Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

praca zbiorowa Wydawnictwo: Edgard popularnonaukowa
popularnonaukowa
Edgard
978-83-7788-079-1

Form nauki jest wiele. Tą najbardziej powszechną jest nauka z podręczników, z jakimi mamy styczność choćby w szkole. Niestety w większości książek mających na celu przyswajanie wiedzy, informacje są przedstawione w mało interesujący sposób. A wiadomo, że jeśli coś będzie ukazane ciekawie, łatwiej będzie nam to zapamiętać, a sam proces nauczania będzie przyjemny. Całkiem niedawno w moje łapki wpadła nowość wydawnictwa Edgard, SuperQuiz Polska. Jest to książeczka z serii Kapitan Nauka i skierowana jest głównie do najmłodszych czytelników, dopiero wkraczających w świat nauki, jednak jest to też miła odmiana dla starszych.

Kapitan Nauka to seria książeczek oraz gier, która ma na celu wspomóc rozwój dziecka. Maluch poprzez zabawę zgłębia wiadomości o tym co go otacza. W SuperQuiz Polska, mamy okazję poznać najciekawsze rejony Polski, znane jeziora, wybitnych Polaków, a także kilka faktów z historii. Co ważne, informacje przedstawione są w interesujący sposób, dzięki czemu potencjalny czytelnik się nie znudzi, a wręcz z coraz większym zaciekawieniem będzie przerzucał karteczki.

SuperQuiz Polska to zbiór stu dwunastu informacji plus ponad stu pięćdziesięciu zagadek. Dzięki urozmaiceniu zawartej wiedzy małym quizem, nauka staje się jeszcze przyjemniejsza i na pewno efektywniejsza. Budowa jednej kartki wygląda tak, że z jednej strony mamy umieszczoną informację na temat danego tematu, a po drugiej stronie trzy pytania wraz z kilkoma odpowiedziami do wyboru. Ja wypróbowałam już całą książeczkę i powiem, że na prawdę świetnie sie przy tym bawiłam! Oczywiście może zdarzyć się tak, że nie na każde pytanie odpowie się dobrze, jednak można wrócić do tekstu i przeanalizować go po raz kolejny, a tym samym jeszcze go sobie utrwalić.

Co mnie urzekło w tej książeczce, to oprawa graficzna. Dawno nie miałam do czynienia z tak ślicznie wykonaną i dopracowaną książką. Pełno w niej ilustracji, które są bardzo miłe dla oka, a każda z karteczek jest ubarwiona żywymi kolorami. Dość niekonwencjonalny jest format książeczki, bowiem jest ona malutka, a formą przypomina notesik. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, bo dzięki tej wielkości, można bez problemu schować ją do każdej torby, plecaka, czy choćby kieszeni. Jest to zbiór informacji, który na dłuższy czas może zająć dziecko, a także na pewno świetnie sprawdzi się w zabawie rodzica z maluchem. Polecam!

[http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/]

Tym razem mam okazję zaprezentować Wam bardzo ciekawą pozycje wydawnictwa EDGARD. Super Quiz to mini książeczka, dzięki której możemy się świetnie bawić , dużo nauczyć i sprawdzić swoją wiedzę o naszym kraju.

W środku znajdziemy bowiem mnóstwo ciekawostek geograficznych i przyrodniczych, wiadomości o miastach regionach i wydarzeniach historycznych Polski. A także informacji o wybitnych i sławnych Polakach. A więc krótko mówiąc w tej niewielkiej książce znajdziemy encyklopedię wiedzy na temat naszego kraju.

Ale to nie wszystko. Nie jest to bowiem książka do nauki. Tutaj nie musimy jej przeczytać od początku do końca, a potem uczyć się tego wszystkiego na pamięć. Ta książeczka to całe mnóstwo bardzo ciekawych i czasami zaskakujących pytań z każdej z wymienionych wcześniej dziedzin. Pytań jest bardzo dużo i maja one formę wyboru właściwej odpowiedzi spośród kilku podanych.

Wybierz prawidłowa odpowiedź.
Zamek na Wawelu:
a/. pochodzi z czasów, kiedy stolicą Polski była Warszawa.
b/. łączy w sobie kilka stylów architektonicznych.

Na tej samej stronie co pytania znajdziemy także odpowiedzi, dzięki którym możemy sprawdzić naszą wiedzę. A na odwrocie danego quizu jest krótki tekst o zagadnieniu poruszanym w danych zagadkach.

Super Quiz to bardzo fajna książeczka, która dzięki swoimi niewielkim gabarytom zmieści się w każdej torbie, plecaku czy nawet kieszeni. A dzięki bardzo ciekawej treści umili nam ona czas podczas nudnych wieczorów czy długiej podróży.

Muszę także dodać, że w tej książce oprócz ciekawej treści znajdziemy także bardzo zabawną i zachęcająca do lektury szatę graficzną. Książeczka jest kolorowa i przejrzysta. Dzięki dużej spirali na której obracane są strony korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Takie rozwiązanie zapewnia nam, że książka nie będzie się zamykać podczas zabawy, gdy odłożymy ją choć na chwilkę, a także w sytuacji gdy będziemy chcieli wrócić do zabawy po przerwie, bez trudu odnajdziemy miejsce, w której zabawę przerwaliśmy.

Mnie ta pozycja bardzo przypadła do gustu. Moje dziecko jest jeszcze za małe, byśmy mogli korzystać z quizu, ale z moją jedenastoletnią bratanicą bawiłyśmy się przy nim rewelacyjnie. A ponieważ pytań jest naprawdę dużo. jeszcze nawet nie zdążyłyśmy przestudiować ich wszystkich. Jest to więc także zabawa na długo i z cała pewnością szybko się nie znudzi. Nam się podoba, polecam!

• Edgard
  • Rezerwacja