Samotnik

Tłumaczenie: Janina Dziarnowska
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Szatun
powieść rosyjska

Samotnik to potomek pierwotnego ludu, ostatni z rodu czegłoków - sokołów - symbol odchodzącego świata. Co warto z tego świata ocalić dla potomnych? Jak zachować ciągłość pokoleń? Odnaleźć sens życia? - oto pytania, które stawia pisarz, ukazując zderzenie dwóch postaw, dwóch osobowości - starego Buriata, nosiciela skarbów kultury pierwotnego ludu, i jego wnuka, młodego inteligenta, ukształtowanego przez nowoczesną cywilizację wielkich miast.

źródło opisu: okładka [nota wydawcy]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!