Majaki Angusa Mac Og

Wydawnictwo: Arcana
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-60940-49-5
literatura piękna, proza

Dając się ponosić porywistemu nurtowi tej prozy, imaginacyjnej i konkretnej zarazem, płynąc statkami Fenicjan, Rzymian i Greków, przenosząc się z czasów najdawniejszych po współczesne, żeglując raz szybciej, raz wolniej, zatrzymując się w meandrach eseistycznych dygresji o świecie umarłym i żywym. Dziś mieszka się z wczoraj. Obiektywizm badacza z subiektywną wyobraźnią twórcy fikcji. Majaki Angusa Mac Og to warta uważnego przeczytania książka. Powędrujmy z Henrykiem Skwarczyńskim w nieznane. U kresu jego licznych podróży znajduje się zawsze Polska. Cóż za krwawiąca rana ta nasza ojczyzna? Męczy, burzy spokój. Pożoga i tęcza przemian. Trudno Polskę schwytać w słowa. Wymyka się. Banalizuje. A siedzi tak głęboko, tyle serca i umysłu zaprząta." (Marek Nowakowski w Posłowiu do książki)

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.arcana.pl/index.html

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.arcana.pl/index.html

| 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, ARCANA
Przeczytana: 13 listopada 2012

Jest to chyba jedna z najważniejszych książek o Polsce, historii, nieznanych bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę, czy to w czasie zaborów, czy to w czasie II Wojny Światowej, czy też w czasie PRL i bardzo smutnej rzeczywistości, jaka nas otacza, którą miałem przyjemność przeczytać. Początkowo bardzo sceptycznie do niej podchodziłem i odleżała ona swoje ma półce, jednak teraz jestem przekonany, że niejednokrotnie do niej wrócę i postaram się zachęcić jak najwięcej osób do jej przeczytania.

Tomasz | 2014-05-05
Przeczytana: 2012 rok