Praktyczna elektrokardiografia małych zwierząt

978-83-7579-202-7
ekg, ecg
zdrowie, medycyna
Anetka P

Pierwszy podręcznik bardzo obrazowo przedstawiający wiadomości niezbędne dla lekarza klinicysty zajmującego się chorobami małych zwierząt. Opracowanie zawiera m.in.: - podstawowe wiadomości z zakresu elektrofizjologii serca, - techniki wykonywania zapisu EKG u różnych gatunków małych zwierząt, - analizę zapisu krzywej EKG, - wartości prawidłowego EKG u różnych gatunków małych zwierząt, -...

Opracowanie zawiera m.in.:
- podstawowe wiadomości z zakresu elektrofizjologii serca,
- techniki wykonywania zapisu EKG u różnych gatunków małych zwierząt,
- analizę zapisu krzywej EKG,
- wartości prawidłowego EKG u różnych gatunków małych zwierząt,
- zmiany w elektrokardiogramie i ich znaczenie diagnostyczne.

Opracowanie polecane także jako skrypt dla studentów Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2008

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

aknah | 2016-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Słowo "atlas" ma tutaj kluczowe znaczenie.
Rysunki i schematy bardzo ładne, poprawne.

Autorzy chyba jednak nie do końca ocenili grupę docelową, do której skierowany ma być podręcznik - dla studenta laika, który pierwszy raz styka się z EKG jest ona za trudna. Z kolei dla lekarza zainteresowanego kardiologią może być lekkim rozczarowaniem.

Mimo wszystko - nie żałuję, że przebrnęłam.