Goodbye, Columbus

Tłumaczenie: Wacław Niepokólczycki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Goodbye, Columbus
himera1977

Debiutancka powieść Philipa Rotha, historia zauroczenia młodego bibliotekarza panienką z rodziny bogatego fabrykanta. Uhonorowana National Book Award w 1960 roku.

źródło opisu: Opis autorski

betelgeuze | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Zachęcony dużą ilością sprzecznych i skrajnych opinii na temat pisarstwa Philipa Rotha sięgnąłem po jego debiutancką książkę. Po lekturze jestem pewien, że w przypadku tego pisarza nie będę kontynuował czytania chronologicznie wszystkich. Co najwyżej sięgnę po kilka wybranych, ale i to nie jest przesądzone. Umiarkowane, w zasadzie nieco nijakie wrażenie, które mam z lektury, to i tak sukces. Po prostu miałem ochotę na coś lekkiego i pod tym względem da się czytać Rotha. Napisane jest to przyzwoicie. Natomiast co do treści, to trudno mi się wypowiedzieć. Opinie na temat głębi zawartości tej książki uważam za nieporozumienie, tak samo jak nagrody, które zdobyła. Przeciętność, ewentualnie przyzwoitość - to najwięcej, co mogę o niej powiedzieć. Jeśli ktoś ma napięty grafik czytelniczy to moim zdaniem NIE jest to książka, która powinna się w nim zmieścić.

marijestmoja | 2018-04-29
casement | 2016-02-02
CultureMatters | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016
Nobel dla Philipa Rotha? [KONKURS]

Kiedy trzy lata temu zaproponowaliśmy Wam udział w konkursie na gratulacje dla Alice Munro za literackiego Nobla, nie spodziewaliśmy się, że Akademia Szwedzka weźmie nasz konkurs pod uwagę i nagrodzi właśnie kanadyjską pisarkę. W tym roku ponownie zaklinamy rzeczywistość – tym razem sugerując, że powinien wygrać Philip Roth.