Mój brat, Papież

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Mein Bruder der Papst
978-83-240-1937-3
pheosia

Najbardziej osobisty portret Benedykta XVI Kiedy na placu Świętego Piotra padły słowa Habemus papam! (...) Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger!, Georg poczuł wielkie przygnębienie. Tak wielkie, że następnego ranka nie odebrał telefonu od swojego brata - nowego papieża... Tylko Georg Ratzinger zna wszystkie przyzwyczajenia, słabości i tajemnice swojego młodszego brata - Josepha....

Najbardziej osobisty portret Benedykta XVI

Tylko Georg Ratzinger zna wszystkie przyzwyczajenia, słabości i tajemnice swojego młodszego brata - Josepha. Dzięki temu powstała jedyna w swoim rodzaju biografia Ojca Świętego Benedykta XVI.

Dramatyczna ucieczka z koszar Wehrmachtu, niemiecki kardynał u boku polskiego papieża, ale też słabość do watykańskich kotów i ulubiony serial telewizyjny - Benedykt XVI oczami najbliższej mu osoby.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: www.znak.com.pl

Bursikowa | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Tego właśnie oczekiwałam od Autobiografii, którą niedawno czytałam. Obraz Papieża Benedykta "od kuchni" - takiego bardzo ludzkiego. Lekko się czyta - jestem bardzo zadowolona.

malineczka74 | 2012-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Gdy brat staje się następcą Piotra

O ile losy Karola Wojtyły są mi bardzo dobrze znane, to o obecnym Papieżu wiedziałam o wiele mniej. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po wyjątkową biografię Benedykta XVI, której autorem jest jego brat Georg, który również jest osobą nosząca sutannę. Jak się okazało książka opowiada nie tylko o Josephie, ale i o całej rodzinie Ratzingerów.
W jakim domu wychował się przyszły Ojciec Święty ?
W bardzo zwyczajnym. Jego rodzina nie była bogata, ale bardzo pobożna. A przyszło jej żyć w trudnych i burzliwych czasach, kiedy historia boleśnie doświadczyła całą Europę. Kryzys gospodarczy, rozkwit nacjonalizmu, wybuch wojny i klęska Hitlera wpłynęły na losy papieskiej rodziny, ale nie zmieniły jej poglądów. Ratzingerowie byli bowiem przeciwnikami faszyzmu i nie popierali dążeń Fuhrera w podboju świata.
Georg pisze o swoim bracie bardzo osobiście. Z jego relacji mamy okazję poznać przyszłego następcę Św. Piotra od małego dziecka. A mały Benedykt XVI...

Danielista | 2017-12-10

Ta książka to więcej niż ciekawa, wciągająca biografia Josepha Ratzingera, człowieka, który zastąpił na tronie Piotrowym Jana Pawła II (choć napisana przez jego brata - nie jest sentymentalno-czołobitna). To również znakomite świadectwo historyczne kolejnych dekad, w tym również czasu, w którym nazizm zawładnął sercami i duszami Niemców. Georg Ratzinger pokazuje, jak narodowy socjalizm zwalczał Kościół w Niemczech i jak rodzina Ratzingerów, sprzeciwiająca się hitlerowskiej doktrynie, próbowała w ramach swoich możliwości dystansować się od tego szaleństwa, narażając się na rozmaite konsekwencje.

karolaai | 2013-07-12
Przeczytana: lipiec 2013

Lubię książki opowiadające czyjąś historię życia, ta jest pod tym względem idealna a do tego dobrze zilustrowana całą masą zdjęć. Polecam.

gosiak | 2012-04-17
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, pierwszym polskim Papieżem w historii, jego sylwetka pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Jednak warto wiedzieć, że jego miejsce na tronie papieskim zajął równie wspaniały człowiek. Papież Benedykt XVI z podobnym zaangażowaniem kontynuuje dzieło swojego poprzednika. Tym dwojgu wielkim ludziom przyszło dorastać w trudnych czasach, naznaczonych wojną i biedą i chociaż stali po przeciwnych stronach barykady podczas II wojny światowej, połączyła ich niezmierzona miłość do Boga. „Mój brat Papież” to zapis wspomnień najbliższej Papieżowi osoby, jego rodzonego brata – Georga Ratzingera. Wspaniała opowieść o dorastaniu Papieża, o jego dzieciństwie, wychowaniu oraz rosnącej z każdym dniem miłości do Boga. Polecam!

poznanianka | 2013-08-10
Przeczytana: 28 maja 2013

Lubię wywiady, a ten jest świetny. Bo to prawdziwa rozmowa przedstawiająca prawdziwą historię. A wiadomo, że zawsze lepiej porozmawiać na jakiś temat niż wyłożyć go w postaci referatu (nawet najlepszego).
Wciąga. Trzeba przyznać, że wszystko wydaje się być trafione w punkt i nieprzegadane.

aikaternie | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Do książki "Mój brat, Papież" podeszłam mając bardzo nikłą wiedzę na temat bohatera i duże wątpliwości, czy mnie zainteresuje. Muszę przyznać jednak, że wspomnienia brata Papieża czyta się bardzo przyjemnie. Poznajemy Josepha Ratzingera najpierw jako dziecko, potem wmieszanego w wojnę młodzieńca, młodego kapłana, "cudowne dziecko teologii", ostatecznie kościelnego dostojnika. Georg rysuje obraz z widocznym oddaniem, podziwem i miłością do brata. Trudno się dziwić. Niedosyt pozostawiła część poświęcona kapłańskim losom przyszłego Ojca Świętego, nakreślonym dość pobieżnie. Nie mniej, polecam zainteresowanym tematem.

Magdalena | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, historia

Ciepła opowieść Georga Ratzingera o najbliższych. Z tej książki Odbiorca może się dowiedzieć, który z braci był Ratzem od książek, a który od organów. Czytelnik może też poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego przyszły papież miał problemy z pracą habilitacyjną oraz czemu Georg był smutny po wyborze Józefa na Stolicę Apostolską.
Ta książka jest bardzo osobistym portretem papieża nakreślonym przez jego starszego brata. Zachęcam do jej lektury!

iwcia9371 | 2012-07-11
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Wybitna, dowiedziałam się nowych, a zarazem ciekawych rzeczy o Benedykcie XVI, ale też o jego bracie (autorze książki) oraz całej rodzinie.

Bruno | 2017-08-15
Przeczytana: 08 września 2017