83-11-07344-9
historyczna
Krystian Bas

Tajemnicza wyprawa wysłanników papiestwa do cara Bułgarii, spalenie i rzeź Konstantynopola przez krzyżowców, brawurowa próba odbicia ostatniego cesarza Bizancjum z niewoli, poszukiwania legendarnego św. Graala przez jednego z głównych bohaterów - to tylko niektóre wątki tej barwnej opowieści historycznej z początków XIII w. Są tu nuty liryczne, potyczki i pogonie, trochę zadumy nad skomplikowanym losem człowieczym, a przy tym niebagatelna dawka wiedzy o epoce, wszystko razem podane w przystępny sposób, nie wyłącznie dla miłośników dawnych dziejów.

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie