Wiolonczela od A do Z

83-224-0190-6
muzyka, wiolonczela, instrumenty
muzyka
Violoncello

W kolejnych rozdziałach Autor omawia historię wiolonczeli, historię wykonawstwa i techniki wykonawczej. Osobny rozdział poświęcony jest stylistyczno-konstrukcyjnej analizie najwybitniejszych utworów wiolonczelowych w literaturze światowej. Wiele miejsca zajmuje także historia polskiej wiolonczelistyki. I choć nie sposób powiedzieć o tym pięknym, przypominającym głos ludzki instrumencie wszystkiego od A do Z, książka Sucheckiego stanowi ogromny wkład do historii wiolonczeli w piśmiennictwie polskim.

źródło opisu: opis na obwolucie

źródło okładki: zdjęcie autorskie

FromNorwayWithLove | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Jestem piękna, ale nie każdy potrafi to dostrzec.
Jestem piękna, ale nie każdego zachwycam.
Jestem piękna, ale mieszkam w cieniu.

W cieniu nie widać piękna.

(cdn)