6 (28 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
death maniac

Zielony | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam
Przeczytana: 15 września 2013

Tm-Semic, czyli słaby papier, okładka odpadająca zaraz po kupnie (dokładnie tak miałem z recenzowanym przeze mnie komiksem), masa dzieciaków, które dzięki temu wydawnictwu poznały co to amerykański komiks, i wiele, wiele wspomnień z dzieciństwa. Fani komiksów długo nie zapomną co owo wydawnictwo zrobiło dla popularyzacji komiksu w Polsce na początku lat 90. Szkoda tylko, że, o ile Spider-Man, X-Man, czy inni bohaterowie Marvela miały w Polsce swoje 5 minut sławy, jako (mniej lub bardziej) regularnie wydawana seria, tak Ghost Rider pojawiał się u nas gościnnie. Mega Marvel #09 z 1995 roku to właśnie taki gościnny występ tego bohatera.

Historia kręci się w okół powrotu Lilith po długim pobycie w uwięzieniu. Stara się zgromadzić armię zdolną przywołać na ziemię chaos i zniszczenie, a Ghost Rider, Johny Blaze (tak, tu występują jako dwie osobne postacie), oraz kilku innych bohaterów (w tym np. Blade, znany w Polsce z trzech filmów) muszą połączyć swoje siły by ją powstrzymać. I tak...

Maynard | 2013-08-19
Przeczytana: 17 grudnia 1995

Pokochałem ten komiks od pierwszych stron i maglowałem niemiłosierną ilość razy. Lilith i demony/wampiry to fabularny majstersztyk a dla trzynastolatka, którym wówczas byłem, pierwsze spotkanie z grozą w komiksowej formie (nie licząc "Alinoe" Rosińskiego). Dużo się dzieje, jest suspens i powaga. Jest dobrze!

Raw Shark | 2017-10-15
Na półkach: Komiksy, Przeczytane