8808019188
szymon

Zbiór zawiera sześć opowiadań autorstwa Stanisława Lema.

Koval | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Bardzo sobie cenię twórczość Lema z dwóch powodów. Po pierwsze, co może nie jest niczym niezwykłym bo dawniej rynek fantastyki nie był tak rozwinięty jak dzisiaj, to od niego zaczynałem przygodę z literaturą science-fiction i do dzisiaj pozostał sentyment związany z opowiadaniami, które piętnaście lat temu się czytało, ale nie do końca jeszcze rozumiało. Drugim powodem jest to, że reprezentuje ten gatunek fantastyki naukowej, który najbardziej mi się podoba. Spotkałem się z określeniem „klasyczne SF”, ale równie dobrze można to nazwać „surowym SF”. Autor w swoich dziełach skupia się na potędze nauki i techniki, ludzkiej naturze wobec tejże oraz refleksjach filozoficznych na pograniczu fascynacji i obawy przed nieustannie rozwijającą się technologią. O ile ludzką naturą zajmują się odpowiedni specjaliści, a sam rozwój i postęp jest domeną stosowni specjaliści/inżynierowie, o tyle przestrzeń na styku tych dwóch dziedzin pozostaje w sferze fantazji pisarzy.
Zupełnie słusznie uznaje...

Justyna | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 04 marca 2014

Błyskotliwy Lem w najlepszym wydaniu. Serdecznie polecam.

stos | 2015-11-04

Wydanie zawierające opublikowane już wcześniej opowiadania z m.in "Inwazji z Aldebarana" i "Opowieści o Pilocie Pirxie"; ciekawy wybór opatrzony ładną oldschoolową okładką.

nixur | 2017-05-21

Książka zawiera sześć bardzo kreatywnych opowiadań w stylu S. Lema. Można ją traktować jako drugą część Dzienników gwiazdowych o przygodach Ijona Tichego. Opowiadania nie są ze sobą związane. Przedstawiają świat w nieoczekiwany sposób co skłania czytelnika do refleksji o otaczającej nas aktualnie rzeczywistości mimo że, wydarzenia umiejscowione są w przyszłości. Bardzo polecam dla każdego fana science- fiction i twórczości Stanisława Lema.

Gosia | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Genialna! Szkoda, że taka krótka, ale może dzięki temu reszta dzieje się w mojej wyobraźni. :)

Szymon Białek | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Lem w zwyczajnej formie - interesująco przedstawia kwestie ludzkich i nie tylko ograniczeń i zagrożeń. Warto.

Hornblower | 2017-05-07
Iraida_Černý | 2017-04-04