Sceniczne rytuały. O wartości muzyki popularnej

Tłumaczenie: Marek Król
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-3169-8
muzyka, muzyka popularna, kultura,
muzyka
Revenga

W Scenicznych rytuałach jeden z najważniejszych autorów piszących o muzyce popularnej zadaje pytanie, o czym właściwie rozmawiamy, kiedy rozmawiamy o muzyce. Zamiast eliminować emocjonalne reakcje i osobisty gust jako coś obcego akademickiemu krytykowi, Simon Frith czyni te postacie zaangażowania swym tematem i ukazuje ich miejsce w samym centrum estetyki, która strukturyzuje naszą kulturę i ubarwia życie.

Jak dotąd nie ma na polskim rynku książki humanistycznej podobnej publikacji, a tym samym przekład tej oryginalnej i stymulującej pozycji pozwoli zapoczątkować w kraju poważną debatę nad muzyką popularną.
Prof. Wojciech Burszta SWPS Warszawa

Całościowe, wielofunkcyjne ujęcie muzyki popularnej to również przyczynek do analogicznego rozumienia wszelkich dziedzin kultury popularnej, która - niczym dawniejsza kultura ludowa - formuje dziś nieelitarną warstwę sposobów życia ludzi Zachodu.
Janusz Barański UJ

Frith znosi pozorne rozróżnienie między kulturą wysoką a kulturą popularną z dowcipem i erudycją, które są zbyt rzadkie rozprawiających o kulturze … Muzyka popularna jest ważna dla Fritha, który daje nam jeden z najlepszych tekstów mówiących, dlaczego powinna być ważna.
Financial Times

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2011

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1659,strona,...»

Mary | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Ciężko się ją czyta, ale że zawiera przydatne informacje do mojej pracy magisterskiej to jakoś udało mi się ją zmęczyć.

Selene94 | 2017-08-20
Michał | 2015-01-03