Tysiąc Synów

Tłumaczenie: Daniel Budacz
Cykl: Herezja Horusa (tom 12)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
angielski
Adam Stachura

Wszystko to pył... Wielka Krucjata znajduje się w szczytowym momencie, a Tysiąc Synów należy do jej najbardziej oddanych uczestników. Mimo całkowitej lojalności, Legion Magnusa Czerwonego jest traktowany z podejrzliwością, gdyż sięga po wiedzę tajemną. Budzący lęk w Imperium, któremu poprzysiągł służyć, Magnus zostaje wezwany na planetę Nikaea, aby odpowiedzieć na zarzuty o czarnoksięstwo....

Wszystko to pył...

Wielka Krucjata znajduje się w szczytowym momencie, a Tysiąc Synów należy do jej najbardziej oddanych uczestników. Mimo całkowitej lojalności, Legion Magnusa Czerwonego jest traktowany z podejrzliwością, gdyż sięga po wiedzę tajemną. Budzący lęk w Imperium, któremu poprzysiągł służyć, Magnus zostaje wezwany na planetę Nikaea, aby odpowiedzieć na zarzuty o czarnoksięstwo. Gdy nieszczęsny prymarcha przewiduje zdradę Mistrza Wojny Horusa i aby ostrzec Imperatora, sięga po zakazaną moc, Pan Ludzkości posyła Lemana Russa, Prymarchę Kosmicznych Wilków, aby zaatakował Prospero. Jednak Magnus dostrzega znacznie więcej niż tylko zdradę Horusa, a owe objawienia na zawsze przypieczętują los jego Legionu.

źródło opisu: Copernicus Corporation

źródło okładki: strona wydawcy

Marcin | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

Tysiąc Synów to jeden z najbardziej tajemniczych legionów Imperatora. Jego Prymarcha Magnus aby ocalić swój legion zawarł przymierze z istotami z pustki (zanim legion odnalazł Magnusa był na skraju wyginięcia ze względu na toczące ich mutacje) czy ta umowa była warta swojej ceny musicie ocenić sami. Dostajemy świetny przykład pychy i arogancji jaka zaczyna ogarniać Prymarchów, którzy zamiast walczyć z wrogiem zaczynają walczyć ze sobą.
Czy Magnus doprowadzi swój legion do zagłady? Czy to iż Tysiąc Synów to psionicy im pomoże, czy skaże na śmierć?
Akcja, nagłe zwroty akcji i kulminacyjna bitwa zapewnią lekturę na długie godziny.

Longinus | 2018-05-10
Przeczytana: 10 maja 2018

Fabuła książki jest naprawdę genialna, wspaniałości ujmuje jej trochę przeciągany wątek ludzki. Od strony technicznej: jest dużo literówek, źle odmienionych wyrazów i innych dziwnych zgrzytów, które korekta przepuściła. Jak kiedyś ktoś na GV napisał: "jak word nie zaznaczy tak redaktor nie poprawi."

Watcher | 2015-12-28
Przeczytana: 06 czerwca 2014

To pierwsza książka cyklu Horus Heresy, która przebiła się do list bestsellerów NYT... i nie bez powodu. Tragizm sytuacji, w której znalazł się legion Magnusa po prostu ścina z nóg, a już ostatnia część książki (Prospero Lament) dla fanów warhammerowego uniwersum jest po prostu rewelacyjna, imho to jest najlepsza scena batalistyczna w HH jaką dotąd czytałem (lepiej w tych realiach jest jedynie w Helsreach i Night Lords). Największą ozdobą książki jest Azhek Arhiman z tym jego miotaniem się między lojalnością wobec prymarchy, wewnętrznymi wątpliwościami i dążnością do pomnażania wiedzy. Ponure są te jego dylematy, ponure i wspaniałe. MacNeill potwierdza, że należy do Wielkiej Trójki Black Library.
Są też mrugnięcia okiem dla hermetycznego świata gejmingowego. Najfajniejszy dotyczy pewnego kontrowersyjnego zakonu SM. W pewnym momencie książki jedna z bohaterek (spamiętywaczka Kallista) ma wizję zbliżającej się inwazji Kosmicznych Wilków na Prospero. W jej trakcie pojawia się coś...

kestal | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Mój wewnętrzny nastolatek odczuwał wiele przyjemności z tej książki.
Horus i Leman Russ niech zgniją za spaczenie najfajniejszego Legionu.

Daniel Taberski | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Chyba najbardziej grimdarkowa część cyklu "Herezji H." jaką do tej pory przeczytałem. Z tego powodu trochę ciężko było mi przebrnąć przez całą - dość dużą - historię. Książka ogólnie fajna, ale stężenie grimdarku jest naprawdę epickie.

Ergo_sum | 2015-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Wof wof...jak robią wilki Fenrisa...Szkoda Magnusa, dobrymi chęciami, niestety, jest piekło wybrukowane i rzadko kiedy są doceniane. Dobra książka, która po "zassaniu" nie puszcza aż do końca :-)

Mszaan | 2018-01-07
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Jedna z ciekawszych w mojej ocenie, fatum wiszące nad bohaterami jest aż nadto odczuwalne. Czuć cały tragizm Herezji.

Marvel92 | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018