Koszerny sex. Przepis na namiętność i bliskość

Tłumaczenie: Urszula Krawczyk
Wydawnictwo: Tora Pardes
978-83-61134-28-2
judaizm, seks, sex, erotyka, erotyzm, płeć
poradniki
A--

Wspaniały seks sprawia, że krzyczysz z rozkoszy. Koszerny seks – że pamiętasz później imię partnera. Wspaniały seks to zaspokajanie się. Koszerny seks to kochanie się. Wspaniały seks nie zostawia po sobie śladu. Koszerny seks nie zna rozdzielenia. We wspaniałym seksie wciąż jesteśmy pełni zahamowań. W koszernym seksie dwoje ludzi pozbywa się blokad i otwiera serce. Wspaniały seks to forma...

Wspaniały seks sprawia, że krzyczysz z rozkoszy.
Koszerny seks – że pamiętasz później imię partnera.
Wspaniały seks to zaspokajanie się.
Koszerny seks to kochanie się.
Wspaniały seks nie zostawia po sobie śladu. Koszerny seks nie zna rozdzielenia.
Wspaniały seks to forma zmysłowego spełnienia. Koszerny seks to najwyższa forma poznania.

SHMULEY BOTEACH jest młodym amerykańskim rabinem. Na antenie telewizji TLC prowadzi własny program. Jest terapeutą związków i rodzin, autorem wielu artykułów i książek. „Koszerny seks" stał się bestsellerem przetłumaczonym na 20 języków i wydanym w ponadmilionowym nakładzie. Ogromną popularnością cieszy się również kolejna książka autora – „Kosher Sutra". W 2008 roku magazyn „Newsweek" uznał go za najbardziej znanego i wpływowego rabina w Ameryce.

Książka z jednej strony przedstawia seks jako fundament i najważniejsze spoiwo związku, z drugiej – trwały związek jako jedyny kontekst, w którym ta ludzka aktywność może wybrzmieć w całej swej skali. To podejście charakterystyczne dla judaizmu, który ludzką cielesność traktował zawsze jako piękny dar Stwórcy. Dla autora Koszernego seksu nie ma tematów tabu. Napisał on poradnik, w którym odnajdujemy pytania, dylematy i zapatrywania charakterystyczne dla naszych czasów, wartkie tempo, cenne poczucie humoru – a czasem natrafiamy na jasno sformułowaną konieczność wyznaczenia granic. Książka wartka, dowcipna (mnóstwo zaskakujących mott i cytatów), znakomicie skonstruowana (rozdziały i podrozdziały o wyrazistych tytułach).

źródło opisu: Tora Pardes, 2009

źródło okładki: Tora Pardes, 2009

Tina | 2015-03-02

Tytuł książki niewątpliwie szokuje, kiedy uświadomimy sobie, że została napisana przez żydowskiego rabina. Jest on jednak nieco mylący. Sama książka skupia się na harmonijnym wspołżyciu małżeńskim, a więc monogamicznym związku opartym na czymś więcej niż seks, co autor podkreśla już na pierwszej stronie. Pozycja ta zawiera wiele życiowych rad, jak pielęgnować miłość( nie tylko cielesną) w małżeństwie. Bardzo mi się podobała, dobrze się ją czytało i przy niektórych fragmentach mogłam pomysleć nawet o własnych doświadczeniach.

Anka | 2014-11-14

Żydowskie podejście do seksu? WOW!
Bardzo ciekawa książka, która pokazuje, co tak naprawdę jest ważne w... seksie? Nie. W małżeństwie.
Kultura żydowska nie dopuszcza seksu pozamałżeńskiego. W myśl idei "i staną się jednym ciałem", to właśnie seks jest jednym z najistotniejszych elementów, który łączy i spaja małżonków.
Autor jasnymi słowami, bez religijnego języka, tłumaczy wagę seksu w dzisiejszym świecie i w dzisiejszych małżeństwach.
W wielu opisach problemów, które przedstawił autor, odnalazłam swoje problemy. Ale nie tylko je zauważyłam - otrzymałam też porady dotyczące tego, co i jak zmienić.
Książka jest interesująca również pod względem czysto kulturoznawczym. Żydowski pogląd na relacje człowieka z innymi (czy też z Bogiem) różni się do poglądu świata chrześcijańskiego. Ale dzięki temu możemy zauważyć takie aspekty relacji, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi.

Nie miałam pojęcia, że żydowskie pojmowanie seksu i erotycznej części życia człowieka może być tak odmienne i ciekawe od tego, co serwuje nam chrześcijańska kultura!!!
Pokochałam tę książkę. Łyknęłam ją w trzy wieczory i aż żałuję, że się skończyła.
Najważniejsza nauka, jaka płynie z "Koszernego Sexu" (aczkolwiek po polsku ten tytuł nie brzmi zbyt pięknie) to SZACUNEK. I chęć dzielenia się radością z drugą osobą.
Mam wrażenie, że ta publikacja byłaby w stanie uleczyć niejedno polskie małżeństwo.
Dłuższa opinia tutaj: ---> http://czechozydek.wordpress.com/2014/05/20/shmuley-boteach-koszerny-sex/

Comatose | 2017-02-14
Zabencja | 2016-12-22