Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnica kempingu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 18)
Wydawnictwo: Zakamarki
Campingmysteriet

Lasse, Maja i Miranda, korzystając z ostatnich dni wakacji, rozbijają namiot na kempingu nad jeziorem. Panuje tu przyjemna, leniwa atmosfera. Wkrótce jednak spokój zostaje zburzony serią drobnych kradzieży i coraz to bardziej tajemniczym zachowaniem pozostałych mieszkańców kempingu. Gdy w końcu znika cały połów raków, Lasse i Maja rozumieją, że dla nich wakacje się skończyły.

źródło opisu: Zakamarki, 2012

źródło okładki: Zakamarki, 2012

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Korzystając z końca wakacji, Maja, Lasse i Miranda z Sylwestrem udają się rowerami na kemping. Zamierzają spędzić nieco czasu pod namiotem, w ośrodku pana Gunnarssona tuż przy jeziorze. Pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne, gdyż bliźniacy Bekonowie niszczą im dopiero co stawiany namiot, właściciel wybiega zbulwersowany z jednej z przyczep z okrzykiem 'czarownica'...

Niebawem okazuje się, że dzieciakom zaginęła torba z kurkami, Mulle Berg ubolewa z powodu utraty ulubionego noża a Gunnarsson wpada wręcz w rozpacz kiedy bliźniacy wyciągnęli pusty sadz z jeziora! A przecież było w nim trzydzieści kilogramów raków... Taka strata finansowa... A może to spełniająca się przepowiednia czarownicy??

Komu zależało na tak dziwnym zestawie kradzieży? A może...

Nati123 | 2018-01-07

Tajemnica kempingu to książka która wciąga. Gdy czytałam tą książkę czułam się jakbym tam była. Książka ma dużo tajemnic i ciekawych bohaterów. bardzo polecam dalsze części Lassego i Maję.

Tobi | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

"Tajemnica kempingu" to książka krótka i napisana, jak dla mnie trochę za bardzo skrótowo. Jednak może być dobrym wprowadzeniem dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Oferuję w zasadzie wszystko to co każda książka, czyli: przygodę, emocje i zagadki, tylko że w skróconym wydaniu i mniejszej dawce. Dlatego polecam ją młodszym czytelnikom, ale prawdziwi fani kryminałów i książek przygodowych raczej nie zadowolą się tą powieścią.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Agnia | 2014-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2014

Kolejna ciekawa tajemnica dla najmłodszych serdecznie polecam!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

olaf2009 | 2017-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2017

Kolejna część o małych detektywach, którzy z łatwością rozwiązują zagadki kryminalne. Kluczem do ich sukcesu jest niezwykła spostrzegawczość.

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Ciekawsza od dvd w aucie :-). Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

Filip | 2012-11-16
Przeczytana: 21 listopada 2012