Inwazja z Aldebarana

Zbiór opowiadań.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: encyklopediafantastyki.pl

Fidel-F2 | 2017-05-21

Nie dotarłem do oryginalnego wydania; nie chciałem kupować rozlatujących się egzemplarzy ani wydawać grubej gotówki na takie w miarę utrzymane. Pozbierałem więc opowiadania z innych wydań. Niestety, jak mi się wydaje, opowiadanie zatytułowane Exodus nie doczekało się nigdy kolejnego wydania i niesety nie dane było mi poznać jego treści.

Nie będę patroszył każdego opowiadania oddzielnie, ani czasu ani ochoty ani sensu chyba. Jest to zbiór niezbyt homogeniczny, również jakość poszczególnych opowiadań waha się wyraźnie.

Dziś te opowiadnia nie wyglądają wyjątkowo. Napisane dość ciężkim stylem, niestety Lem nie miał zwiewnego pióra, zawierają wyraźną dawkę błędów rzeczowych, nie błyszczą szczególnymi fabułami. Ale to w zasadzie nieważne jednak, jeśli zauważymy, że opowiadania te powstały w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku to dociera do nas jak są intelektualnie błyskotliwe i wyjątkowe. Kolejne potwierdzenie niezwykłego daru obserwacji autora i jego wybitnej zdolności do...

Bylb | 2016-03-13

Żart w stylu Lema.
Fajerwerków brak, na koniec po twarzy czytelnika przemknie uśmiech.
To wszystko jednak polecam.
Ta pozycja jest tak krótka, że warto ją przeczytać.

Sylwina1998 | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka jest genialna!!