Historia Białegostoku

Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi
Białystok, historia, dzieje
historia
gall21

Takiej publikacji jeszcze nie było. „Historia Białegostoku" to pierwsze tak pełne opracowanie dziejów miasta, od momentu jego powstania aż do 2011 roku. Redaktorem naukowym prawie 700-stronicowej, bogato ilustrowanej, książki jest Adam Czesław Dobroński, a autorami poszczególnych tekstów: Daniel Boćkowski, Adam Czesław Dobroński, Marek Kietliński, Ireneusz Kryński, Andrzej Lechowski, Piotr Łapiński, Józef Maroszek, Antoni Oleksicki, Artur Pasko, Joanna Sadowska, Urszula Stankiewicz, Alina Sztachelska-Kokoczka, Jan Tęgowski i Wiesław Wróbel. To znakomita książka dla tych wszystkich, którzy interesują się historią Białegostoku, napisana przystępnym językiem, zawierająca mnóstwo faktów oraz ciekawostek z każdej epoki w dziejach miasta.

źródło opisu: Fundacja Sąsiedzi

źródło okładki: Fundacja Sąsiedzi