Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
83-226-1307-5
historia
bachu

Autor ukazał czołowych senackich polityków w rozgrywkach o władzę w Republice Rzymskiej, w trakcje pierwszych pięciu lat funkcjonowania tzw. I triumwiratu. Zaprezentował rolę senatu w owych walkach politycznych, ich wpływ na pozycję tej instytucji, zmniejszanie się znaczenia i stopniową utratę przez nią realnego wpływu na politykę państwa. Wyeksponował przemiany polityczne wiążące się z tymi procesami, mechanizmy walki o władzę oraz kulisy i tajniki życia politycznego Republiki w omawianym okresie.
Nowością tego opracowanie jest przedstawienie rozważanych problemów z punktu widzenia senatu oraz kierujących nim polityków. Autor prezentuje zatem wiele kwestii w innym ujęciu, niespotykanym dotąd w literaturze przedmiotu. Bardzo wnikliwie i szeroko korzysta z tekstów źródłowych i oryginalnie interpretuje zawarte w nich informacje.

źródło opisu: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/610

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/?q=node/610