Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu

Okładka książki Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu Marcin Mortka
Okładka książki Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu
Marcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi (tom 1) Seria: TAPPI literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tappi (tom 1)
TAPPI
Zielona Sowa
2012-01-01
2012-01-01
tappi mortka

Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki 8+2 i domek w lesie Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i domek w ... Marianna Oklejak, A...
Okładka książki Wakacje grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Wakacje grzecz... Wojciech Cesarz, Jo...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Jerzy Illg, Ewa Karwan-Jastrzębska, Rafał Kosik, Katarzyna Nowak, Anna Onichimowska, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...

Książeczki o Tappim śmiało można czytać zarówno starszym jaki i młodszym przedszkolakom.
Główny bohater przez swoje postawy pokazuje jak powinno się zachowywać w różnych sytuacjach. Jest jowialny i zawsze służy pomocą, ale potrafi się także zdenerwować gdy jego cierpliwość zostanie nadszarpnięta (zwłaszcza przez Trolle). Autor dodał realizmu postaci dzięki ukazaniu jego wielu zalet, ale także i wad ( które ma przecież każdy, a Tappi ma jedną, malutką… „ otóż jak zapewne pamiętacie Tappi wyjątkowo nie lubi biegać”. Jednak gdy jest potrzeba nasz bohater przełamuje się i potrafi pędzić jak wiatr. :)
Czytamy już kolejne części, a co jest ważne książki są zbudowane tak, aby nie trzeba było czytać ich chronologicznie, jeżeli jest nawiązanie do innej części, dialog między bohaterami wszystko wyjaśnia :)

Doskonała bajka dla pięciolatki. Audiobook czyta Wiktor Zborowski, więc klasa sama w sobie. Moja córka zachwycona, a mnie też się bardzo przyjemnie tego słuchało. Bajka o wikingu daje radę.

Marcin Mortka "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu"

Jeśli zastanawiasz się kim jest Tappi, to za chwilę go przedstawię. To Wiking. Wielki zwalisty, z długą rudą brodą. Niekiedy groźny, ale bardzo przyjacielski gdy tylko umiejętnie trafisz do jego serca. A serce ma wielkie i dla prawdziwych przyjaciół zawsze znajdzie się w nim miejsce.
Mieszka w Szepczącym Lesie, tu gdzie spotkać możesz wiewiórkę Śmigaczkę, niedźwiedzia Brzuchacza, trolla Gburka, kupca Pasibrzucha, bobra Chrobotka, kruka Paplaka. Wszyscy oni to znajomi i przyjaciele Tappiego. To z nimi co chwila przeplatają się koleje jego losu i zza śniegowej chmury czy Lodowego Olbrzyma wyłaniają się kolejne przygody. To w tej książce poznajemy również najlepszego przyjaciela Tappiego, reniferka Chichotka. I Tappi też go właśnie poznaje, razem z nami!
W pięknych zimowych okolicznościach przyrody razem z Tappim i Chichotkiem poszukujemy magicznej kołyski skradzionej przez Smoczycę, demaskujemy oszusta Gawędziarza, który okradł elfy, odwiedzamy krainę jarla Surkola (wiesz kto to jarl?) I wiele innych... I zawsze cało i mądrze wychodzimy z opresji.
Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” to moje pierwsze spotkanie z Tappim. Po nim pojawiły się kolejne, które podobały się nie tylko mnie ale również moim dzieciom. Tappi i czas spędzony z nim to doskonałe chwile tuż przed snem. Zakończone mądrą puentą. To razem z nami Tappi dowiaduję się, że zawsze trzeba stawać w obronie słabszych, nawet jeśli niezbyt ma się na to ochotę....
Polecam Tappiego z całego serca Świetna książka na wspólne wieczory z dzieckiem. Bardzo ładnie wydana w twardej oprawie z pięknymi ilustracjami.

Marcin Mortka "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu"

Mieszka w Szepczącym Lesie, tu gdzie...

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜
Świetna fabuła, liczne zwroty akcji, przygód moc. Na to liczą dzieci i u Mortki to dostają!!

Fantastyczna literatura!

Fantastyczna literatura!

Całkiem przyjemne do czytania przed snem, raczej dla średniego przedszkolaka.

Całkiem przyjemne do czytania przed snem, raczej dla średniego przedszkolaka.

Przeczytaliśmy ten tom nie jako pierwszy i ciekawie było zobaczyć, jak zmienił się pomysł na przedstawienie głównych bohaterów.

Jest to idealna seria dla ośmioletnich chłopców. Jest akcja, ale bez przesadnego napięcia i grozy. Wszystko toczy się szybko.

Nie zgadzam się z autorem jedynie co do kwestii śniadania- wcale nie jest najważniejszym posiłkiem dnia.

Uwielbiam całą serię o Tappim. Pisana takim rytmem, że przyjemnie się czyta na głos. Kraina łagodności z pięknym przekazem o przyjaźni i szczyptą magii - w końcu to przecież bajka :D

Mądra, zabawna, wysłuchana z zainteresowaniem. Sympatyczni bohaterowie, których chce się spotkać ponownie.

Bardzo fajna postać wikinga Tappiego, sympatycznego brodacza z wielkim brzuchem, który walczy o tych, których kocha lub którym się źle dzieje, lubi podróże i kocha dobrze zjeść. Towarzyszy mu parada postaci, przedstawionych na rysunkach na samym początku, więc dzieciaki nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie pojawią się w opowieści. Dobra lektura na dobranoc. Jedyny minus - dziecko uśnie gdzieś po drodze i trzeba zaczynać historię na nowo, a książka jednak jest długa. Więcej: https://poczytajnia.pl/czytamy-przygody-tappiego-z-szepczacego-lasu-taka-mysl-dzis-mortka-jutro-tolkien/

Fajne historie, dziecko przy nich idzie spać i dobrze kojarzy wszystkie postacie :)

• Dla dzieci
  • Dziecięce