Wyzwanie czytelnicze LC

978-83-7506-702-6
poradnik, miłość, małżeństwo, ślub,
poradniki
Jarka

Wiarygodny przewodnik dla niezamężnych kobiet, który pomaga odróżnić Tego Jedynego od Tego Chwilowego... Życie wydaje się być zależne od przypadku. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, by upewnić się, że twój życiowy partner jest tym właściwym. Musisz zacząć od bycia szczerą sama z sobą. Ojciec Pat radzi - słuchaj swojego zdrowego rozsądku i wiedz, czego chcesz. Wiedz, kogo warto...

Życie wydaje się być zależne od przypadku. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, by upewnić się, że twój życiowy partner jest tym właściwym. Musisz zacząć od bycia szczerą sama z sobą. Ojciec Pat radzi - słuchaj swojego zdrowego rozsądku i wiedz, czego chcesz. Wiedz, kogo warto kochać i kogo warto poślubić. Jeśli już posiądziesz tę wiedzę, będziesz na o wiele lepszej drodze do stworzenia szczęśliwego związku.

Ojciec Pat Connor zna się na małżeństwie. Udzielił ponad dwustu ślubów i prowadził nauki przedmałżeńskie przez ponad czterdzieści lat. Filozofia Ojca Pata jest prosta – romans może doprowadzić do małżeństwa, ale sama miłość nie wystarczy, by małżeństwo było udane. Dlatego też ważne jest byś odrzuciła złych kandydatów, zanim się zakochasz. Z pomocą przychodzi książka Kogo nie poślubiać, która niejako z „boskiej perspektywy“ daje nam sprawdzone przez lata praktyki poradniczej między innymi takie wskazówki:

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który nie ma przyjaciół - nie będzie potrafił odnaleźć się w sytuacjach intymnych, które są nieodzowną częścią małżeństwa.

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który nie potrafi nazwać cię swoją narzeczoną. Jeśli niechętnie używa słowa „my“ lub przedstawia cię innym jako swoją przyjaciółkę, to nie jest gotowy do małżeństwa.

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który wciąż trzyma się maminej spódnicy. Dla ciebie już tam miejsca nie będzie.

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który jest dla ciebie czulszy w towarzystwie innych osób, niż gdy jest z tobą sam na sam. Jeśli nie potrafi cię adorować w każdych okolicznościach, to nie jest gotowy do trwałego związku.

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który nie potrafi odpowiedzialnie rozporządzać pieniędzmi. Przyczyną większości nieporozumień w małżeństwie są pieniądze - dopóki dług nas nie rozłączy.

Nigdy nie poślubiaj mężczyzny, który pozwala ci wchodzić sobie na głowę. Dobrze jest mieć wycieraczkę w domu, byle by nie był nią twój mąż.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/Nowosci/KOGO_NIE_POSLUBI...(?)

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/_images/ZCASBDgDE5R0.jpg

Duża czcionka, trochę ramek, przez co łatwo, szybko i przyjemnie się czyta.

Byłam sceptycznie nastawiona do książki, przecież napisał ją ksiądz. Jednak po dłuższym zastanowieniu się, doszłam do wniosku, że księża w swoim życiu muszą wysłuchać około miliona historii z życia rodzinnego innych ludzi i mają o nim większe pojęcie niż niejeden ośrodek pomocy.

Chyba kiedyś słuchałam wykładu owego księdza na temat tego, że nie istnieje coś takiego jak 'Ten Jedyny', 'Książę na białym koniu', co wkłada się wszystkim w głowy od małego, w każdej bajce i nie tylko. Jako, że byłam wtedy nastolatką to trochę mi się przez to zaburzył światopogląd, coś jak zimny prysznic i pobudka w przerażającej rzeczywistości. Skoro tak, to co będzie jeśli po jakimś czasie spotka się kogoś 'lepszego' od obecnego partnera, kto będzie nam jeszcze bardziej odpowiadać i pasować do nas. Książka, w szukaniu odpowiedzi za bardzo mi nie pomogła.

Co do zawartości. Jeśli ma się już kogoś, z kim zaczynamy poważnie myśleć...

Jarka | 2012-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Często bywa tak, że pary planujące związać się węzłem małżeńskim ogarniają wątpliwości.
Czy dobrze wybrałam/łem?
Czy nasza miłość jest szczera i prawdziwa?
Czy podołamy obowiązkom jako rodzice?
Czy nie oddalimy się od siebie, gdy natrafimy na przeszkody?

Ojciec Pat Connor, który od wielu lat udziela ślubów i prowadzi nauki przedmałżeńskie, stara się w swej książce pomóc ustabilizować rozchwiane emocje zestresowanych narzeczonych, a także dojść do ostatecznej decyzji, czy jesteśmy odpowiednimi dla siebie partnerami.

Wiem, że wielu z Was na pewno podejdzie sceptycznie do pozycji, która doradza, czy on/ona ma być waszym małżonkiem, bo to przecież tak naprawdę powinna być tylko nasza decyzja. Dodatkowo ta cienka pozycja napisana jest przez duchownego, który o małżeństwach i związkach wie tyle co nic. Przyznam się szczerze, że ja również zabierając się za czytanie jej miałam podobne podejście, jednak w trakcie dowiedziałam się, że ojciec Pat ma dyplom z poradnictwa psychologicznego,...

Monika Smelich | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Nie przepadam za poradnikami, wręcz ich nie znoszę. Ale sama książka wydała się dość fajna, akurat miałam ją pod ręką, napisana jest dość dużą czcionką, w sam raz na wykłady.
Później okazało się, że podchodziłam do niej zbyt sceptycznie.
Po pierwsze: autorem jest Ojciec Pat Conor (nie, to nie ten od rajdów samochodowych i nie, to nie ten żołnierz). Co ksiądz może wiedzieć o małżeństwie, ślubie i zakładaniu rodziny? Swojej nie ma, więc lipa, jak ma to jeszcze większa lipa. Tak czy siak niedobrze. Nie ufam niczemu takiemu jak ‘nauki przedmałżeńskie’, ale spodobało mi się w nim to, że zajął się sprawą w bardzo przyziemny sposób i dobrze. Okazało się, że ksiądz może jednak wiedzieć o małżeństwie sporo.
Po drugie: pomysł rozłożenia listu św. Pawła do Koryntian na części pierwsze uważam za trafiony, może i w tych krótkich wersach zawiera się cała tajemnica miłości.
Po trzecie: choć wydaje się łatwiejszym zadaniem wyznaczyć osoby, od których trzymać się z daleka, niż tych, których brać z...

monkal87 | 2015-10-12

Niezła, przyjemnie się czyta, a kilka rad faktycznie może się przydać ;) Pozwala też zwrócić większą uwagę na rzeczy które zwykle się olewa. Ogólnie, warto przeczytać.

adziq95 | 2016-06-12

wczoraj skończyłam czytać i mimo że jestem już po ślubie to uważam że należy tą książkę przeczytać. dowiedziałam się z niej kilku mądrych rzeczy, które zamierzam wprowadzić w swoje życie małżeńskie. poradnik czyta się szybko i z łatwością

| 2013-10-20

warto przeczytać i zastanowić się nad tak ważną decyzją jaką jest ślub!

odSłońKulturę | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, Lista, Blogosfera
Przeczytana: 15 lutego 2014

Zapewne wielu z Was zastanawia się pewnie czy osoba duchowna – kapłan, zakonnik, ktokolwiek – może mówić o rzeczach złych i dobrych w pożyciu małżeńskim, może i ma prawo głosić nauki całkowicie odległe od własnej codzienności i z absurdalną pewnością siebie przekonywać innych do własnego zdania. My jednak godzimy się na to, ponieważ etyka została wpleciona w nasze życie, a księża stali się głosem przewodnim w kraju katolickim. Na dobrą sprawę nie tylko Polska idzie za wewnętrznym głosem i przekonaniem, bowiem Ojciec Pat Connor, choć urodził się w Australii, mieszka w stanie New Jersey w USA i odbywa liczne podróże, dzięki którym rozszerza swojej wiedzę i ma możliwość obserwacji ludzi z różnych środowisk i różnych kultur.

Książka, napisana przez niego nosi tytuł "Kogo nie poślubiać" i jest idealnym poradnikiem dla samotnych kobiet, bądź niezamężnych jeszcze pań, pozwalającym wyselekcjonować „Tego Jedynego – Tego na całe życie”. Ku mojemu zdziwieniu, lektura okazała się być bardzo...

Lemureczek | 2014-01-11
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Świetna książka dla przyszłych, a także aktualnych małżonków/partnerów. Można z niej także czerpać inspiracje na temat jak nie postępować z ludźmi. Gorąco polecam.

Katarzyna | 2017-11-02
Przeczytana: wrzesień 2017