Ślub

Albatros
typ
papier
DAngel
7,31 (2103 ocen i 202 opinie)

Opis książki

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia zmienić się, biorąc przykład ze swojego teścia, który przez pięćdziesiąt lat żył w szczęśliwym związku. Trzydziesta rocznica ślubu będzie więc wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka postanawia wziąć ślub w tym właśnie dniu!

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Agnieszka | 2013-10-11
Przeczytana: 11 października 2013

Po przeczytaniu " Pamiętnika" niezwłocznie zabrałam się do lektury książki "Ślub" będącej kontynuacją właśnie "Pamiętnika".Osobiście uważam,że utwór ten jest raczej tylko nawiązaniem do poprzedniej książki.Jest to historia Jane,córki Noaha Calhouna i Nellie opis losów których poznaliśmy w poprzedniej książce.
Zanim jednak opowiem słowo o samej książce proszę Was moi drodzy abyście zastanowili się przez chwilę,czy jesteście przykładnymi mężami,żonami, partnerami? Czy jesteście wzorowymi ojcami, matkami? Czy poświęcacie swojej rodzinie wystarczająco dużo czasu?Zapewne wielu z nas ma sobie wiele w tej kwestii do zarzucenia. No bo przecież musimy pracować, jesteśmy zabiegani.
Wiele osób mimo tego,że zależy im na tej drugiej osobie przestaje się o nią starać,gdyż zdają się myśleć,że ta ich druga połówka jest im dana na zawsze, nie myśląc o tym,że czas niesie zmiany o czym przekonał się bohater powieści.

Wilson Lewis,wzięty, dobrze prosperujący prawnik, uważa się za przykładnego męża i...

Monoftongizacja | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książka, którą dostałam pod choinkę, więc długo nie czekając postanowiłam ją od razu przeczytać. Gdy widzę książki Sparksa mogę nawet nie czytać opisu biorę w ciemno. Tym razem był to prezent więc wyboru nie miałam, ale okazał się świetny. Jak zwykle nie zawiodłam się na Sparksie. Jest to kontynuacja Pamiętnika i główną bohaterką jest córka Noaha i Allie. Jane i Wilson są małżeństwem 29 lat gdy zapracowany mąż zapomina o rocznicy ślubu. Staje się to przełomem od którego Wilson postanawia się zmienić. Cały rok planuje wyjątkowy prezent na kolejną rocznicę ślubu. 8 dni przed 30 rocznicą ślubu ich córka Annie oznajmia, że chce wziąć ślub w dniu rocznicy ich ślubu. Zaczynają się przygotowania, które zbliżają do siebie Wilsona i Jane. Narratorem tej opowieści jest Wilson. Jest to wspaniała książka, którą powinni przeczytać wszyscy zarówno kobiety i mężczyźni. Zwłaszcza mężczyźni, którzy zapomnieli o byciu romantycznymi i jak zaskakiwać swoje ukochane.

Tosiaczek | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Kiedy w małżeństwie coś się zmienia? Kiedy następuje ten przełomowy moment, gdy miłość zamienia się w przyzwyczajenie? Dlaczego tak łatwo go przeoczyć?

Wilson i Jane – jeszcze razem, ale jakby już osobno. Banał? Może, ale jakże często jest to rzeczywistość. Czy jest już za późno, by odbudować ten związek? I które z nich zawiniło bardziej? Same pytania, ale warto znaleźć na nie odpowiedź.

Sparks miał naprawdę niezły pomysł, pisząc tę książkę. Na jej obwolucie wydawca umieścił krótką notkę, z której wynika, że to romantyczny bestseller i wcale się nie dziwię, że tak ją określił. Ta książka jak najbardziej zasługuje na to miano.

Ciekawe jest też to, że o problemach w małżeństwie opowiada mężczyzna. To on analizuje co się tak naprawdę stało, jak do tego doszło, że zaczęli się z żoną od siebie oddalać. I przyznam, że znajduje naprawdę dobry pomysł, by naprawić relacje z żoną. Oby jak najwięcej takich mężczyzn w rzeczywistości.

Książkę polecam, warto wygodnie rozsiąść się w...

Lenalee | 2010-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2010

Lubię książki Spraksa, bo są... niegroźne. Nazywam je tzw. bezpiecznymi lekturami. Wiem, czego powinnam się spodziewać, spodziewam się tego i dostaję to - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeszcze nigdy się na jego książkach nie zawiodłam, a przeczytałam ich naprawdę bardzo dużo. Jakby tego było mało, w żaden sposób nie są przewidywalne. Zawsze czymś mnie zaskakują, nigdy nie potrafię przewidzieć, co się właśnie wydarzy. Na dodatek doskonale manipulują one moimi uczuciami. To sprawia, że książki Nicholasa Sparksa są dla mnie tak bardzo interesujące.

Główny bohater, Wilson, jest prawnikiem. Jego osobowość można opisać krótko i zwięźle. Przejawia tendencje do stoicyzmu, zwykle kieruje się logiką i zdecydowanie nie jest romantykiem... do czasu. Wilson jest całkowitym przeciwieństwem swojej żony, Jane, która jest bardzo spontaniczną i wesołą kobietą, w dodatku uwielbiającą romantyzm. I jak tu nie stwierdzić, że przeciwieństwa się nie przyciągają? W ich małżeństwie układa...

młoda_pisarka | 2014-01-31
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Książka dobra. Moja druga książka Sparksa i kolejna przygoda. Inna opowieść. Oczywiście. Kupiona za dziesięć złoty i nie jestem pewna, czy to był do końca przemyślany wydatek... Jeszcze nigdy nie kupiłam książki tak spotanicznie i... nieco się na niej zawiodła. Jestem kobietą, co znaczy, że romanse pisane z punktu widzenia mężczyzn są dla mnie jednocześnie ciekawe i... niesamowicie denerwujące. Tak samo jak romanse pisane przez facetów opisujących wszystko z punktu widzenia kobiety.
Ah... "Ślub" to dalsza część histroii opisanej w pamiętniku, którego - o ironio! - nie czytałam. Filmu też nie oglądałam, więc nie mam pojęcia o czym opowiada. Podobała mi się książka w ogóle. Ogólnie jest dobra i miła, przyjemna, ale... denerwowało mnie strasznie wczytywanie się w wywody mężczyzny na temat jego problemów małżeńskich i tylko potwierdziło to fakt, że mężczyźni nie mają zielonego pojęcia o kobietach. Nie mają na przykład zielonego pojęcia o tym, jak trudno jest wychować dziecko i jak...

lacerta | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Ciężko mi cokolwiek napisać o tej książce. Pewnie dlatego, że bardzo mnie zaskoczyła i nie mam tu na myśli jedynie zakończenia.
Cała książka, można powiedzieć, jest o niczym. Mamy przygotowania do ślubu i wydawać by się mogło, że nic poza tym. A jednak, powieść jest niesamowita i bardzo mądra, na swój sposób. Uświadamia czytelnikowi jak łatwo przechodzimy do porządku dziennego nad tym co już mamy, a tak nie powinno być. Nic nie jest nam dane na zawsze, a o miłość należy dbać każdego dnia, bez względu na wszystko.

tudas87 | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Co mogę napisać o kontynuacji ''Pamiętnika''? Od początku mnie wciągnęło. Te wszystkie przygotowania do ślubu, wesela...Wspaniale było poczytać, aż zapragnęłam ja sama zacząć przygotowywać się do ślubu! :D
No i efekt końcowy tych wszystkich przygotowań mnie niesamowicie zaskoczył! Takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam, choć wydawało mi się to dziwnie, że wszyscy mają wolne okienka...Ale sami przeczytajcie!
Nie była to taka wyciskarka łez, jakiej się spodziewałam. W końcu ''Ślub'' to kontynuacja płaczącego ''Pamiętnika'', więc...Za brak łez daję 9 gwiazdek :)
Gorąco polecam

"Ślub" to najlepsza powieść Sparksa, jaką dotąd czytałam. Poruszyła mnie, mimo że tak naprawdę nie ma w tej historii niczego nadzwyczajnego, rozchodzi się o jedno, a mianowicie o miłość. Przez większą część książki narrator opowiada nam o swoim życiu, żonie, dzieciach, trochę o pracy, teściach, przeszłości. Nie ma w tym nic wyjątkowego, ale czytamy to wszystko pod kątem jego analizy, gdzie wypatruje własnych błędów, chcąc ratować własne małżeństwo i uszczęśliwić żonę. Historia prosta, ale piękna i mądra. Polecam :)

Ania | 2013-03-19
Przeczytana: 2013 rok

Ta opowieśc pokazuje jak po wielu latach małżeństwa można nadal kochać

Lena | 2012-06-24
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Kolejna powieść wybitnego pisarza - Nicholasa Sparksa.
"Ślub" opiera się na dalszych wydarzeniach znanego już nam "Pamiętnika". Wilson Lewis, który jest mężem córki Noaha, ma problem w swym małżeństwie. Dzięki spotkaniom z Noahem udaję mu się zmienić samego siebie i staję się - idealnym mężem.
Książka lekka, przyjemna, wciągająca, pochłonięta tajemniczością i miłością. Podoba mi się zachowanie Lewisa jak i również to gdyż powraca do wydarzeń związanych z jego młodością. Niesamowite zakończenie, które ukazuje nam jak wiele można zrobić dla osoby, która się kocha, nad życie. Świetna zagrywka ze strony dzieci Lewisów. Polecam ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku