Django. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
Django. Ćwiczenia praktyczne
Tobiasz

Django nie jest kolejnym frameworkiem napisanym w języku PHP. To elitarne rozwiązanie, wykorzystujące język Python, oparte na wzorcu projektowym MVC. Pierwotnie Django zostało opracowane z myślą o stronach "prasowych", z dużą ilością newsów. Pierwsza publiczna wersja ujrzała światło dzienne w 2005 roku. Od tego czasu Django odnotowuje ciągły wzrost popularności, a wachlarz jego zastosowań znacznie się rozrósł!

Dzięki tej książce również Ty będziesz mógł wykorzystać ten framework w swoim projekcie! Sprawdzona formuła książki, kładąca nacisk na ćwiczenia, pozwoli Ci błyskawicznie opanować sposób instalacji oraz stworzyć i skonfigurować Twój własny projekt. Dowiesz się także, jak obsłużyć błędy oraz kanały RSS czy też wygenerować pliki PDF. Ponadto nauczysz się konfigurować serwery Apache 2 oraz Nginx. Ćwiczenia zawarte w tej książce pozwolą Ci szybko i przyjemnie wdrożyć Django w Twoim projekcie aplikacji WWW!

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl