7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

Są tu charakterystyki ryżowców warunki hodowli domowej, zakup i odłapywanie, historie, żywienie, rozmnażanie, najczęstsze choroby, genetyka i odmiany barwne.

Do mojej hodowli ptaków dołączyły niedawno ryżowce, więc chcąc dowiedzieć się o tych astryldach czegoś więcej, sięgnęłam po książkę autorstwa Krzysztofa Michała Jabłońskiego z serii "Hobby". Autor ten napisał wiele książek o zwierzętach, wzłaszcza o ptakach, i muszę w tym miejscu oddać Mu szacunek za rozległą wiedzę, jaką posiada (zawodowo Pan Jabłoński także związany jest ze zwierzętami- pracuje w warszawskim zoo). Również w tej książce omówione są wszystkie aspekty dotyczące trzymania ryżowców w hodowli domowej, poczynając od charakterystyki tych ptaków po ich wymagania dotyczące żywienia i warunków bytowych. Ciekawostką są opowieści o łatwości, z jaką ryżowce dają się oswoić. W środku znajdziemy kilka stron ze zdjęciami ryżowców formy nominalnej oraz mutacji: białej i beżowej. I właśnie jeśli o mutacje chodzi (gdyż genetyka ptasich mutacji bardzo mnie interesuje) żałuję, że Autor poświęcił temu zagadnieniu jedynie niecałe dwie strony (choć w czasach gdy pisana była książka,...

Hajimson | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki