Techniki kreatywności Jak wpadać na lepsze pomysły

Wydawnictwo: Flashbook.pl
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Kilkadziesiąt metod pobudzania kreatywności i szukania najlepszych pomysłów krok po kroku. Wszystkie opisane tak, żeby można było natychmiast wypróbować je w praktyce. Realna pomoc w znajdowaniu skutecznych i oryginalnych rozwiązań w firmie i w życiu prywatnym. Wskazówki jak zorganizować pracę w sposób sprzyjający powstawaniu dobrych pomysłów. Najlepsza droga żeby znaleźć świetny pomysł, to mieć wiele pomysłów Linus Pauling. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że niektórzy ciągle sypią jak z rękawa nowymi i odkrywczymi pomysłami? Nie tkwi w tym żaden sekret. Po prostu często nie do końca świadomie kreatywne osoby stosują określone techniki, które pozwalają im twórczo pobudzić umysł. Książka Techniki kreatywności zapozna cię ze sposobami na TWOJE WŁASNE, ŚWIETNE POMYSŁY. Kreatywność to cecha potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia, zarówno zawodowego jak i prywatnego. W działach wielu firm... zwłaszcza w zespołach zajmujących się marketingiem, PR, sprzedażą kreatywność jest uznawana za jedną z najważniejszych wartości. Jeśli chciałbyś lepiej wykonywać swoją pracę zyskując uznanie kolegów i szefów ta książka jest dla ciebie. Kreatywność przydaje się także w życiu prywatnym. Na pomysł na urodzinowe przyjęcie, zabawę z dzieckiem czy wakacyjną przygodę można wpaść przypadkiem, albo szukać go z użyciem specjalnych technik. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać koniecznie sięgnij po Techniki kreatywności . Książka pomoże ci zorientować się, jak możesz rozwijać kreatywność własną i twoich znajomych. Poznasz najważniejsze techniki i dowiesz się, kiedy je stosować, gdzie leżą ich granice i jakie narzędzia kreatywności lepiej zostawić innym. Ksiażka jest przygotowana tak, żeby po jednorazowej lekturze łatwo było praktycznie wykorzystać opisane techniki. Na początku znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania: czy kreatywność jest wrodzona? czy można rozwinąć swoją kreatywność? czym różnią się różne sposoby myślenia?. Potem opisane są szczegóło dziesiątki technik. W każdym z opisów znajdziesz oczywiście szczegółowe informacje o sposobie użycia danej techniki, potrzebnych przyborach lub elementach, czasie trwania itp. Książkę kończy rozdział o organizacji kreatywnej firmy i o tym, jak sprawić, żeby kreatywność stała się elementem firmowej kultury. Spis najważniejszych technik szczegółowo opisanych w książce: Abstrakcja progresywna Bisocjacja Burza mózgów (brainstorming) Brainstoriming konstruktywno-destruktywny Brainstorimng mieszany Brainstorming indywidualny Brainstorming stop and go Brainwriting (metody 635, grupowego notatnika) Lista Osborna Mapa myśli (mindmapping) Prowokacja mentalna Random-input Skrzynka morfologiczna Słowa losowe Synektyka Sześć kapeluszy de Bono Technika NIE Trzy krzesła Disneya Wachlarz koncepcji

kocham_cie | 2015-06-19

Taki przerywnik. Trochę czegoś innego oczekiwałam od tej książki. I szczerze mówiąc dla mnie za mało rozwinięte zostały tematy zawarte w tej pozycji. Na plus można zapisać: ładne, ciekawe i nowoczesne wydanie, przegląd technik i adresy gdzie swoją wiedzę można rozszerzyć, no i rozmiar idealny na przerywnik. Polecam.

fiendishfiancee | 2016-07-06
darylosu | 2015-11-16