywiście Björn Berg. Przypomnimy sobie między innymi, jak Emil wciągnął na maszt małą Idę, jak wsadził głowę do wazy z rosołem, jak złapał tatusia w pułapkę na myszy, jak wpadł ze szczudeł prosto w zupę jagodową, jak zamknął tatusia w wychodku – i jak zamknięty w stolarni musiał wystrugać 369. drewnianego ludzika... Wspaniała książka dla wszystkich przyjaciół Emila!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

ewawkaloszach | 2016-02-28

jako matka i jako pedagog mogę potwierdzić, że ta kobieta nie tylko dużą wiedzę na temat dzieci, autorka po prostu zna dzieciaki, wie jakie są i nam rodzicom pokazuje, że warto czasem jest być psotnym dzieckiem, żeby dzieciństwo spełniło swoje zadanie :)

PaniZima | 2012-10-27
Na półkach: Przeczytane, Warto było

Książki Astrid Lindgren to najlepsze książki dla dzieci. Jest w nich beztroskie dzieciństwo, ale są też mądre.

Maria Zieburka | 2015-04-07
Przeczytana: luty 2010

Emil. Jego historie wywołają uśmiech na twarzach tych całkiem małych i dużych. Niby całkiem przypadkowe zdarzenia jak np. wsadzenie głowy w wazę (chciał wypić ostatnią kropelkę rosołu), jak i zrobione specjalnie. Tak samo fajna książka jak inne bajki tej autorki. Szkoda tylko, że taka krótka!

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: luty 2013

Skrót przygód Emila, raczej dla młodszych dzieci. Ogromny plus za piękne, kolorowe ilustracje Ilon Wikland!

PudrowaPani | 2013-06-03

Przeczytana lata swietlne temu,ale zostala w pamieci do dzis.

andros2001 | 2012-08-18

super