101 Praktycznych porad. Przyprawy znane i nieznane

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
101 Essential Tpis. Cooking with Spices
przyprawy, dodatki
Elika77

Wiedza i doświadczenie w pigułce.
Rady ekspertów w przystępnej formie i za przystępną cenę.
Podstawowe informacje o przyprawach w 101 poradach.
Szybka odpowiedź na wszystkie pytania.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chrispu | 2014-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Niewielka książeczka opisująca w skrótowy sposób różne przyprawy, ich zastosowanie w gotowych potrawach, przechowywanie, przygotowywanie mieszanek przyprawowych itp. Informacje są tu bardzo konkretne, krótkie i co jest dużym plusem wzbogacone są o zdjęcia (w zasadzie to ma się wrażenie iż są tu same zdjęcia z poupychanym pomiędzy nie tekstem).
W mojej ocenie - informacje dotyczące samych przypraw - świetne. Część z nich może nie jest odkrywcza ale nie będę się czepiał. Słabszym elementem w książeczce są przykłady potraw z przyprawami. Niby wszystko jest jak ma być - czyli z czego, dla ilu osób, jak zrobić, wzbogacone zdjęciami - ale nie tego oczekiwałem sugerując się tytułem. Jak dla mnie to taka trochę zapchaj dziura. Byle ilość "porad" zgadzała się z tytułem serii - 101 praktycznych porad.
Na plus - książeczka jest w twardej okładce, szyta i ładnie prezentuje się na półce :) .