Mega Marvel #09: Świt Synów Nocy

death maniac

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

JimmyG | 2019-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

Onegdaj moje pierwsze spotkanie z magiczno-diaboliczna odnogą uniwersum Marvela. I też pierwszy rasowy horror komiksowy, który czytałem. Po latach bardziej zwraca się uwagę na poszatkowaną na potrzeby Megi opowieść co skutkuje dziwnymi przeskokami fabularnymi (ale to akurat przypadłość prawie każdego Mega Marvel) i głupawą właściwie fabułą. Ale nastrój horroru wciąż jest, więc w sumie broni się całkiem nieźle :)

Zielony | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam
Przeczytana: 15 września 2013

Tm-Semic, czyli słaby papier, okładka odpadająca zaraz po kupnie (dokładnie tak miałem z recenzowanym przeze mnie komiksem), masa dzieciaków, które dzięki temu wydawnictwu poznały co to amerykański komiks, i wiele, wiele wspomnień z dzieciństwa. Fani komiksów długo nie zapomną co owo wydawnictwo zrobiło dla popularyzacji komiksu w Polsce na początku lat 90. Szkoda tylko, że, o ile Spider-Man, X-Man, czy inni bohaterowie Marvela miały w Polsce swoje 5 minut sławy, jako (mniej lub bardziej) regularnie wydawana seria, tak Ghost Rider pojawiał się u nas gościnnie. Mega Marvel #09 z 1995 roku to właśnie taki gościnny występ tego bohatera.

Historia kręci się w okół powrotu Lilith po długim pobycie w uwięzieniu. Stara się zgromadzić armię zdolną przywołać na ziemię chaos i zniszczenie, a Ghost Rider, Johny Blaze (tak, tu występują jako dwie osobne postacie), oraz kilku innych bohaterów (w tym np. Blade, znany w Polsce z trzech filmów) muszą połączyć swoje siły by ją powstrzymać. I tak...

Maynard | 2013-08-19
Przeczytana: 17 grudnia 1995

Pokochałem ten komiks od pierwszych stron i maglowałem niemiłosierną ilość razy. Lilith i demony/wampiry to fabularny majstersztyk a dla trzynastolatka, którym wówczas byłem, pierwsze spotkanie z grozą w komiksowej formie (nie licząc "Alinoe" Rosińskiego). Dużo się dzieje, jest suspens i powaga. Jest dobrze!