Kogo nie poślubiać

poradniki
978-83-7506-702-6
Magdalena Ziółkowska
poradnik miłość małżeństwo ślub

Warto przeczytać i zastosować w swoim życiu. Pozwala zrozumieć istotę małżeństwa i podstawowe prawdy które nim kierują.
Na pewno gdy przyjdzie odpowiedni moment wrócę do tej książki.

Książka lekka, przyjemna, ale niegłupia. Nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie zadane w tytule, lecz pokazuje różne drobne aspekty, na które warto zwrócić uwagę, kiedy rozważa się spędzenie życia z drugą osobą. Wydaje się być dobrym bodźcem do refleksji nie tylko nad tym, jaki powinien być ten drugi człowiek, abyśmy byli w stanie się ze sobą dogadywać, ale przede...

wczoraj skończyłam czytać i mimo że jestem już po ślubie to uważam że należy tą książkę przeczytać. dowiedziałam się z niej kilku mądrych rzeczy, które zamierzam wprowadzić w swoje życie małżeńskie. poradnik czyta się szybko i z łatwością

Duża czcionka, trochę ramek, przez co łatwo, szybko i przyjemnie się czyta.

Byłam sceptycznie nastawiona do książki, przecież napisał ją ksiądz. Jednak po dłuższym zastanowieniu się, doszłam do wniosku, że księża w swoim życiu muszą wysłuchać około miliona historii z życia rodzinnego innych ludzi i mają o nim większe pojęcie niż niejeden ośrodek pomocy.

Chyba kiedyś...

Niezła, przyjemnie się czyta, a kilka rad faktycznie może się przydać ;) Pozwala też zwrócić większą uwagę na rzeczy które zwykle się olewa. Ogólnie, warto przeczytać.

Zapewne wielu z Was zastanawia się pewnie czy osoba duchowna – kapłan, zakonnik, ktokolwiek – może mówić o rzeczach złych i dobrych w pożyciu małżeńskim, może i ma prawo głosić nauki całkowicie odległe od własnej codzienności i z absurdalną pewnością siebie przekonywać innych do własnego zdania. My jednak godzimy się na to, ponieważ etyka została wpleciona w nasze życie, a...

Świetna książka dla przyszłych, a także aktualnych małżonków/partnerów. Można z niej także czerpać inspiracje na temat jak nie postępować z ludźmi. Gorąco polecam.

Nie przepadam za poradnikami, wręcz ich nie znoszę. Ale sama książka wydała się dość fajna, akurat miałam ją pod ręką, napisana jest dość dużą czcionką, w sam raz na wykłady.
Później okazało się, że podchodziłam do niej zbyt sceptycznie.
Po pierwsze: autorem jest Ojciec Pat Conor (nie, to nie ten od rajdów samochodowych i nie, to nie ten żołnierz). Co ksiądz może wiedzieć...

warto przeczytać i zastanowić się nad tak ważną decyzją jaką jest ślub!

Często bywa tak, że pary planujące związać się węzłem małżeńskim ogarniają wątpliwości.
Czy dobrze wybrałam/łem?
Czy nasza miłość jest szczera i prawdziwa?
Czy podołamy obowiązkom jako rodzice?
Czy nie oddalimy się od siebie, gdy natrafimy na przeszkody?

Ojciec Pat Connor, który od wielu lat udziela ślubów i prowadzi nauki przedmałżeńskie, stara się w swej książce pomóc...

• Poradniki
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • Lista
  • Być kobietą, być kobietą: emocje / relacje
  • Wiek XXI
  • Psychologia, filozofia, eseje itp.

Dodaj cytat z książki Kogo nie poślubiać