Zabiłem Piotra Jaroszewicza

Henryk Skwarczyński Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Klub Srebrnego Klucza literatura faktu
Zysk i S-ka
Jaroszewicz zabójstwo PRL zbrodnia
literatura faktu
Klub Srebrnego Klucza
Jaroszewicz zabójstwo PRL zbrodnia

Niewyjaśniona do dziś zbrodnia w Aninie. Książkę świetnie się czyta, ale... Czy jest prawdziwa ? Na ile można wierzyć tajemniczemu nieznajomemu ? Pytanie pozostaje otwarte.

Ciekawa książka. I szokująca. Ale to bardziej dla nieobeznanych z tematem. Jeżeli ktoś na bieżąco śledzi wydarzenia rozgrywające się na polskiej scenie politycznej i za jej kuluarami nie będzie specjalnie zaskoczony, ponieważ to jak rzeczywistość w Polsce jest zakłamywana przez "elyty" polityczne to każdy trzeźwo myślący człowiek wie.

Wracając do książki - o samym...

Dostałam czymś twardym po moim poczuciu sprawiedliwości.

Powieść czy reportaż? Zdarzyło się naprawdę czy zostało zmyślone? Przez większość czasu spędzonego na czytaniu, a było to krótko bo czyta się doskonale jak świetny triller, byłem i nadal jestem, że jest jednak zmyślenie. Za mało w tym zwierzeniu, bo książka jest spowiedzią, faktów, zbyt wiele niedopowiedzeń by wiedzieć na 100%.
Daję dychę za miło spędzony czas i, nie ma co...

Choć to wycinek z listu, skierowanego do Autora, może śmiało posłużyć jako puenta tej książki, będącej - jak wiele rzeczy w tym miejscu świata - walką (póki co) z wiatrakami.

"Media bawią się ludźmi, jak potrafią. Gówniane książki, gówniana telewizja, niedouczone społeczeństwo piejące z zachwytu nad mydlanymi serialami i spotkaniami z 'gwiazdami'. Na uniwersytetach kliki...

• Polska
  • Nie ma