Między wierszami

The Affair
9788378392071
literatura piękna
Barbara

Historia pisarki, której życie okazało się ciekawsze niż fikcja. Celia Bayley była żoną przystojnego bohatera wojennego, szczęśliwą matką trójki dzieci i autorką sentymentalnych powieści. Tyle wiedzieli o Celii najbliżsi. Po jej śmierci odnajdują jednak zapiski, z których wyłania się zupełnie inny obraz życia kobiety. Na domiar złego papierami pełnymi sekretów zaczyna się interesować...

Historia pisarki, której życie okazało się ciekawsze niż fikcja.

Celia Bayley była żoną przystojnego bohatera wojennego, szczęśliwą matką trójki dzieci i autorką sentymentalnych powieści. Tyle wiedzieli o Celii najbliżsi. Po jej śmierci odnajdują jednak zapiski, z których wyłania się zupełnie inny obraz życia kobiety. Na domiar złego papierami pełnymi sekretów zaczyna się interesować dociekliwa dziennikarka. Dzieci Celii nie chcą stawić czoła prawdzie – wolą zachować w umysłach wyidealizowany obraz nieżyjących rodziców. Czy dociekliwość najmłodszego pokolenia pozwoli rozwikłać tajemnicę życia Celii?

Głos Clifford jest niczym zapadająca w pamięć melodia z innej epoki.
Beth Harbison

Subtelna i jednocześnie mroczna, mieniąca się wszystkimi odcieniami tęsknoty opowieść o miłości trwającej przez całe życie.
Daisy Goodwin

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

Rydzynianka | 2017-08-24
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Zapowiadało się dobrze, początek wciągający lecz im dalej w las tym nużąco i męcząco. Sama idea książki fajna . Dla mnie na jeden raz lecz nie powiem ,że mi się nie podobała.

Kinga Kulig | 2015-03-16

Pierwsze strony były dla mnie zdecydowanie zniechęcające tym bardziej,że zostały opisane koligacje rodzinne,nie potrafiłam połączyć imion,na zasadzie kto z kim trzyma i kto kim dla kogoś jest..ale mimo wszystko stwierdziłam -zaryzykuję.Można powiedzieć,że każdą stronicę czytałam z zapartym tchem,ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą ciekawością.To u mnie nie jest powszechne zjawisko,bo jak kiedyś wspomniałam -jestem wymagającą czytelniczką,trudno mnie zaspokoić ;D Wędrowałam dalej wraz z główną bohaterką,poznawałam jej mroczną przeszłość owianą tajemnicami..Było mi okropnie przykro,kiedy ujrzałam "o,ostatnia kartka, sama bym dopisała kontynuację"..Czytało mi się lekko,przyjemnie.Kończąc już powieść doszłam do wniosku,że jak tak doskonale nie ujęłabym żadnego słowa-opowieść jednego tchu,nie można od niej ot tak bez przemyśleń się oderwać.
Moje końcowe refleksje? Smutna historia kobiety,która żyła w błędzie przez kilkadziesiąt lat. Sądziła,że jej mąż kocha inną -miłość z czasów...

Marta | 2014-03-20

Całkiem niezła. Mnie początkowo nie wciągnęła, ale im dalej tym coraz ciekawsza. Trochę zaskakujący koniec i jak dla mnie trochę smutny. Polecam jak najbardziej:)

barbarella | 2012-08-14

Intrygująca historia o kobiecie prowadzącej "podwójne życie" - z jednej strony odnoszącej sukcesy pisarce, szczęśliwej żonie i matce, a z drugiej... nie chcę za dużo zdradzać, więc powiem tylko, że czyta się ją z dużą przyjemnością. Zmusza do zastanowienia się, w jakim stopniu pokazujemy innym swoją prawdziwą twarz i czy w ogóle warto prowadzić taką grę?