Aliens vs Predator
komiksy
Jahty

Ludzkość zasiedla coraz więcej planet. Jedną z nich jest Ryushi, rolnicza planeta. Jest ona wykorzystywana jednak także przez inną rasę - Predatorów - jako swego rodzaju obszar łowczy. Co kilka lat zrzucają oni na jej obszarze pojemniki z zarodkami Obcych - hodowanych jako zwierzynę łowną...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2015-02-23

Kolejny komiksowy fajerwerk wydany u nas lata świetlne temu bo w 1994 roku.
Tym razem jest on mocno osadzony w realiach horroru i s-f.
Zdecydowanie polecam zwłaszcza dla każdego fana serii o Obcym i Predatorze, który poszukuje dobrych opowieści osadzonych w tym uniwersum.
Gdyby podkreślam gdyby ktoś w Hollywood zechciał zajrzeć do tego komiksu otrzymał by gotowy scenariusz na znakomity widowiskowy film. Niestety swego czasu uraczono nas kiepskimi filmami o walce tych dwóch kosmicznych ras między sobą.
Wracając do samego komiksu. Akcja osadzona jest mocno w realiach raczej drugiej części filmowej sagi o Obcym (plus łowcy Predatorzy) i klimatem jest zbliżona do filmów s-f z lat 80-tych. Podobny styl scenografii jeśli mogę tak napisać.
Historię charakteryzuje mroczny, gęsty klimat oraz ciekawa narracja i wciągająca akcja zachęcająca do poznania całej opowieści.
Autorzy dobrze obmyślili również głównych bohaterów, którzy zyskali prócz całego arsenału broni ciekawe rysy...

karpatkadobra | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Crossovery, czyli w ujęciu popkulturowym: spotkania znanych postaci, tudzież ikon fantastycznego, mitycznego świata we wspólnym komiksie, filmie, książce, czy serialu, to w odniesieniu do kultury popularnej, bez względu na Uniwersum, inaczej mówiąc Wszechświat lub macierz, którą one reprezentują i skąd one pochodzą, to niesłychana, bardzo ważna dla fanów kwestia. Takich wydarzeń w formach przekazu świata fantasy, sci-fi, czy też horroru, nie ma zbyt wielu, lecz paradoksalnie to ujmując, pomysłów na stworzenie czegoś w czym ujrzelibyśmy Robocopa, Terminatora i Predatora lub jakiekolwiek kultowe postacie, w jakimkolwiek składzie, jest niezgłębiona masa: tyle co wielbicieli kultury popularnej, w tym wielbicieli Crossoverów.

Jeśli Crossovery już powstają, to korzystają z tego również wydawcy i kreatorzy obrazu postaci i Uniwersów, w których w jednej konkretnej historii splatają się ich losy. W ten sposób promowany jest Wszechświat, w którym to wszystko ma miejsce. Innym pozytywnym...

Nikodez | 2014-04-19
Przeczytana: 15 lutego 2012

Mi się książka podobała. Jestem fanem uniwersum, więc osobom, które lubią filmy z cyklu nie zawiodą się.

książek: 1997
Jahty | 2011-11-07