ewawkaloszach 
Czytanie utwierdza mnie w przekonaniu, że nadal niewiele wiem. Szczególnie interesują mnie historie przebojowych kobiet, poszukiwania narzędzi zbrodni i historyczna chwała i niesława spódnic damskich :)
status: Czytelnik, ostatnio widziany 7 tygodni temu
Teraz czytam
  • Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości
    Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości
    Autor:
    Zupełnie nowe spojrzenie na zjawisko empatii. OSHO przygląda się źródłom tego słowa i bierze pod lupę jego potoczne rozumienie. Wiele aktów empatii wypływa z poczucia osobistej misji i potrzeby zwróc...
    czytelników: 230 | opinie: 2 | ocena: 7,22 (51 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-03 22:48:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-02 10:30:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-02 10:29:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-02 10:01:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zastanawiam się o co chodzi z polskim przekazem na temat barwnych dziejów historii polskiej a w szczególności Dam Dworu. Dlaczego angielscy pisarzy potrafią w cudownie bajeczny sposób opisać dzieje chociażby Tudorów i kobiet związanych z tą Dynastią - mimo że wciąż powtarzają jedną historie zmienia si ę tylko język i barwy postaci - a rodzimi pisarzy wciąż tylko się starają im dorównać? Nie... Zastanawiam się o co chodzi z polskim przekazem na temat barwnych dziejów historii polskiej a w szczególności Dam Dworu. Dlaczego angielscy pisarzy potrafią w cudownie bajeczny sposób opisać dzieje chociażby Tudorów i kobiet związanych z tą Dynastią - mimo że wciąż powtarzają jedną historie zmienia si ę tylko język i barwy postaci - a rodzimi pisarzy wciąż tylko się starają im dorównać? Nie wiem na czym polega różnica ale czuję że tracimy wiele. Zapewne książka jest napisana dobrze od strony merytorycznej zgodna z wieloma faktami historycznymi ale w mojej ocenie ani to podręcznik historyczny ani fabularna opowieść. To tak jakby zestawić seriale "Dynastia Tudorów" i "Korona Królów" niby zamysł ten sam a wyszło jak zawsze. Oczywiście to tylko wyłącznie moja opinia i z nią zgadzać się nie trzeba :)

pokaż więcej

 
2018-08-02 09:54:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Zapowiadało się dobrze. Było słabo. Jeden wątek psychologiczny który stanowił a właściwie miał stanowić niepowtarzalną fabułę. Książkę wypożyczyłam nie stosując zasady czytania jednej z przypadkowych stron przed kupnem/wypożyczeniem. Błąd potwierdził regułę.

 
2018-08-02 09:44:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Nosowska mnie wychowała, uczciła moje dojrzewanie następnie przeszłą ze mną przez najcudowniejsze chwile w życiu pokonując nawet te pochmurne dni. Jako nastolatka uważałam Ją z jedną z najlepszych wokalistek i tekściarek. Choć różni nas kilka lat to cieszę się bardzo,że jest nieco starsza, bo daje mi niezrównane pokłady wiedzy i staje się mentorką, która nie tyle,że zmienia się, ale dojrzewa.... Nosowska mnie wychowała, uczciła moje dojrzewanie następnie przeszłą ze mną przez najcudowniejsze chwile w życiu pokonując nawet te pochmurne dni. Jako nastolatka uważałam Ją z jedną z najlepszych wokalistek i tekściarek. Choć różni nas kilka lat to cieszę się bardzo,że jest nieco starsza, bo daje mi niezrównane pokłady wiedzy i staje się mentorką, która nie tyle,że zmienia się, ale dojrzewa. Z każdą płytą podejmuje się czegoś innego, każdy felieton, który napisała daje mi kilka umysłowych plonów. Książkę dostałam od syna na dzień matki i wiecie co... pomysł był świetny (choć wiadomo kreowany przez męża), bo oto pojawiła się w moim życiu nowa kobieta. Dojrzała Nosowska Katarzyna, który kolejny raz krzyknęła mi w ucho podczas emocjonalnych zawirowań, że jedyne co powinnam to być sobą. Oczywiście metryki, rozmiary, obowiązki, wszystkie reguły są po to, by nieco usystematyzować świat ale w ujęciu ogólnym. Nie trzeba być jak każdy bo to nie tworzy świata świat tworzymy jako indywidualne jednostki szanujące inne jednostki a nie je kopiując. POLECAM szczególnie czytelnikom którzy lubią słowną żonglerkę wielosłowne łamigłówki i dowcip.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
234 118 610
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd